[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 44068124
[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19

Biztonság politikai fórum


    [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    MuldR
    MuldR

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by MuldR 2017-08-16, 11:22

    Montezuma írta:... – közben Észak-Korea napi realitássá tette azt, hogy közvetlen USA-Kína nukleáris összecsapássá fajuljon az egész történet ...
    Vagy nem. Volt kínai nyilatkozat, hogy atomcsapással válaszolnak az USA-ra? Ilyenre nem emlékszem.
    A kínaiak ÉK megvédéséről beszélnek. Vagyis ha hagyományos fegyverekkel mennek, akkor ők is. Ha atomozzák ÉK-t, akkor ők atomozzák a csapásmérő flottát, a THAADot és a dél koreai US erőket. Nem lesz totális atomháború, csak a környéket zúzzák le, ahol amcsi katonák vannak.
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-16, 11:35

    Monte, Törökországgal szerintem mesterien bánnak az Oroszok! Mikor lelőtték a Szu-24 est, sokan kutyázták őket, a másik fórumon ha jól emlkészem "csicskák" felkiáltások, meg hogy "ennyit tud az űrerő" kárörvendő/becsmérlő kommentek jöttek tömegével. Akkor azt mondtam ott - és komolyan is gondoltam - hogy én nagyon örülök neki, hogy egy akkora taktius vezeti az Orosz föderációt, mint Putyin, és nem idegből azonnal lepattintott egy török légibázist valami csúnya nagy bummal válaszreakcióként, idegből, egy NATO tagországot. Kaptam tovább a savat, hogy hülye vagyok én is, nincs tekintélyük, "csicskának" látszanak ettől és ezzel kiröhögtetik magukat hogy nincs bosszú azonnal katonai vonalon, "csak" egy kis embargó a török zöldségre, gyümire, meg nem mennek nyaralni az oroszok.

    Nem kis elégtétel ez nekem az ilyen vérhülyékkel szemben, hogy eltelt egy kis idő, és nagyon úgy látom, nekem lett igazam! Jelenleg úgy tűnik, hogy ahelyett hogy legjobb esetben is felőrölték volna magukat egy teljesen felesleges törökök elleni konfliktusban, mostanra szépen leszalámizzák őket az USA-ról. Ettől többet stratégiailag nem is érhettek volna el, erre csak annyit tudok mondani:

    Ügyes!
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-16, 11:37

    MuldR írta:
    Montezuma írta:... – közben Észak-Korea napi realitássá tette azt, hogy közvetlen USA-Kína nukleáris összecsapássá fajuljon az egész történet ...
    Vagy nem. Volt kínai nyilatkozat, hogy atomcsapással válaszolnak az USA-ra? Ilyenre nem emlékszem.
    A kínaiak ÉK megvédéséről beszélnek. Vagyis ha hagyományos fegyverekkel mennek, akkor ők is. Ha atomozzák ÉK-t, akkor ők atomozzák a csapásmérő flottát, a THAADot és a dél koreai US erőket. Nem lesz totális atomháború, csak a környéket zúzzák le, ahol amcsi katonák vannak.
    Kizártnak tartom, hogy ha egy bármikori amerikai elnök, a kongresszus, akárki a háttérből engedélyt ad rá hogy atomot vessen be a csapásmérő flottájuk É-Korea ellen, s azt a csapásmérő flottát válaszként a Kínaiak osztják meg atommal, hogy ne legyen belőle TOTÁLIS atomháború.

    Egyszerűen nem hiszek a korlátozott atomháborúban nagyhatalmak közt! Nem, ez kizárt az én fejemben.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 11:40

    MuldR írta:
    Montezuma írta:... – közben Észak-Korea napi realitássá tette azt, hogy közvetlen USA-Kína nukleáris összecsapássá fajuljon az egész történet ...
    Vagy nem. Volt kínai nyilatkozat, hogy atomcsapással válaszolnak az USA-ra? Ilyenre nem emlékszem.
    A kínaiak ÉK megvédéséről beszélnek. Vagyis ha hagyományos fegyverekkel mennek, akkor ők is. Ha atomozzák ÉK-t, akkor ők atomozzák a csapásmérő flottát, a THAADot és a dél koreai US erőket. Nem lesz totális atomháború, csak a környéket zúzzák le, ahol amcsi katonák vannak.

    Ha két atomhatalom összecsap és elkezdi egymás erőit nukleáris fegyverekkel lőni, hol lesz megállás?
    Például ha az amerikai flotta nukleáris eszközökkel megelőző csapást mér a kínai szárazföldre telepített olyan rakétaerőkre, amelyeket az amerikai flotta ellen akarnának bevetni, nos, ennek mi lenne a folytatása?
    Az, hogy Kína jelezte, egy USA támadás esetén beavatkozik szerintem elég egyértelmű nyitánya lenne annak a háborúnak, ami a félsziget körül kezdődik de óriási eséllyel nem ott fejeződne be.
    Korlátozott regionális atomháború csak és kizárólag akkor lehetséges, ha a két hadviselő fél ebben előre megállapodik és be is tartja - na ez lenne csak az igaz nagybetűs összeesküvés a bolygó lakossága ellen.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 11:46

    HTKAzsolti írta:Monte, Törökországgal szerintem mesterien bánnak az Oroszok! Mikor lelőtték a Szu-24 est, sokan kutyázták őket, a másik fórumon ha jól emlkészem "csicskák" felkiáltások, meg hogy "ennyit tud az űrerő" kárörvendő/becsmérlő kommentek jöttek tömegével. Akkor azt mondtam ott - és komolyan is gondoltam - hogy én nagyon örülök neki, hogy egy akkora taktius vezeti az Orosz föderációt, mint Putyin, és nem idegből azonnal lepattintott egy török légibázist valami csúnya nagy bummal válaszreakcióként, idegből, egy NATO tagországot. Kaptam tovább a savat, hogy hülye vagyok én is, nincs tekintélyük, "csicskának" látszanak ettől és ezzel kiröhögtetik magukat hogy nincs bosszú azonnal katonai vonalon, "csak" egy kis embargó a török zöldségre, gyümire, meg nem mennek nyaralni az oroszok.

    Nem kis elégtétel ez nekem az ilyen vérhülyékkel szemben, hogy eltelt egy kis idő, és nagyon úgy látom, nekem lett igazam! Jelenleg úgy tűnik, hogy ahelyett hogy legjobb esetben is felőrölték volna magukat egy teljesen felesleges törökök elleni konfliktusban, mostanra szépen leszalámizzák őket az USA-ról. Ettől többet stratégiailag nem is érhettek volna el, erre csak annyit tudok mondani:

    Ügyes!

    Nem vagy hülye.
    A másik oldal fő hangadói pont annyit értenek a geopolitikához, mint én a génsebészethez. A fő különbség annyi, hogy a mi fajtánk nem hülyéz le csípőből másokat olyan témában, amihez egyébként segg hülyék vagyunk.
    Nem véletlenül távoztam onnan, erre semmi szükségem.

    Meglátásom szerint Moszkva elősegíti Törökország terjeszkedési ambícióit a Közel-keleten és akár a Balkánon is, az oroszok pedig meg fogják kapni adott esetben Ankara támogatását az oroszlakta területek visszaszerzéséhez - a Baltikumtól Ukrajnáig bezáróan, de erről már korábban is írtam.
    http://privatbankar.hu/makro/forrong-a-balkan-a-torokok-keverik-a-kartyakat-310802

    Putyin és a mögötte álló erők zseniális módon keverik a lapokat, Nyugaton jelenleg hasonló kaliberű államférfit a hatalom közelébe sem engednek, ott egészen mások az elvárások és a célok is.
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-16, 11:51

    Montezuma írta:
    MuldR írta:
    Montezuma írta:... – közben Észak-Korea napi realitássá tette azt, hogy közvetlen USA-Kína nukleáris összecsapássá fajuljon az egész történet ...
    Vagy nem. Volt kínai nyilatkozat, hogy atomcsapással válaszolnak az USA-ra? Ilyenre nem emlékszem.
    A kínaiak ÉK megvédéséről beszélnek. Vagyis ha hagyományos fegyverekkel mennek, akkor ők is. Ha atomozzák ÉK-t, akkor ők atomozzák a csapásmérő flottát, a THAADot és a dél koreai US erőket. Nem lesz totális atomháború, csak a környéket zúzzák le, ahol amcsi katonák vannak.

    Ha két atomhatalom összecsap és elkezdi egymás erőit nukleáris fegyverekkel lőni, hol lesz megállás?
    Például ha az amerikai flotta nukleáris eszközökkel megelőző csapást mér a kínai szárazföldre telepített olyan rakétaerőkre, amelyeket az amerikai flotta ellen akarnának bevetni, nos, ennek mi lenne a folytatása?
    Az, hogy Kína jelezte, egy USA támadás esetén beavatkozik szerintem elég egyértelmű nyitánya lenne annak a háborúnak, ami a félsziget körül kezdődik de óriási eséllyel nem ott fejeződne be.
    Korlátozott regionális atomháború csak és kizárólag akkor lehetséges, ha a két hadviselő fél ebben előre megállapodik és be is tartja - na ez lenne csak az igaz nagybetűs összeesküvés a bolygó lakossága ellen.

    Szerintem egyetlen módon lehetséges korlátozott mérték atomháború: Ha a két fél közül csak az egyiknek van atomfegyvere, akkor lehet "csak megsuhintani" vele a másikat, egyébként totális mindent bele lesz a vége.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 11:55

    OFF

    Zsolti!
    kedvenc témámim egyike a WTC tornyok ledőlése volt, egészen véletlenül még szakmai oldalról is képben vagyok, de a szitu természetese mindig ugyanaz volt "odaát", ahol a nagybetűs igazság található.

    Nos, ehhez képest adott egy pofa, aki történetesen az USA történetének legnagyobb és legbefolyásosabb  ingatlan fejlesztője volt, neki is volt egy sajátos véleménye anno a dologról:

    Very Happy

    Nem akarok erről a témáról itt a sakktáblán tovább polemizálni, ami szakmailag evidens, az evidens és kész.

    OFF vége
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 12:03

    MuldR

    Ne feledd, az USA nyíltan befenyegette Kínát is először:
    https://mno.hu/kulfold/keszen-all-a-kina-elleni-atomcsapasra-az-amerikai-flotta-parancsnoka-2409933

    Ha az USA valóban atomcsapást tervez ÉK ellen, akkor ez egyben Kína elleni megelőző csapást is jelent, mert nem szeretnék megvárni, amíg a kínai haderő a tenger fenekére küldi a flottájukat. Mivel Kína sem hülye, egy ilyen helyzetben nem várná meg az amerikai megelőző csapást, hanem helyből odapörkölne akkorát a flottájuknak, amekkorát csak bír - ehhez pedig atomfegyvereket használna.

    Az egyetlen nyitott kérdés az maradt, hogy mit lépne az USA, ha Kína lesöpörné a flottájukat egy jól irányzott csapássorozattal. Megbaszcsiznák Kínát cserébe vagy hátra arc a maradéknak és véget ért a háború.

    További nagy kérdés, hogy Kína - ha már odapörkölt az USA flottának - bevárná-e az amerikai döntést a hogyan tovább-ról, vagy biztos ami biztos kilőnék a többi rakétájukat is azért, nehogy az USA esetleges válaszcsapása lefegyverezze őket.

    Szóval nem ilyen egyszerű dolog a nukleáris hadviselés, aki egyszer ilyen eszközökhöz nyúl egy másik atomhatalom ellen, az nagy eséllyel egyben átlépi a point of no return-t is.
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-16, 13:26

    Ugyan így gondolom ezt én is, egy Task force lemegy kavicsért, nincs az az elnök, kongresszus, bárki aki szó nélkül hagyná. Az érdekérvényesítő képességük kisebb kicsorbításáért is azonnal háborút indítanak. Olyan ország ellen, amely viszont képes őket kinullázni - félreértés ne legyen, Kína ilyen - minden másodperc számíthat, ahogy látják az előrejelző rendszerek, hogy Kína nem szarral gurít, ők is kitáraznának.
    akagi
    akagi

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by akagi 2017-08-16, 13:42

    HTKAzsolti írta:Ugyan így gondolom ezt én is, egy Task force lemegy kavicsért, nincs az az elnök, kongresszus, bárki aki szó nélkül hagyná. Az érdekérvényesítő képességük kisebb kicsorbításáért is azonnal háborút indítanak. Olyan ország ellen, amely viszont képes őket kinullázni - félreértés ne legyen, Kína ilyen - minden másodperc számíthat, ahogy látják az előrejelző rendszerek, hogy Kína nem szarral gurít, ők is kitáraznának.
    Csak, hogy Kína mögött áll a legnagyobb atomhatalom! És az USA mögött a NATO, ami egy vicc kategória! Talán Izrael bevihetne néhány találatot, de aztán üvegsivatag lenne! Mózes, meg megint vezethetné népét..
    akagi
    akagi

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by akagi 2017-08-16, 13:51

    akagi írta:
    HTKAzsolti írta:Ugyan így gondolom ezt én is, egy Task force lemegy kavicsért, nincs az az elnök, kongresszus, bárki aki szó nélkül hagyná. Az érdekérvényesítő képességük kisebb kicsorbításáért is azonnal háborút indítanak. Olyan ország ellen, amely viszont képes őket kinullázni - félreértés ne legyen, Kína ilyen - minden másodperc számíthat, ahogy látják az előrejelző rendszerek, hogy Kína nem szarral gurít, ők is kitáraznának.
    Csak, hogy Kína mögött áll a legnagyobb atomhatalom! És az USA mögött a NATO, ami egy vicc kategória! Talán Izrael bevihetne néhány találatot, de aztán üvegsivatag lenne! Mózes, meg megint vezethetné népét..
    Nem véletlen hagytam ki Indiát és Pakisztánt, mert ők egymással vannak elfoglalva! Milyen érdekes, hogy mindkét ország angol gyarmat volt..
    Iránba, meg szerintem ott van a legújabb orosz haditechnika. Nem véletlen nyilatkoztak az atom korlátozások felszámolásáról!
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-16, 14:02

    akagi írta:
    akagi írta:
    HTKAzsolti írta:Ugyan így gondolom ezt én is, egy Task force lemegy kavicsért, nincs az az elnök, kongresszus, bárki aki szó nélkül hagyná. Az érdekérvényesítő képességük kisebb kicsorbításáért is azonnal háborút indítanak. Olyan ország ellen, amely viszont képes őket kinullázni - félreértés ne legyen, Kína ilyen - minden másodperc számíthat, ahogy látják az előrejelző rendszerek, hogy Kína nem szarral gurít, ők is kitáraznának.
    Csak, hogy Kína mögött áll a legnagyobb atomhatalom! És az USA mögött a NATO, ami egy vicc kategória! Talán Izrael bevihetne néhány találatot, de aztán üvegsivatag lenne! Mózes, meg megint vezethetné népét..
    Nem véletlen hagytam ki Indiát és Pakisztánt, mert ők egymással vannak elfoglalva! Milyen érdekes, hogy mindkét ország angol gyarmat volt..
    Iránba, meg szerintem ott van a legújabb orosz haditechnika. Nem véletlen nyilatkoztak az atom korlátozások felszámolásáról!

    Irán azért nyilatkozott az atomkorlátozások felszámolásáról egyre bátrabban, mert azt látják ők is, hogy Törökország már nem olyan stabil NATO szövetséges a térségükben, mint volt, Irak mostanra nem ellenség, hanem Siíta szövetséges, az USA egyszerre szenved a baltikumban/ukrajnában az oroszok ellen, meg a Sárga tengeren a Kínaiakkal/KNDK-val, s nem kis részben gondolom az is betette a kaput az Irániaknál, hogy az atomlétesítményeik ellenőrzéséért + hogy lemondanak jópár dologról az atomenergetikában cserében ígértek nekik fűt fát, aztán csak tovább szivatják őket embargósdival.

    Teljesen megértem a felháborodásukat...
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 14:25

    Nemrég Iránban hozták le a levegőégből az egyik high-tech amerikai drónt, ha jól emléxem, Irán azóta már gyártja is a saját változatát.

    "Kína júniusban 44,3 milliárd dollár értékben vásárolt amerikai állampapírokat, és a kezében lévő teljes állomány 1,1465 ezer milliárd dollárra emelkedett. Ezzel Kína ismét megelőzte Japánt, amely tavaly októberben lépett az élre a külföldi hitelezők sorában. Japán júniusban 20,5 milliárd dollárnyi amerikai állampapírt adott el, 1,0908 ezer milliárd dollárra csökkentve az állományt.
    Június végén külföldi befektetők összesen 6,1713 ezer milliárd dollár értékben tartottak amerikai államkötvényt."

    http://kitekinto.hu/2017/08/16/europan-kivul/japan-helyett-ujra-kina-az-usa-legnagyobb-hitelezoje/?ref=hirstart
    Azért elég szépen eltartja a világ Ámerikát, nem hinném, hogy ez a buli sokáig folytatódik még.

    "Egy rossz James Bond-paródiára hasonlít, ahogyan üzenget egymásnak az USA és Észak-Korea, miközben a háttérben felsejlik egy potenciális atomháború rémképe."
    "...a reális út az, hogy az USA beletörődik, hogy Észak-Korea nukleáris hatalommá vált..."
    http://hvg.hu/vilag/20170816_Atompoker_meddig_emeli_a_tetet_Trump_es_Kim#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
    Ennek komoly következményei lehetnek, az összes regionális középhatalom mostantól saját atomfegyverzetet akar majd és ha ÉK-nak lehet, akkor a többinek miért nem?
    Nem megkerülhető a kérdés, ráadásul az egy hülye százat csinál elve alapján elég, ha egyetlen következő középhatalom is kifejleszti a saját arzenálját - márpedig ez csak idő kérdése - és a környék felbolydul.

    "...szélsőbaloldali világösszeesküvésről szóló tanulmány az elnök asztalán..."
    https://444.hu/2017/08/16/paranoia-orulet-es-hatbadofesek-a-tronok-harca-sehol-sincs-a-feher-haz-mellett
    Előbb-utóbb csak kidől a biliből a sz@r, bár akkor kíváncsi lennék az összes nagy arcra, hogy mekkorát nyúlik a képük. B-variáns: irány a homok és fejeket bedugni!
    akagi
    akagi

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by akagi 2017-08-16, 15:23

    HTKAzsolti írta:
    akagi írta:
    akagi írta:
    HTKAzsolti írta:Ugyan így gondolom ezt én is, egy Task force lemegy kavicsért, nincs az az elnök, kongresszus, bárki aki szó nélkül hagyná. Az érdekérvényesítő képességük kisebb kicsorbításáért is azonnal háborút indítanak. Olyan ország ellen, amely viszont képes őket kinullázni - félreértés ne legyen, Kína ilyen - minden másodperc számíthat, ahogy látják az előrejelző rendszerek, hogy Kína nem szarral gurít, ők is kitáraznának.
    Csak, hogy Kína mögött áll a legnagyobb atomhatalom! És az USA mögött a NATO, ami egy vicc kategória! Talán Izrael bevihetne néhány találatot, de aztán üvegsivatag lenne! Mózes, meg megint vezethetné népét..
    Nem véletlen hagytam ki Indiát és Pakisztánt, mert ők egymással vannak elfoglalva! Milyen érdekes, hogy mindkét ország angol gyarmat volt..
    Iránba, meg szerintem ott van a legújabb orosz haditechnika. Nem véletlen nyilatkoztak az atom korlátozások felszámolásáról!

    Irán azért nyilatkozott az atomkorlátozások felszámolásáról egyre bátrabban, mert azt látják ők is, hogy Törökország már nem olyan stabil NATO szövetséges a térségükben, mint volt, Irak mostanra nem ellenség, hanem Siíta szövetséges, az USA egyszerre szenved a baltikumban/ukrajnában az oroszok ellen, meg a Sárga tengeren a Kínaiakkal/KNDK-val, s nem kis részben gondolom az is betette a kaput az Irániaknál, hogy az atomlétesítményeik ellenőrzéséért + hogy lemondanak jópár dologról az atomenergetikában cserében ígértek nekik fűt fát, aztán csak tovább szivatják őket embargósdival.

    Teljesen megértem a felháborodásukat...
    Nem csak Kaviárral foglalkoznak a Kaszpi-tenger partjainál! Embarassed
    Ozymandias
    Ozymandias

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ozymandias 2017-08-16, 18:45

    Mondjuk arra sem fogadnék nagy pénzben, hogy az állig felfegyverkezett öbölmenti államok nekimennének a Nagy Sátán parancsára Iránnak, hogy Izraelt megvédjék... Nem tudom, mikor esik le a sok agyasnak, hogy az USA átvágta ōket, de nagyon. Arról nem beszélve, hogy amit a szaudiak levágnak Jemenben ilyen technikával, nem sok jóval kecsegtet.

    Ezt USA nagyon de nagyon elkúrta. Gyakorlatilag mindenkit lépésre késztet, de közel sem szövetségre.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 19:05

    Ozymandias

    A közel-keleti status quo felborult, Izrael félig bénultan szemléli az eseményeket, amit pedig a szaúdi haderő művel az egy vicc – ékes példája annak, hogy külföldi zsoldosokkal feltöltött és innen-onnan összeverbuvált mindenféle katonának hiába adsz a a kezébe akár egy Halálcsillagot, lótúrót nem érnek a harcmezőn.

    Miután az USA nem képes fenntartani az eddigi közel-keleti felügyeletét, inkább megfinanszírozta az Arab-tavaszt meg az IÁ-t és egy hatalmas ganédombot hagy maga után – felperszelt föld taktika globális értelemben. Ahonnan az USA szorul vissza, ott mindenhol balhékat generál, nehogy más nagyhatalom benyomuljon a vákuumba: lásd Közel-Kelet, Dél-Amerika, Dél-Kelet Ázsia és most már Európát is kikezdte.

    Mindenféle mesedélután és a jelentős részben elsikított csillagászati amerikai katonai költségvetés ellenére az Egyesült Államok valós katonai ereje a közelében sincs annak, amekkora szeletet uralni akar a világból. Ezt egyébként jelentős részben – szó szerint – megvesztegetéssel érte el eddig is, elég, ha csak az afgán hadurak és az eltűnk afganisztáni dollármilliárdokra gondolunk.

    Az USA – ahogy eddig a történelemben – sosem kezdett világháborút, mert gyenge hozzá, illetve a földrajzi védettsége ebben az esetben az action radius miatt komoly hátrányt jelent.
    Az USA játéka most is erről szól: az erős riválisokat akarja valahogy összeugrasztani, ő meg majd kicsit később beavatkozik azon az oldalon, ahol jónak látja a saját győzelme érdekében. Ezt a játékot mára már mindenki felismerte, így csak a félhülyéket tudja beugrasztani a műbalhéiba.

    Az alábbi cikk is komoly kérdéseket vet fel a felvázolt 4 fázissal kapcsolatban: Honnan tudják ezek a félkegyelműek, hogy pontosan hány bombája van ÉK-nak és hol tárolja őket?
    Könyörgöm, Ázsia nem a félanalfabéta arab világ, ahol délben háború helyett dobják a homokba az imaszőnyeget Mekka felé le se sz@rva, hogy közben mi a helyzet.
    ÉK ráadásul túlságosan közel van Kínához és Oroszországhoz – innentől kezdve az egész cikk vásári bohózat kategóriája, nem így fog történi, ha mégis balhé lesz.
    http://magyaridok.hu/kulfold/4-fazisa-lenne-egy-eszak-korea-elleni-amerikai-tamadasnak-2091058/

    A szilárd véleményem az, hogy 1. a két Korea sosem fog háborúzni egymással önként és 2. az USA nem meri megtámadni Északot, csak a szája jár.
    Ha lesz III. VH, az nem ÉK miatt fog kitörni.
    Ozymandias
    Ozymandias

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ozymandias 2017-08-16, 19:23

    Monte,

    Ez valahol így van. Usa elhitte, hogy van a flotta, akkor azzal ott termek és majd rend lesz. Machiavelli-féle rendelkezésre állás ténye lehet, hogy régen elég volt. Odadobunk egy harccsoportot, azon van pár repülō, odadobunk pár katonát, aztán szevasz, de manapság nem Bosznia és Granda kaliberű játékosok vannak a partiban...

    Afganisztán, Irak sem lefutott eddig. Irán ott van, a török viszony sem rózsás, a kínaiak go-t játszanak, a ruszkik sakkoznak, EU billeg, az öbölmenti államokban elég egy szikra... Ez egyenként is húzós, pláne úgy, hogy az amerikai "nép" sosem volt ennyire megosztott, mint eddig, vagy is a hátország finoman fogalmazva is tré..

    A kivándorlás USA-ba mindig is olyan vegyes érzelmekkel volt nálam, végül nem mentünk, lett helyette más....
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 19:23

    vcsaba81 írta:
    Montezuma írta:Ssvenom



    Ehhez viszont támogatók és asszisztensek is kellettek, voltak , akik aktívan támogatták, mások pedig a passzivitásukkal segítették elő azt, hogy a helyzet idáig fajuljon.


    Amerikát meg kell állítani és jelen idő szerint a bolygó szempontjából a legkevésbé fájdalmas megoldás (a legkisebb veszteség) az USA széthullása lenne.
    Egy orosz-USA és/vagy kínai-USA háború pedig a legbrutálisabb végkifejlet az emberiség szempontjából.

    Szégyen, hogy az USA - visszaélve pünkösdi királyságával - ilyen rövid idő alatt hova juttatta a bolygót.
    Monti!
    Amerikát csak két módon lehet megállítani(hogy a világ ne pusztuljon el):
    - Hatalmas természeti csapás által. Korábban már irtam itt, hogy egy nagy földrengéstől tartanak az amerikai geológusok.
    - Gazdaságilag: pl. kőolaj stop a Közel-keletről, onnan is elsősorban SzA-ból.

    Üdv Vcsba81!

    Elnézést az udvariatlanságomért, most olvastam csak a hsz-edet, eddig elsiklottam felette.
    természeti katasztrófát előidézni persze elvileg lehetne (pl. pár H-bomba berobbantása a Szent-András törésvonalnál), de annak sem a mechanizmusa, sem a végkifejlete nem kontrollálható, így ezt nem erőltetném, arról nem is beszélve, hogy ördögi tett lenne.
    Abban sem vagyok biztos, hogy egy kőolaj stop megállítaná az USA-t, jelentős tartalékai és saját készletei is vannak.

    Én két másik - semmivel sem jobb - lehetőséget látok:
    1. belső társadalmi balhék generálása, polgárháborús helyzet(ek) kirobbantása, hogy az Államok belülről roskadjon össze (amikor a fehérek a feketéket lövik, ott komoly gondok lesznek a hadseregen belül is) vagy
    2. full spectrum (ABC) csapással történő zsarolás, ha úgy tetszik olyan katonai ultimátum Oroszország és Kína részéről, ami valóban a teljes pusztulást jelenti Amerikának (is)
    A helyzet az, hogy ezt nagy eséllyel sem Moszkva, sem Peking nem vállalja, fel, ha a helyzet odáig fajul, akkor ehelyett:
    +1: meglepetésszerű megelőző atomtámadás az USA ellen, a jelenlegi orosz hadászati arzenál erre tökéletesen megfelel, sőt, erre felel meg igazán
    Ha engem kérdeztek, Putyinék erre a végső megoldásra készülnek, ha nem lesz belátható időn belül nagyhatalmi egyezség. A mostani világhelyzet fenntarthatatlan, a dollár bedöntése pedig ugyanezt válthatja ki az USA vezetéséből, ezért ebben nem hiszek. Inkább fenntartják addig a rendszert, amíg felkészülnek, közben meg altatják az ellent.




    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 19:24

    Ozymandias írta:Monte,

    Ez valahol így van. Usa elhitte, hogy van a flotta, akkor azzal ott termek és majd rend lesz. Machiavelli-féle rendelkezésre állás ténye lehet, hogy régen elég volt. Odadobunk egy harccsoportot, azon van pár repülō, odadobunk pár katonát, aztán szevasz, de manapság nem Bosznia és Granda kaliberű játékosok vannak a partiban...

    Afganisztán, Irak sem lefutott eddig. Irán ott van, a török viszony sem rózsás, a kínaiak go-t játszanak, a ruszkik sakkoznak, EU billeg, az öbölmenti államokban elég egy szikra... Ez egyenként is húzós, pláne úgy, hogy az amerikai "nép" sosem volt ennyire megosztott, mint eddig, vagy is a hátország finoman fogalmazva is tré..

    A kivándorlás USA-ba mindig is olyan vegyes érzelmekkel volt nálam, végül nem mentünk, lett helyette más....

    Jól tettétek, az USA-nál sokkal jobb helyek vannak, ha mehetnékje van az embernek.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-16, 20:17

    https://888.hu/article-valamire-keszul-washington-es-peking-katonai-forrovonalat-hoztak-letre#
    Idióta a cikk címe (gratula a cikkírónak), a forró drót atomhatalmak között egyvalamire szolgál.
    Végre, ezt már jó régen meg kellett volna lépni, de sosem késő.
    J. Dunfordról csak jókat olvastam eddig, végre egy értelmes ember is felbukkant.
    MuldR
    MuldR

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by MuldR 2017-08-16, 23:00

    "Kína júniusban 44,3 milliárd dollár értékben vásárolt amerikai állampapírokat, és a kezében lévő teljes állomány 1,1465 ezer milliárd dollárra emelkedett."
    Kb 1 éve a kínaiak nagyon verték magukat, hogy ők aztán több usa állampapírt nem vesznek. Mi történt?
    xfotel
    xfotel

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by xfotel 2017-08-17, 00:14

    einstein mondotta, nem tudjuk mivel vívják majd a harmadik világháborút, de a negyediket várhatóan botokkal fogják. ennek szellemében az indiai és kínai haderő botokkal és kövekkel esett egymásnak a nyolcvan százalékban kövekből, húsz százalékban botokból álló ladak tartomány határán. aki ezt olvassa nyilván értékelni fogja mindennek a költői szürrealitását és gondolom többnyire megelégednénk ilyen típusú szájkaratéval, kavicsokkal, vagy cukrászsüteményekkel vívott világháborúkkal.
    xfotel
    xfotel

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by xfotel 2017-08-17, 00:16

    MuldR írta:"Kína júniusban 44,3 milliárd dollár értékben vásárolt amerikai állampapírokat, és a kezében lévő teljes állomány 1,1465 ezer milliárd dollárra emelkedett."
    Kb 1 éve a kínaiak nagyon verték magukat, hogy ők aztán több usa állampapírt nem vesznek.  Mi történt?

    olcsóbb lett a budipapír.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-08-17, 08:38

    vcsaba81
    vcsaba81

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by vcsaba81 2017-08-17, 10:03

    Montezuma írta:
    vcsaba81 írta:
    Montezuma írta:Ssvenom



    Ehhez viszont támogatók és asszisztensek is kellettek, voltak , akik aktívan támogatták, mások pedig a passzivitásukkal segítették elő azt, hogy a helyzet idáig fajuljon.


    Amerikát meg kell állítani és jelen idő szerint a bolygó szempontjából a legkevésbé fájdalmas megoldás (a legkisebb veszteség) az USA széthullása lenne.
    Egy orosz-USA és/vagy kínai-USA háború pedig a legbrutálisabb végkifejlet az emberiség szempontjából.

    Szégyen, hogy az USA - visszaélve pünkösdi királyságával - ilyen rövid idő alatt hova juttatta a bolygót.
    Monti!
    Amerikát csak két módon lehet megállítani(hogy a világ ne pusztuljon el):
    - Hatalmas természeti csapás által. Korábban már irtam itt, hogy egy nagy földrengéstől tartanak az amerikai geológusok.
    - Gazdaságilag: pl. kőolaj stop a Közel-keletről, onnan is elsősorban SzA-ból.

    Üdv Vcsba81!

    Elnézést az udvariatlanságomért, most olvastam csak a hsz-edet, eddig elsiklottam felette.
    természeti katasztrófát előidézni persze elvileg lehetne (pl. pár H-bomba berobbantása a Szent-András törésvonalnál), de annak sem a mechanizmusa, sem a végkifejlete nem kontrollálható, így ezt nem erőltetném, arról nem is beszélve, hogy ördögi tett lenne.
    Abban sem vagyok biztos, hogy egy kőolaj stop megállítaná az USA-t, jelentős tartalékai és saját készletei is vannak.

    Én két másik - semmivel sem jobb - lehetőséget látok:
    1. belső társadalmi balhék generálása, polgárháborús helyzet(ek) kirobbantása, hogy az Államok belülről roskadjon össze (amikor a fehérek a feketéket lövik, ott komoly gondok lesznek a hadseregen belül is) vagy
    2. full spectrum (ABC) csapással történő zsarolás, ha úgy tetszik olyan katonai ultimátum Oroszország és Kína részéről, ami valóban a teljes pusztulást jelenti Amerikának (is)
    A helyzet az, hogy ezt nagy eséllyel sem Moszkva, sem Peking nem vállalja, fel, ha a helyzet odáig fajul, akkor ehelyett:
    +1: meglepetésszerű megelőző atomtámadás az USA ellen, a jelenlegi orosz hadászati arzenál erre tökéletesen megfelel, sőt, erre felel meg igazán
    Ha engem kérdeztek, Putyinék erre a végső megoldásra készülnek, ha nem lesz belátható időn belül nagyhatalmi egyezség. A mostani világhelyzet fenntarthatatlan, a dollár bedöntése pedig ugyanezt válthatja ki az USA vezetéséből, ezért ebben nem hiszek. Inkább fenntartják addig a rendszert, amíg felkészülnek, közben meg altatják az ellent.




    Üdv Montezuma!
    Semmi gond én is szoktam átsiklani hozzászolásokon, ha sok van és nincs időm végigolvasni őket.
    Én azért irtam ezt a két dolgot mivel szerintem ezzel a kettővel meg lehet állítani amerikát egy kis időre.
    A nagy természeti katasztrófa pl. földrengéshez nem kell H-bomba, és nem is szeretnénk látni ahogy Putyin leborotválja a haját és 2 sátán rakétával Lex Lutorosat játszik. A természet anya ezt idővel el fogja intézni(ráadásul az amerikai geologusok már tartanak is tőle, kérdés az hogy miko, hol és mekkora lesz). De ha bekövetkezik, akkor a kár több száz milliárd dollár lesz, + kieső bevételek éveig.
    Az olajstop meg azért összetettebb dolog:
    -Amerika napi szinten kb 6 millio hordót importál, döntő többségében Kanadából, mexikóból, Venezuelából Iránból és SZA-ból. A mostani olajárak mellett SzA havi szinten 8 millárd dollárnyi valutát éget el és 6-7 millio hordó kőolajat exportál naponta. Tegyük fel megszünik a kőolajkivitel Sza-ból, akkor az olajár 120-140 dollár között fog mozgolódni. Irán és Venezuela szerintem nem fog exportálni olajat amerikának igy kb. napi 2 millió hordó olajtól fog elesni amerika. Tartalékai kb. 350 millió hordó ami jó fél évre elég, a kitermelését meg nem tudja ennyi idő alatt feltornászni, hogy pótolni tudja a veszteségeket. Ha meg meg akarja dönteni Maduró kormányát akkor gondolom lesznek olyan örültek Maduróék, hogy inkább felrobbantják a saját kőolaj kútjaikat, mintsem, hogy az amerika kezébe kerüljön.
    És nem beszéltünk még arról, hogy SzA kivenné a pénzét az amerikai kötvényekből és a két legnyagyobb hitelező Kina és Japán is ezt tenné, hogy finanszirozni tudják a gazdaságukat. Szóval a dollár tényleg annyit érne minte egy wc papir szelet.

    Ajánlott tartalom

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-04-26, 18:39