[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 44068124
[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40

Biztonság politikai fórum


    [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-11, 21:56

    Üdv Fiúk!

    Elnézést kérek a BIZTPOL fórumtól, hogy két napja a másik blogon írok, de töredelmesen bevallom, nekem az a blog az alma mater-em, azaz ott kezdtem életemben először fórumozni tizenX éve.

    Természetesen senki se aggódjon, nem vagyok hűtlen a BIZTPOL-hoz, csak fárasztó lenne egyszerre két helyen írogatnom, így bátorkodtam megadni az ottani linket is és akinek van kedve ott is diskurálhat. Nyilván az ottani fórumozók nagy része ott marad, az itteniek pedig itt, de ez nem probléma, néhányan kicsit kétlaki életet is élünk néha és szerintem a két fórum között nincs és nem is lehet semmiféle feszkó vagy rivalizálás.

    Ezzel együtt ott is megadom ennek a fórumnak a linkjét (már korábban is megtettem), egy kis reklám sosem árt, biztos lesznek páran, akik átnéznek ide is.

    Amiket az Antalffy-blogon írok, azok itt is totál érvényesek, de talán egyszerűbb "oda mutatnom", mint minden hozzászólást átmásolni és magyarázni, hogy releváns tartalom legyen. Azt persze tudni kell, hogy Tibor bá' blogja elég széles spektrumot ölel fel a témák területén, én általában csak a biztpol/geopol témaköröket követem ott is. (Meg persze a csajos témákat. Very Happy )
    akagi
    akagi

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by akagi 2018-04-12, 06:42

    Montezuma írta:Üdv Fiúk!

    Elnézést kérek a BIZTPOL fórumtól, hogy két napja a másik blogon írok, de töredelmesen bevallom, nekem az a blog az alma mater-em, azaz ott kezdtem életemben először fórumozni tizenX éve.

    Természetesen senki se aggódjon, nem vagyok hűtlen a BIZTPOL-hoz, csak fárasztó lenne egyszerre két helyen írogatnom, így bátorkodtam megadni az ottani linket is és akinek van kedve ott is diskurálhat. Nyilván az ottani fórumozók nagy része ott marad, az itteniek pedig itt, de ez nem probléma, néhányan kicsit kétlaki életet is élünk néha és szerintem a két fórum között nincs és nem is lehet semmiféle feszkó vagy rivalizálás.

    Ezzel együtt ott is megadom ennek a fórumnak a linkjét (már korábban is megtettem), egy kis reklám sosem árt, biztos lesznek páran, akik átnéznek ide is.

    Amiket az Antalffy-blogon írok, azok itt is totál érvényesek, de talán egyszerűbb "oda mutatnom", mint minden hozzászólást átmásolni és magyarázni, hogy releváns tartalom legyen. Azt persze tudni kell, hogy Tibor bá' blogja elég széles spektrumot ölel fel a témák területén, én általában csak a biztpol/geopol témaköröket követem ott is. (Meg persze a csajos témákat. Very Happy )
    Üdv Monte!
    Tudjuk, Isten szeme mindent lát! Fütyürészés
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-13, 08:33

    Előzmények:
    http://www.antalffy-tibor.hu/?p=23610

    "Hála az égnek, egyenlőre kaptunk egy kis haladékot a nagyhatalmaktól, de én még óva intenék mindenkit a pezsgőbontástól, még nem tört ki a világbéke.

    Trump elhalasztotta a döntést a Szíria elleni csapások megindításáról további egyeztetések szükségességére hivatkozva. Ugyanakkor Trump az egész világot okolta, hogy az USA ilyen helyzetbe került:
    https://youtu.be/JwUg-AMkICw

    Nem hagyható figyelmen kívül az sem, hogy az oroszországi Rosszija 24 tévéadó főműsoridőben a lakosságnak osztott tanácsokat arra vonatkozóan, hogy milyen élemiszereket/gyógyszereket kezdjenek felhalmozni:
    „A tévébemondó kitért arra is, hogy a nagy pánik nem Oroszországban, hanem az Egyesült államokban van, ott ugyanis már Donald Trump elnökké választása után megugrott a bombabiztos bunkerek eladásainak száma. Ez a hír egyébként igaz is.”
    https://444.hu/2018/04/12/az-orosz-allami-teve-mar-arra-ad-tanacsokat-mennyi-elelmiszert-erdemes-felhalmozni-ha-kitorne-haboru-az-egyesult-allamokkal

    Az alábbi grafikán a Szíria térségében lévő orosz hajók elleni cirkálórakéták és légvédelmi rendszerek hatótávolsága láthatóak (Kacsacsőr, htka):
    https://pbs.twimg.com/media/DamunW2W4AEexRv.jpg

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 DamunW2W4AEexRv

    „Jelen pillanatban Oroszország fejlettebb haditechnikával rendelkezik, mint az Egyesült Államok hadserege – közölte, majd úgy folytatta: a konfliktus arról szól, hogy „ki lesz az úr” a Közel-Keleten, Amerika vissza akar térni a térségbe.”
    https://www.hirado.hu/kulfold/cikk/2018/04/12/spottle-szerint-belathatatlan-katasztrofahoz-vezethet-a-sziriai-konfliktus
    Georg Spöttle véleménye ráerősít Paul Craig Roberts korábbi írásaira is, de azt azért hozzá kell tenni kiegészítésképpen, hogy az orosz haderő nem általánosan rendelkezik fejlettebb haditechnikával, mint az USA, hanem egyes részterületeken előzte le a Nyugat haderőit.

    Az ismert információk alapján a stratégiai atomfegyverzeteken túl a hiperszonikus támadófegyverek és a légvédelmi rakétarendszerek azok, amiben az oroszok előbbre járnak, mint a riválisok. A minapi elemzésből kimaradt, hogy a Kindzsal hiperszonikus támadórakéta már hadrendben áll a Déli katonai körzetbe telepítve, így egy Szíria körül kibontakozó orosz-amerikai katonai összecsapás esetén a szub- és szuperszonikus cirkálórakétákon túl az oroszok hiperszonikus fegyvereket is be tudnak vetni a Földközi-tenger és Szíria térségében.

    További kérdőjel lehet, hogy a Kaszpi-tengeren keresztül gyakorlatilag bármit Iránba tudnak telepíteni, tehát nem zárható ki, hogy orosz bombázókon túl akár egyéb fegyverrendszerek is átkerülhetnek Iráni báziskora, ahonnan bevetésekre is indulhatnak.

    „A nemzetbiztonsági tanács megbeszélésén részt vett James Mattis védelmi miniszter is, aki csütörtökön délelőtt a képviselőház fegyveres ügyekkel foglalkozó bizottságának meghallgatásán hangsúlyozta: bármilyen amerikai katonai csapás célja az, hogy megelőzze a szíriai háború oly’ mértékű “elszabadulását”, amelyben részt venne Oroszország, Irán, Törökország és mások is.” – James Mattis amerikai védelmi miniszter.
    https://privatbankar.hu/makro/kivar-amerika-megsem-bombazzak-porra-sziriat-317711
    Nos, ez a kijelentés is megér egy misét. Tehát az amerikai csapás célja csak az lehet, hogy megelőzze a Szíriai háború kiterjedését, amiben Oroszországtól Törökországig többen részt vennének.

    Na állj! B.szni akarunk a szüzességért? Oroszország és Törökország MÁR RÉSZT VESZ ebben a háborúban! Itt valami nagyon nem tiszta, komoly zavarokat látok a Fehér Ház és az amerikai kormány körül. Ha nem akarnak kiterjedő háborút, akkor talán húzzanak onnan haza a fenébe az amerikaiak.

    Az orosz védelmi minisztérium szerint május elejére érkezik a térségbe a Truman repülőgéphordozó vezette flotta, így addig nagy eséllyel folytatódik a tili-toli. Egyenlőre az Egyesült Államok behátrált, Trump 24-72 órás határideje már bőven lejárt és Amerika még mindig nem lépett semmi konkrétat.

    Nagyon úgy fest, hogy Oroszország nem blöffölt és valóban készen áll megütközni az Egyesült Államokkal, felvállalva akár a harmadik világháború kitörését is."
    kiskutya
    kiskutya

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by kiskutya 2018-04-13, 19:45

    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-13, 19:49


    Néha muszáj egy kicsit rendet vágnom a rebellis hozzászólók között! Elárulom, egyszer-egyszer már a 444! és a 888.hu oldalain is beleköptem a levesbe, had fortyogjon egy kicsit. Fax a fülükbe! Evil or Very Mad
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-13, 19:50

    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-13, 20:00

    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-13, 20:06

    Megy ám rendesen a tili-toli Szíriával kapcsolatban, a németek már beintettek az egész ügynek, a britek és a franciák pedig udvariasan engedik egymást előre, de persze közben feltétlen hódolatukról biztosítják az USA-t, legalábbis szavakban.
    Egy kis ideje már lejárt Trump végső határideje de még mindig megy a vita Mattisékkal - valami nincs rendben az USA csúcsán, az egész üggyel kapcsolatos elhallások, elszólások és szivárogtatások sokkal komolyabb ellentétekre utalnak a Pentagon és a kormány között.
    Pompeo egy látens buzi egy csomó frusztrációval, nem is értem, hogy engedhettek ilyen pofákat egyáltalán a hatalom közelébe.
    Nagy bajok vannak Amerikában és Amerikával, de muszáj lesz valaki(k)nek megállítani ezt az elmeháborodott rohanást a világvégébe - Kína és Oroszország ha összefog, akkor van esély arra, hogy világháború nélkül is képesek az USA-t lehiggasztani. Ha ez nem megy, akkor viszont képesek agyonverni.

    Közben Oroszországban is emelik a tétet, Moszkva be fog keményíteni, mert lassan nincs tovább helye a szép beszédnek, sokkal célravezetőbb az egyenes beszéd:
    "A lehetséges intézkedések között szerepel az együttműködés felfüggesztése a nukleáris energetikában, a repülőgépgyártásban és a rakétahajtómű-iparban is."
    http://kitekinto.hu/2018/04/13/europan-kivul/oroszorszag-a-nyugati-szellemi-tulajdon-allamositasara-keszul/?ref=hirlista

    Mese nincs, Moszkva és Peking vagy az asztalra csap és ezzel talán jobb belátásra bírhatják a "kivételes és nélkülözhetetlen nemzet" nagyjait, vagy kénytelenek lesznek beszállni a ringbe és indul az adok-kapok.

    Apropó, "kivételes és nélkülözhetetlen nemzet" - nekem erről két, korábbról ismert jelző jut az eszembe:
    Az egyik a kiválasztott nép volt, a másik a felsőbbrendű árja nemzet.

    Ismerős ugye? Wink
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-13, 20:35

    Szia Monte.

    Az első és második is ezt gondolja még belül.

    Tibibá ezt a múlthéten szintén emlegette.

    Értem én az Oroszokat de ezt a rakétás dolgot hamarabb megléptem volna.

    Ill Háború egyértelművé tenném hogy első lépésként az összes műholdat iktatnám bármilyen támadás esetén.

    A következmények a technikára felépített Usa haditerveknek azonnal adna.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-13, 20:46

    Üdv Zolkas!

    Szerintem ez mindegyik oldal hadvezetésének egyértelmű, hogy háborús eszkaláció esetén az internetnek és a műholdaknak hamar kampec.
    Kína és Oroszország addig nem fog durvát lépni, ameddig látják esélyét annak, hogy nagy háború nélkül is valahogy megoldható/levezényelhető a jelenlegi beteg világhelyzet és mondom ezt úgy, hogy totál figyelmen kívül hagytam bármiféle nemzetközi összeesküvést a lakosság felezéséről, a klíma lehűtéséről és még sorolhatnám az alternatívákat.
    (Tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy távolról sem vagyok 100%-ban meggyőződve arról, hogy nem létező valóság az a fajta nemzetközi összeesküvésnek titulált háttérhatalom, amely valamilyen rejtett célú nagyszabású projektjének a befejezésére készül. Ebben az esetben okoskodhatunk mi bármennyit a "klasszikus iskola" szerint, lövésünk sem lesz, hogy valójában mi miért történik. De ha ebbe az irányba megyünk, azért egyvalami itt is észrevehető: olyan, mintha szakadás lenne az összeesküvők között, azaz a nagyívű projekt lebonyolításában frakciókra szakadtak és megy a töketlenkedés. Na mondjuk ez sem megnyugtatóbb helyzet, sőt...)
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-13, 21:17

    Én személy szerint miután kb 10-15 éve olvasgatok dolgokról, amik ma a valóságunk inkább elfogadom,hiszek benne de azt is látom hogy komoly ellentábor is van.
    Vagyis nem minden úgy sikerül ahogy szeretnék.
    pl a mostani közel.keleti helyzetre hasonlító filmet is láttam kb 5-6 éve(sajna nem jut az eszembe a címe)
    És az amerikai vezetés se önmagától ilyen dilettáns.
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2018-04-13, 21:32

    Naponta kell etetni a választót a népszerűséget fenntartó hírekkel!
    A kérdésre – Bekövetkezik-e az amerikai-orosz fegyveres összecsapás? – természetesen ma lehetetlen válaszolni. Csak azt tudjuk, hogy Oroszországnak ez biztosan nem érdeke. Az oroszok szeretnének végre húsz-harminc olyan évet, amikor nem ellenük irányuló hódító háború ellen kell készülniük, megelőző katonai műveletekkel is. Az utóbbi tíz évben ahhoz hasonlóan, egyre növekvő gyorsasággal építkeznek, mint amiről a Kínában járt utazók számolnak be. Ezt akarják folytatni a jövőben is. Ha pedig ez nem lehetséges, mert Oroszország megsemmisítésében gondolkodik a Nyugat – amint Napóleon és Hitlerpéldája is mutatja, nem először a történelemben – arra a helyzetre Vlagyimir Putyinnak ezt a kijelentését osztja a lakosság döntő része:
    „Az Orosz Föderáció elnökeként, abból kell kiindulnom: ha valaki el akarja pusztítani az országomat, akkor én csak úgy reagálhatok: minek nekünk olyan világ, amelyben nincs Oroszország?”
    A Kreml vezetése bizonyíthatóan nem kezdeményezője a ma létező fegyveres konfliktusoknak. A hivatalosságok és a közbeszédet alakító szakértők reagálásai csaknem kivétel nélkül azt a Putyini direktívát követik, amely szerint „Oroszország növekvő katonai erejével senkit nem fenyeget, de ha bárki nukleáris fegyvereket használna ellene és szövetségeseivel szemben, akkor azonnali válaszcsapásra kell számítania”. Trump magatartása viszont – az általam gyakran idézett Jakov Kedmi izraeli hírszerzési és katonai szakértő szerint – azt a kényszert tükrözi, hogy naponta kell etetnie sokkoló hírekkel, vagy akár azok cáfolataival a választóit, ha nem akarja, hogy csökkenjen a népszerűsége. Részben ugyanez vonatkozhat May és olykor Macron és Merkel indítékaira is – teszem hozzá én. Önmagáért a háborúért bizonyára ők sem ütnének meg érdes hangot, de a közvélemény-kutatási mérőszám nagy úr. No meg egyes multinacionális cégek – az energetikai óriásvállalatok, a hadiipari komplexumok, a mindenható globális bankok – nyomásának is nagyon nehéz ellenállni. És eközben persze, egy véletlen bármikor, bármilyen láncreakciót beindíthat.
    Sokkolja a világot Trump
    http://bekialtas.blog.hu/2018/04/13/sokkolja_a_vilagot_trump
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-14, 04:08

    https://southfront.org/the-saker-what-price-will-mankind-have-to-pay-for-the-collapse-of-the-empire/

    seker elemzése nagy érdekes olvasmány mindenkinek csak ajánlani tudom, még fordítóval is.
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-14, 04:34

    https://twitter.com/Joyce_Karam/status/984980206204178435

    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-14, 04:35

    És most milesz? Usa és a franciák támadást intéztek Damaszkusz több pontja ellen.
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-14, 04:36

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 984967800723734530



    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 DatO_b4VwAADxV_

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 DatO_b6V4AIcFgM
    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-14, 04:38

    https://twitter.com/Joyce_Karam/status/984966310848327681


    Zolkas
    Zolkas

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Zolkas 2018-04-14, 06:08

    vcsaba81
    vcsaba81

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by vcsaba81 2018-04-14, 07:39

    Éjszaka, mint a bünözők. Remélem őket is éjszaka éri majd a végzet, ami ellen nem tudnak védekezni.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-14, 08:13

    Az eddigi infók alapján nekem ez nem tűnik egy komoly csapásnak, de egyenlőre jóformán semmi konkrét hír. Nem lenne baj, ha ennél megállna a történet és nem futna fel a háborús gépezet jobban.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-20, 17:14

    Egy Haubago-i látomás - eredetileg az antalffy-féle blogon tettem közzé, de szerintem itt is a helyén van:

    https://magyaridok.hu/kulfold/ujra-birodalomepitessel-kiserletezik-london-3005122/

    Amit a cikk feszeget, annak nem kevés alapja van, viszont felhívom a figyelmet egy sokkal árnyaltabb összefüggésre is.

    Amikor Kína elindította az AIIB-t, az Obama-kormány felszólította a szövetségeseit, hogy ne csatlakozzanak a kínai kezdeményezéshez – nosza, Londonnak sem kellett több, elsőként rohant Pekingbe, hogy azonnal beszálljon az új bizniszbe.

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2993006/Cracks-special-relationship-Obama-administration-hits-UK-closer-ties-China-50bn-Asian-bank-rare-public-slapdown.html
    https://www.theguardian.com/us-news/2015/mar/13/white-house-pointedly-asks-uk-to-use-its-voice-as-part-of-chinese-led-bank

    Az egykori Brit Világbirodalomnak a kegyelemdöfést nem a náci Németország, még csak nem is a kommunista Szovjetunió, hanem a liberális demokráciában szenvedő Amerikai Egyesült Államok adta meg – Nagy-Britannia zsugorodásért és második padba ültetéséért az USA tette a legtöbbet, mégpedig sikerrel.

    Az USA gyengülésével párhuzamosan Kína beindítani készül a XXI. század „globális new deal”-jét, amit sokan Selyemút-projekt néven ismernek. Az USA pánikszerű reakciókba kezdett, az EU vezetésében ülő amerikai megbízottak minden követ megmozgatnak, hogy ellehetetlenítsék a projekt sikerét Európában.

    Nagy-Britannia Berxit-je sem teljesen a véletlen műve, nagyon úgy fest, hogy London észbe kapott: a masszív oroszellenes retorika rásegít arra, hogy a Moszkva-Berlin tengely ne jöjjön létre, ami GB kiszorítását jelentené Európából, ergo az angolszász világdominancia komoly, akár végzetes törést szenvedne. Az oroszellenes brit politika a háttérben nagyon kedvez Kínának is, aki Oroszországot, mint katonai pajzsot tol maga előtt elsősorban az USA-val és a NATO-val szemben, így a kínai alkupozíciók sokkal jobbá válnak az USA-val szemben a globális erőtérben, ráadásul ez az USA/NATO erőket egy nagy régióban lekötve tartja. (Ez Pekingnek sokkal jobb opció, mintha az USA fő katonai ereje a Dél-Kínai tengeren összpontosulna.) Ezzel ráadásul két legyet is ütnek egy csapásra, hiszen nemcsak az USA erőinek egy részét kötik le az oroszokkal, hanem Oroszország fő erőit is lekötik az USA/NATO/EU szembenállás eseményei, így kevesebb orosz katonai erőforrás jut a kínai határ térségébe is.

    Ez az a pont, ahol felsejlik két régi birodalom színfalak mögötti összekacsintása: Londonra és Pekingre gondolok. Minél inkább fokozzák az orosz-amerikai szembenállást, annál inkább ők ketten kerülnek egyre jobb pozícióba a globális játéktérben, miközben a végletekig megosztják és kiszolgáltatott helyzetben tartják az EU-t is, akivel mellesleg Londonnak is hátra van még néhány menete a Brexit kapcsán.

    Az Egyesült Államok külpolitikai és gazdasági irányítása is sok esetben az izraeli érdekek alá van rendelve, legalábbis a látszat erősen erre mutat. Nem szabad elfelejteni, hogy Izrael állam megalakulásának története nem az Egyesült Államokon, hanem konkrétan Nagy-Britannián múlt az 1917-es Balfour-deklarációtól kezdődően, így talán nem nélkülöz minden alapot azt feltételezni, hogy Izrael és Nagy-Britannia között a mai napig fennáll egyfajta különleges kapcsolat, ami akár fontosabb lehet, mint a nyilvánosan oly sokat hangoztatott brit-amerikai kapcsolatok.

    Mindezen közvetett események ismeretében nem teljesen elvethető az a gondolat, hogy – elsősorban – az Amerikai Egyesült Államoknak és Oroszországnak valójában szoros szövetségre kellene lépnie, mivel a kínai és a brit stratégia (feltéve, ha igazak a megsejtések) alapjaiban veszélyeztethetik az USA és Oroszország nemcsak jelenlegi pozícióját, de akár a két államalakult hosszabb távon történő fennállását is.
    Az Amerikai Egyesült Államok világhatalmi státusza Oroszország aktív támogatása nélkül nagyon nehezen képzelhető el hosszabb távon, ha közben az EU darabjaira reped és közben aktív brit és kínai együttműködés bontakozik ki globális szinten.
    Végeredményben az USA Oroszország elleni jelenlegi nyomulása teljes elmebaj és zéró stratégiai hasznot jelent hosszabb távon, kivéve, ha Washington és Moszkva között létezik egy olyan titkos paktum, ami alapján a jelenlegi „színház” a potenciális jövőbeli ellenfelek (Nagy-Britannia és Kína) altatását szolgálja.
    Ez egyfajta magyarázatul szolgálhat az USA viselkedésére és Putyin „kesztyűs kezére” is.

    Kérném a fentiekben vázoltakat egy játékos lehetőségként felfogni, a valósággal történő esetleges későbbi megfelelés csak a véletlen műve.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2018-04-21, 15:11

    A tegnapi gondolatmenetet folytatva az EU számára Oroszország jelentené a menekülő utat, szerencsésebb esetben egy orosz-USA összefogással egyetemben. Igaz, ebben az esetben is az USA kénytelen lenne lemondani az abszolút világelsőségről és engednie kellene azt, hogy létrejöjjön egy EU-orosz tengely – erre azért lássuk be, nem sok esély van a jelenlegi körülmények között.
    Márpedig a riválisok tekintetében – Kína és a Brit Birodalom Indiával megspékelve – az USA kénytelen- kelletlen, de jópofát kell, hogy vágjon ahhoz, hogy az EU (Németország) és Oroszország is emelkedik tovább. Ha ezen nem tudnak Washingtonban felülemelkedni, akkor az USA történelmi szempontból hihetetlen rövid idő alatt követné el a második legnagyobb geostratégiai hibáját, amit csak el lehet követni. A történelem nem kegyelmez senkinek, aki nagy hibát vét, azzal megfizetteti így vagy úgy, előbb vagy utóbb. Ha az USA engedi a Brit Birodalom és Kína felemelkedését, akkor kezelhetetlenné válik számára az új geopolitikai realitás és garantált a bukás. Ezen a helyzeten akkor már nem fog segíteni sem az amerikai hadsereg, sem az amerikai atompotenciál sem.

    Ha az Egyesült Államok tovább követi a jelenlegi politikai irányvonalat, akkor igen nagy eséllyel azokat is egy oldalra fogja terelni, akiket a legkevésbé szeretné. Kína – Oroszország – EU. Ezzel a lehetséges tengellyel szemben a klasszikusnak tekinthető USA-brit tengely valójában nem tudja felvenni a versenyt semmilyen téren, kivéve, ha a Brit Birodalom újra szerveződik Ausztráliától Indiáig. Az megint egy más kérdés, hogy Ausztrália és India vajon milyen lapleosztás esetén lenne hajlandó tolni az angolszász szekeret.

    „Az Oroszország elleni szankciók enyhítésére igyekszik rávenni az Egyesült Államok kormányát több EU-tagállam, mivel az amerikai gazdasági büntetőintézkedésekből eredő alapanyag-ellátási kockázatok most már az európai feldolgozószektor aktivitását veszélyeztetik - írta a szombati Financial Times.”
    https://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/europa-oroszorszagert-lobbizik-92324.html

    „Oroszország erőteljes köz- és külső finanszírozási helyzete védi az orosz gazdaságot a legutóbbi amerikai szankciók hatásaitól, így várhatóan az orosz szuverén adósprofil sem szenved komolyabb károkat – áll a Moody’s Investors Service csütörtökön Londonban ismertetett tanulmányában.”
    http://kitekinto.hu/2018/04/20/europan-kivul/az-orosz-gazdasagot-nem-razzak-meg-az-amerikai-szankciok/?ref=hirstart

    „Elszakadni látszanak a nyersanyagárak az utóbbi időszakban a tőzsdék teljesítményétől, február eleje óta jócskán lehagyták a részvényeket. Komoly fordulatot és sokéves szuperciklus kezdeték sejti e mögött néhány szakértő, s szerintük itt az ideje aranyat, fémeket és olajat venni.”
    https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/komoly_fordulat_keszul_nem_art_resen_lenni.660970.html

    Antalffy Tibor bá’ hívta fel a figyelmem egy igen érdekes cikkre:
    http://www.newsweek.com/now-russia-says-it-told-us-where-syria-it-was-allowed-bomb-895204
    Az orosz külügyminisztérium szerint Oroszország diktálta, hogy az USA-brit-francia erők hova mérhetnek csapás Szíriában.
    Elnézve a szinte kabaréba illő Nyugati csapássorozatot, nehéz nem elhinni a fenti állítást.
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2018-04-25, 12:39

    A szír feszültség növekedésével párhuzamosan hétfőn titkos és rendkívüli látogatásra érkezett Izraelbe az amerikai Központi Parancsnokság parancsnoka. Moszkva feladta reményét, hogy valaha is csatlakozhat a nyugati politikai rendhez, ezért újrafogalmazta stratégiai érdekeit és történelmében először a Közel-Keletre irányul a központi figyelme.
    A Hidegháború óta először történik meg, hogy az Egyesült Államokon kívül egy másik ország határaitól távol katonai erőt vetett be, anélkül, hogy konzultált volna Washingtonnal. Tavaly októberben Igor Szecsin, a Putyin helyetteseként is emlegetett Rosznyeft-főnök egy előadáson egy figyelemreméltó térképet mutatott be. Ez Eurázsiát energiatermelő és energiafogyasztó régiókra különíti el és ebben a felosztásban Oroszország teljes természetességgel fog össze a Közel-Kelettel. Az Egyesült Államok a saját palagáz forradalmának eredményeképpen már nem tekinti a Közel-Keletet a saját biztonsága szempontjából kritikus területnek, így az amerikai külpolitika itt revízió alá került. (Legalábbis Maçães szerint, ehhez azért a washingtoni neokonzervatívoknak is lesz egy-két szava). Az anyag szerint hirtelen Moszkva lett a térség főbb országai számára az első számú tárgyalópartner Törökországtól Szaúd-Arábiáig. Moszkva ráhatása az európai és a kínai folyamatokra pedig nagyban függ attól, hogy milyen mértékben képes ellenőrizni a két térség energetika-politikai folyamatait.
    Moszkva átveszi a parancsnokságot a Közel-Keleten
    https://privatbankar.hu/makro/moszkva-atveszi-a-parancsnoksagot-a-kozel-keleten-318006
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2018-04-29, 19:05

    Oroszországra küldte rá a NATO-t Pompeo. Ezzel a címmel ad hírt a moszkvai Cárgrád tévé internetes változata az Amerikai Egyesült Államok külügyminiszterének április 27-ei, pénteki, brüsszeli szerepléséről. Mike Pompeokinevezését két nappal előtte hagyta jóvá a szenátus, de már ült is repülőre, hogy Brüsszelben eligazítsa a NATO-tagállamok külügyminisztereit. Minthogy meglehetősen erős kijelentéseket tett, talán nem árt, ha elkezdjük felvenni a fonalat. Ahogy a Cárgrád értékeli – Pompeo Oroszországot kapitulációra szólította fel. Márpedig ennek fele sem tréfa.
    A Cárgrád tévéről és internetes újságról talán annyit, hogy az Orosz ortodox egyház Moszkvai Patriarchátusának befolyása alatt álló magánmédium, és saját meghatározása szerint konzervatív, monarchista értékeket követ. Neve Bizánc, azaz Konstantinápoly, az új, vagy második Róma régi orosz elnevezéséből ered, ami önmagában is jelzi, hogy enyhén szólva fenntartásokkal kezeli a nyugati értékrendet. Ebben az esetben azért lehet jelentősége ennek, mert Mike Pompeonak szintén erős a kapcsolata a vallással: hitbuzgó evangéliumi protestáns, rendszeres résztvevője Mike Pence fehér házi imakörének. Az ellenzéki demokraták azzal támadták, hogy muszlimellenes és homofób. Egyébként West Pointban végzett tiszt, később pedig jogi diplomát szerzett a Harvardon, majd a képviselőház tagja volt. A már megválasztott Trump őt nevezte ki a CIA élére.
    A zárt találkozón elhangzottakról először Heather Nauertnek, a Fehér Ház szóvivőjének Twitter-bejegyzéséből értesült a világnak az a része, amelynek egyáltalán átütötte az ingerküszöbét a brüsszeli kardcsörtetés akkor, amikor a tévéhíradók az észak- és dél-koreai vezetők kéz a kézben jövés-menésével voltak tele, előtte meg azt találgatták, hogy valóban fejkorpa éktelenítette-e a Trumpnál járt Emmanuel Macron zakóját, s hogy az amerikai elnök Angela Merkellel szemben is megengedi-e magának az idétlenkedést. Ehhez képest Mike Pencenyilvánosságra került brüsszeli szavaival kapcsolatban talán érdemes megjegyezni, hogy azok igazolják Krausz Tamás történésznek a Facebookon, az Eszmélet folyóiratban most közzétett, hosszú interjújából ezt a mondatot:

    „A Nyugat napjainkban újfent Oroszország izolálásának politikáját folytatja, és ezzel az izolálással igyekszik Oroszországot korlátozni mindenféle geostratégiai érdekeinek érvényesítésében. (…) Egy globális háború tipikus előzményeinek, az ürügyeknek a kialakítása zajlik”.

    Kapituláljon Oroszország!
    http://bekialtas.blog.hu/2018/04/28/kapitulaljon_oroszorszag
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2018-05-02, 13:29

    Nemcsak pénzügyi giga-buborékok miatt ajánlott a maximális óvatosság, hanem a térségünket is érintő geogazdasági és geopolitikai fejlemények miatt. A kereskedelmi és katonai konfliktusok kéz-a-kézben járnak, aki ezt nem látja, az semmit sem tanult a történelemből. Pompeo és Bolton nemcsak az iráni atomalku felrúgása mellett állnak, hanem egyenesen rezsimváltást akarnak látni Teheránban.
    Trump és Netanjahu a fejünkre dönti a Közel-Keletet
    https://privatbankar.hu/makro/trump-es-netanjahu-a-fejunkre-donti-a-kozel-keletet-318144

    Ajánlott tartalom

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 40 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-04-26, 23:53