[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 44068124
[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11

Biztonság politikai fórum


    [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    xfotel
    xfotel

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by xfotel 2017-05-29, 00:50

    az amerikaiak a harmadik hordozót küldik a koreai félszigethez
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-05-29, 09:04

    A felnőttek ignorálták a kanadai "kisfiút" a G7-es csúcson.

    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-05-29, 16:19

    300 évesek a francia-orosz diplomáciai kapcsolatok. Ma 300 éve , hogy Nagy Péter Franciaországban járt. Ebből az alkalomból hívta meg Putyint Macron francia elnök.

    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-05-29, 18:00

    A találkozó utáni sajtótájékoztató

    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-06-01, 11:46

    Mohamed Kadhafi interjú még halála előtt Ukrajna, Belorusszia és Oroszország kapcsolatáról, jövőjéről.

    avatar
    Vendég
    Vendég

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Vendég 2017-06-04, 15:23

    Amen!!
    avatar
    Vendég
    Vendég

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Vendég 2017-06-04, 15:24

    aquarell írta:Amen!!
    Ez Brezinskyre és Sorosra, McKainra stb. vonatkozott...
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-06-19, 13:27

    Törökország katonákat vezényelt Katarba miközben Szaúd-Arábia háborúval fenyegeti Dohát, aki nem mellesleg a világ egyik legnagyobb földgáz termelője. Amíg az amerikai elnöki adminisztráció a minap a Közel-Keleten Katar ellen uszított, addig az amerikai haditengerészet közös terror-elleni hadgyakorlatot tartott magával a katari haditengerészettel. Ma az amerikai légierő lelőtt egy szír vadászbombázót, amire Moszkva igen élesem reagált. Közben fél füllel hallani, hogy az új amerikai szankciók miatt Berlin az asztalra csapott, mondván, hogy „Európa energia-ellátása az európai ügy és nem az Egyesült Államokra tartozik.”
    Oliver Stone filmrendező szerint Putyin „mentális hatalmat” gyakorol az USA felett. Szavai szerint  „Önök, oroszok, legyenek büszkék arra, hogy egy olyan katonai költségvetéssel, amely csak a tizedét teszi ki az amerikainak, és egy olyan gazdasággal, amely ugyancsak tizede a miénknek, az önök elnöke ilyen nagy figyelmet kelt. Ez egyszerűen hihetetlen!” Erre a folyamatra Stone is rásegít. A nyugati sajtót és médiát hallgatva szinte hihetetlen, hogy Putyin és országa mi mindenre nem képes..., hollywood-i klisék szerint persze... X-men, Gotham City és a többiek.

    Egy szónak is száz a vége, a Trump kormányzat nem ura teljesen az Egyesült Államoknak, a birodalom belső szerkezete nagyon komoly instabilitásokat mutat. Előbb-utóbb befejezem Todd könyvének rövid ismertetését és utána tervezem Zbigniew Brzezinski utolsó könyvét közkinccsé tenni, rendkívül tanulságos több szempontból is, állíthatom! Brzezinski meghalt és meglátásom szerint vele halt minden stratégiai utópiája is az USA globális vezető szerepének megőrzésére.

    Trump elnök felgyorsítja az USA világhatalmának erózióját, a „külső rendszereik” szétbomlásának teljesen  nyilvánvaló jelei vannak – Trump a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem hülye és pontosan tudja, hogy a jelenlegi USA csak akkor marad egyben, ha a meglévő globális viszonyrendszerét alapjaiban írja át. Miután a belső ellenségei (a jelenlegi rend haszonélvezői) ezt kézzel-lábbal igyekeznek gátolni, így a világnak belátható időn belül két alternatívával kell szembe néznie:
    1. A meglévő hagyományos amerikai gazdasági/katonai szövetségesi rendszer szétbontásra kerül és közben az USA belülről újra megerősödik – ez természetesen háborúkat is jelent, például Európában.
    2. A jelenlegi kapálózást folytatva még próbálja a Hegemón a túlméretezett rendszerét fenntartani, ami viszont megindítja belülről az USA valódi felbomlását – ez pedig az USA elit számára nem sok lehetőséget hagy...

    https://www.vg.hu/kozelet/amerika-keves-hogy-ujratargyaljak-klimaegyezmenyt-540743/
    http://privatbankar.hu/makro/energiahaboru-washington-es-berlin-kozott-hova-all-budapest-308748
    http://www.hirado.hu/2017/06/19/iran-ujabb-raketacsapasokat-helyezett-kilatasba/
    xfotel
    xfotel

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by xfotel 2017-06-20, 23:16

    visszanéztem a htka-ra, hogy mekkora lett a színvonalnövekedés, épp a panelbontást tárgyalták a sakktáblán. ahogy gondolni lehetett, aki hangosabban ordít az az okosabb, vagyis teljes agyhalál. a katari történet súlyáról teljesen lemaradtak, közben iránt már annyira kicsalogatták, hogy ballisztikus rakétát vetett be szíriában.

    itt meg kicsit lassan csordogálnak a dolgok, de akkor legyen a legutóbbi trump csippanás: kína próbált segíteni északkoreával kapcsolatban, de nem sikerült, legalább megpróbálták.

    a többit önök is tudják.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-06-21, 08:19

    Üdv Xfotel!

    Igen, nehéz lenne cáfolni, amit írsz. Én is szoktam még a htka-t olvasni, igaz, egyre ritkábban és eléggé szűk tartományra korlátozva, már ami a témaköröket illeti, de nem is érzem különösebben a hiányát. Egy biztos, rajtam már rég nem múlik a színvonal emelkedés arrafelé, a többi meg - szerencsére - nem az én dolgom.

    Az pedig, hogy errefelé kicsit lassabban csordogálnak a dolgok nem olyan nagy gond, sokszor a kevesebb a több! Akiket érdekel a világ helyzete, azok úgy is képben vannak, a napi globális és regionális bolondokházát pedig real-time nincs értelme követni (elég a napi médiát végigfutni, ők sem képesek erre maradéktalanul), ezek helyett a főbb tendenciákra érdemes összpontosítani.

    A Katar körüli nagy léptékű geopolitikai keverés vagy Irán precíziós csapásmérő képessége enyhén szólva is hiánycikk a htka-n, gondolom ezek nem számítanak túl jelentős fejleménynek sem geopol, sem haditech téren... Razz
    avatar
    Vendég
    Vendég

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Vendég 2017-06-21, 11:02

    Ha màr felvetettétek ezt a témàt:
    Szerintem a htka tùl széles témakörrel foglalkozik, sokszor bulvàrtémàk is elöterbe kerülnek.
    Hàtterbe szorultak a stratégiai, geopolitikai kerdések.
    Teljesen ertelmetlennek tartom a hvg, index, kurucz stb hireit hozni, belinkelni, mert azt mindenki
    el tudja olvasni és kommentelni.
    A hangnem gyakran kritikàn alulian alpàri, indulatos.
    Sajnos.
    Pedig van egy pàr értelmes hozzaszòlò. Smile
    Jobb a kevesebb, de nem minden vizcsapbòl elerhetö informàciò, szerintem.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-06-21, 14:50

    Provokál a Nato rendesen...



    A NATO egyik F-16 gépe ma megpróbált közeledni Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter gépéhez a Baltikum felett, aki épp Kalinyingrádba tartott. Az egyik Szu-27 kísérő vadászgépnek kellett közbelépnie...
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-06-21, 16:40

    Üdv Aquarell!

    OFF
    Nem erőltetném a htka fórumainak jelen idő szerinti elemzését és értékelését, azt gondolom, hogy mindenki olyan fórumon van jelen, ahol szeretne és ahol nyilván jól érzi magát.
    Azzal, hogy anno távoztam egyúttal a későbbi kritizálás opciójáról is lemondtam, mert azt gondolom, hogy addig kritizálok egy fórumot, egy munkahelyet, egy főnököt vagy akár egy nőt, amíg a buliban én is benne vagyok és valamilyen változás irányába szeretnék hatni. Ha felállok az asztaltól, akkor az annyit jelent, hogy a szándék szűnt meg a kritikára, ergo a további közös jövőre.
    Innen követek meg mindenkit ismét, aki esetleg zokon vette az akkori a csendes távozásom, sok olyan fórumozó volt és van, akiket tisztelek és szívesen olvasok, de a magam részéről nem tudtam és már nem is akartam többet hozzátenni semmilyen témában az egykori „alma mater” objektív realitásához.

    Ez a kis fórum tökéletesen megfelel, egyelőre itt még moderálni sem kellett senkit és anyázást sem látok – ez is biztosan azért van, mert Putyin megbízottjai és hasznos idiótái csináltak maguknak egy fórumot, ahol sűrűn bólogatva egymásnak hirdetik az aktuális Szent Evangéliumot…  Evil or Very Mad
    … vagy talán csak azért, mert a seigan-elv érvényesült (seigan japán kifejezés, jelentése igaz szem), azaz azt lássuk, ami van, ne pedig azt, amit akarunk.
    ON

    …ezzel együtt pedig pár gondolat Boki videójával (is) kapcsolatban:

    Az USA világháborút akar kirobbantani, ezt 2003-ban jelezte először a vietnami kormány titkosszolgálati információkra hivatkozva – egyébként e nélkül is teljesen nyilvánvaló, hogy mire megy ki a játék.
    Az USA alatt semmi mást nem kell érteni, mint az USA-ból indult és az ezredfordulóra globálissá vált nagytőkés érdekcsoportokat. Az amerikai katonai-ipari komplexumon keresztül kézben tartják nemcsak az amerikai bel-, de külpolitikát is, alárendelve a saját financiális érdeküknek. Az amerikai katonai-ipari komplexumra pedig pénzzel lehet nyakörvet tenni, lehetőleg számolatlanul sok pénzzel. Azok, akik évtizedeken át elsikkasztották, pardon, magáncélokra használták fel a Pentagon költségvetésének a tételeit (valamint a fegyveres erőket) azok szép lassan a világ urainak érezhették magukat úgy nagyjából mostanáig, pontosabban az orosz haderő közbelépésig a szír partok közelében 2013. szeptemberében. Jött is rá válasz Kijevben, a Majdanon.

    Az USA nagyon elszámolta magát az Orosz Birodalommal kapcsolatban, mostanra a SZU széthullása utáni nyomasztó globális katonai fölénynek a romjai vannak csak meg, az orosz katonai képességek elérték azt a szintet, ami már fáj az Egyesült Államoknak. Készültek olyan elemzések, amelyek szerint a mai orosz haderő hatékonyabb, mint amilyen a szovjet haderő volt a csúcson. Szárazföldön - főleg európai hadszíntéren - az orosz haderőt nem lehet megfogni, ezt tudják a Pentagonban és tudják a Kremlben is. Ellenben Európát rottyá lehet velük veretni secperc alatt, ez tény.
    Itt lenne az ideje egy európai-orosz szövetségnek, ellenkező esetben Oroszország és Kína kénytelen lesz  összefogni úgy en bloc az egész Nyugat ellen, ahol az EU a leggyengébb láncszem.
    Nem lennénk kisegítve egy orosz-amerikai szövetséggel sem (Haubagoi-modell  Wink ), mert ebben az esetben is Európa ellen fordulna az egész orosz katonai gépezet.
    A realitás az, hogy Európa számára egyetlen természetes geopolitikai szövetséges létezik, ez pedig Oroszország. Európa számára ezen a kérdésen múlik nemcsak a XXI. század, hanem az egész jövő.

    Kína ipari szuperhatalommá vált, az USA jelen idő szerint már a közelében sincsen. Kína és ipara 2000 óta több acélt és cementet használt fel, mint az Egyesült Államok az egész XX. század alatt - ez önmagáért beszél.
    De említek – természetesen nevek nélkül – egy konkrétabb példát: 6-7 évvel ezelőtt ALCOA küldöttség járt Törökországban és vittek magukkal egy laza pár milliárdos megrendelést. A török házigazdák etették és itatták őket, este nagy buli és muri, majd másnap végig vitték őket a legnagyobb török üzemeken és megmutatták, hogy hol melyik gyártósor meddig van lekötve a következő 5-6 évre. Kínának. Ergo köszönik az ajánlatot, de perpill nem aktuális.
    Ezen apró részinformáció már jelezte, hogy a törökök sem hülyék és vakok és NATO-tagság ide, EU várakoztatás oda, Ankara a saját útjára lépett, mint az egykori nagy Oszmán Birodalom örököse.
    A közel-keleti átrendeződés is drámai fordulatokban bővelkedik, elég, ha Törökország mellett Szaúd-Arábia és Katar közötti félháborús helyzetre gondolunk, amely valójában nem más, mint az izraeli-szaúdi szövetség Irán elleni fellépése. Ebben a felállásban Törökország Katar és Irán szövetségese!

    Mivel az Egyesült Államok képtelen tovább fenntartani és finanszírozni a kissé elhízott birodalmát, emiatt a stratégiai visszavonulást megelőzően „tüzeket gyújt a bozótban”, hogy a rivális erőcentrumok benyomulását legalább lassítsa valamennyire. Az utóbbi negyed évszázad amerikai geopolitikája totális csődtömeg, eklatáns példája annak, hogy hogyan lehet felélni és 30 ezüsttallérért elvesztegetni egy szuperhatalmi státuszt.
    nekerdez
    nekerdez

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nekerdez 2017-06-21, 19:23

    Szép jó estét Montezuma miatt már ide is regisztráltam.

    Nem erőltetném a htka fórumainak jelen idő szerinti elemzését és értékelését, azt gondolom, hogy mindenki olyan fórumon van jelen, ahol szeretne és ahol nyilván jól érzi magát.
    Azzal, hogy anno távoztam egyúttal a későbbi kritizálás opciójáról is lemondtam, mert azt gondolom, hogy addig kritizálok egy fórumot, egy munkahelyet, egy főnököt vagy akár egy nőt, amíg a buliban én is benne vagyok és valamilyen változás irányába szeretnék hatni. Ha felállok az asztaltól, akkor az annyit jelent, hogy a szándék szűnt meg a kritikára, ergo a további közös jövőre.
    Innen követek meg mindenkit ismét, aki esetleg zokon vette az akkori a csendes távozásom, sok olyan fórumozó volt és van, akiket tisztelek és szívesen olvasok, de a magam részéről nem tudtam és már nem is akartam többet hozzátenni semmilyen témában az egykori „alma mater” objektív realitásához.

    -Ez a kis fórum tökéletesen megfelel, egyelőre itt még moderálni sem kellett senkit és anyázást sem látok – ez is biztosan azért van, mert Putyin megbízottjai és hasznos idiótái csináltak maguknak egy fórumot, ahol sűrűn bólogatva egymásnak hirdetik az aktuális Szent Evangéliumot… Evil or Very Mad
    … vagy talán csak azért, mert a seigan-elv érvényesült (seigan japán kifejezés, jelentése igaz szem), azaz azt lássuk, ami van, ne pedig azt, amit akarunk.
    ON -


    Ehhez annyit hogy HTKA régi közössége egyszerűen eltűnt, és belpolitika vonal lett domináns, méltatlanul. De élet rendje a változás ez most ezen esetben is igaz. HTKA is új korszakba lépett, ami jó vagy rossz irány mentén szubjektív dolog.

    de azért vannak értékes idézetek oké index populáris én pl. nem olvasom.
    http://index.hu/tudomany/2017/06/21/hawking_az_embereknek_el_kell_hagyni_a_foldet/
    avatar
    Vendég
    Vendég

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Vendég 2017-06-21, 20:06

    Montezuma elemzésével egyetèrtek: Az Us-nak, mint egyedüli szuperhatalomnak vége, csak ez még nem tudatosodott nàluk. Ez az agònia el fog még pàr évtizedig tartani. Ahogy gyengül az US, ùgy nö annak valòszinüsége, hogy egy nagyobb hàborùval kisérli meg késleltetni az elkerülhetetlent. Sajnos ennek a hàborùban nagy valòszinüséggel Europa lesz (megint) a hadszintèr, mert csak innen tud az US Oroszorszàghoz "hozzàfèrni".
    Nyilvànvalò, hogy Euròpanak Oroszorszag lenne a logikus partner geopolitikai( egy kontinensen vannak...) és gazdasagi (ideàlisan kiegeszitik egymàst, itt technologia, ott nyersanyag, piac...) szempontbòl, nem pedig az US,Kanada vagy Kina stb. A II. VH utàni transzatlanti partnerségböl csak az us hùzott hasznot, föleg, miutàn az SZU szétesett, mert igy lassan az oroszok biztonsàgi övezetét le tudtàk csökkenteni és praktikusan màr az orosz hatàrnàl àllnak. Erre reagàlt Moszkva Kelet-Ukrajnàban és a Krimen. És ez a reakciò kimondottam mértektartònak nevezhetö, tekintettel az oroszok geostrategiai fenyegetettségre.
    Az Euròpa-orosz partnerség meg tudnà akadalyozni, hogy megint Europa legyen egy esetleges us-orosz konfliktus helyszine.
    Kockàzatot jelentenek azonban:
    -Mi lesz Oroszorszàggal Putyin utàn? Lesz hasonlò képességü utòd, vagy visszesik az orszäg a jelcini idökbe?
    -Sikerül Oroszorszàg puha déli hasàt megvédeni, az ottani helyzetet ellenörzes alatt tartani?
    ( Mindezekkel a kèrdésekkel kapcsolatban a napokban olvastam két erdekes könyvet - sajnos ugy tudom, nincsenek még meg magyarul: Peter Frankopan: The Silk Roads, Tim Marshall: Die Macht der Geographie)
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-06-22, 22:03

    Nekerdez

    Nincs ezekkel a dolgokkal semmi gond, valójában félre kell tenni a cinizmust és mindegyik oldalt a maga helyi értékén kell kezelni. Minden közösségnek (még a virtuálisnak is) megvan a maga csoportdinamikája, amit megfelelő mederben tartva akár a fejlődést is jelentheti.
    Köszönöm a megjegyzésedet, hogy miattam is regisztráltál ide, de hidd el, nem vagyok annyira fontos tényező – nekem több szempontból is ideális ez az oldal és semmiféle háborúban nem vagyok érdekelt semelyik más fórummal kapcsolatban. A helyzet az, hogy számtalan egyéb dologra szánok időt a fórumozás helyett és be kell valljam, hogy nem jártam rosszabbul. Persze rá lehet kapni az ízére a dolognak, régebben sokkal többet lógtam és is a témán, de egy fórum messze nem a legfontosabb dolog az életben.
    Amikor van időm, kedvem és energiám, akkor írok, de mostanában pont ebből a háromból van a legkevesebb.


    Aquarell

    „Mi lesz Oroszorszàggal Putyin utàn? Lesz hasonlò képességü utòd, vagy visszesik az ország a jelcini idökbe?”

    A jelcini időkhöz kellett az akkori Szovjetunió a maga becsontosodott bürokrata rendszerével valamint az ifjabb nyugatos politikai generáció. A Putyin utáni időkről nehéz lenne bármit is előre jósolni, nagyon nem mindegy, hogy Putyin hogyan távozik a hatalomból: nem indul az új választásokon vagy egy „sajnálatos baleset” éri és idő előtt távozik az árnyékvilágból.
    Ha szervezetten vonul vissza, akkor nem várható különösebb politikai megrázkódtatás, ha viszont nem egészen korrekt úton kerül ki a székből, akkor szinte borítékolható egy Putyinnál jelentősen nacionalistább-militaristább vezér felemelkedése. A világ állapota és tendenciái ehhez igen kedvező alapot adnak.

    „Sikerül Oroszorszàg puha déli hasàt megvédeni, az ottani helyzetet ellenörzes alatt tartani?”


    Ez elsősorban attól függ, hogy a muzulmán világ két meghatározó katonai-gazdasági erejét jelentő, de nem arab hatalmával hogyan sikerül egy oldalra manővereznie magát, konkrétan Törökországról és Iránról van szó. Meglátásom szerint a Brzezinski-féle „Oroszország lágyékának” nevezett kaukázusi térségben rendet tudnak tartani, ha Ankara és Teherán ebben érdekelt – az elmúlt évtizedekben ez eddig hellyel-közzel sikerült, az egy más kérdés, hogy milyen áron. Az orosz-török-iráni kapcsolatok egyelőre kedvező irányba tartanak ahhoz, hogy a Kaukázust ne tudják idegen hatalmak csak úgy kívülről felrobbantani.
    nyugger
    nyugger
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nyugger 2017-06-22, 23:30

    Amúgy most hogy így az emelt töri érettségihez tényleg szinte az elmúlt 2000 év történelmét kellett pontról-pontra bevágjam megfigyeltem, hogy Oroszország többször is hiába próbált közeledni az európai hatalmakhoz illetve jobban integrálódni az európai erőtérbe az itteni nagyhatalmak (de leginkább a britek a hatalmi egyensúlyozásuknak köszönhetően) szinte mindig elutasítóan léptek fel Oroszország vagy az Orosz Birodalom ellen. Egyedül akkor léptek szövetségre mikor egy teljes Európára kiterjedő hatalmi dominancia veszélye jelent meg a látómezőn (lásd. pl Napóleon esete). Ám ezek után is általában megint az oroszok ellen fordultak különböző módon (lásd pl a bécsi kongresszus). Illetve amikor Oroszország kiterjeszthette volna befolyási övezeteit akkor megint saját jegyzeteimet idézve "beleszartak a levesbe". Elég ehhez megnézni a XVI-XVII-XVIII-XIX század háborúit és háborús feleit. Ez a mentalitás pedig a mai napig nem tűnt el az európai vezető elit gondolkodásmódjából.
    nyugger
    nyugger
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nyugger 2017-06-22, 23:35

    Igaz voltak páran akik belátták, hogy már pedig Oroszország nélkül nem lehet Európában gondolkodni. Részben ilyen volt akár Bismarck is (hiába na szentpétervári követ is volt egy időben) aki tudta, hogy a német egység létrehozásához bezony az oroszpk hallgatólagos beleegyezése is kell. A sors külön fintora pedig hogy 120 évvel később ha nincsen egy Mihail Szergejevics nevezetű emberke akkor lehet, hogy még ma is két Németországról beszélhetnénk.
    nyugger
    nyugger
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nyugger 2017-06-22, 23:38

    Amúgy mostanában belekezdtem az ilyen biztonságpolitikai illetve külpolitikai művek olvasásába. Most (illetve pár hónapja mivel sok időm mostanság nem volt) épp Kissinger Világrendjét olvasom, már tervben van a Kínáról is illetve a Diplomácia. (Mellesleg a 30 éves háborút és az azt követő világrendi átrendeződést igazából Kissinger magyarázta el nekem igazán Very Happy )
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2017-06-23, 02:13

    A htka-n a biztpol háttérbeszorult. Szóval Monte "agymenéseit" bizony itt olvasom. Wink Nyugi Monte olvaslak.
    Hogy Trampli nem hülye -e, az majd kiderül. Nekem egyre jobban az a meglátásom, hogy fogalma se volt igazából arról, hogy mibe vág bele! Razz
    Veszettkutya Mattis pedig szabadkezet kapott Tramplitól, szóval a Pentagon, és nagyjából a külügy lépéseit is Mattis akarata határozza meg, szóval olyan veszettkutyás amerikai kül-, és biztonságpolitikára számítson mindenki.
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2017-06-23, 02:38

    A globális civilizáció egy nagy titka, hogy az adóssághegyeket képtelenség már visszafizetni és a nyugdíj-igérvények betarthatatlanok. Mivel a vezető politikai elitek nem hajlandók a szükséges gazdasági és társadalmi paradigma-váltást levezényelni, a biztonságpolitikai hőmérséklet további ütemes emelkedésére lehet számítani. Az elkövetkező években az ökológiai dezintegráció tovább erősíti a vízért és termőföldért folyó versenyt.
    http://www.privatbankar.hu/makro/bucsuzzunk-a-jelenlegi-vilagrendtol-amig-nem-keso-308911
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-06-23, 10:02

    Nyugger

    A nyugat-európai hatalmak azért fordultak mindig Oroszország ellen, mert európai léptékben az orosz dominancia rendkívül nagy lenne, ha „beengedték” volna az Orosz Birodalmat a „saját köreikbe”. Nagy-Britannia kettős játékában Oroszországot mindig a kontinentális megosztottság erősítésére használta fel.
    Ez a képlet – bár történelmileg sokszor igazolódott – jelen idő szerint már idejétmúlt. Az európai lakosság öregszik és nem születik elég gyerek, a Nyugati Civilizáció a széthullás felé tart, hogy csak a friss napi mainstreamből idézzek::

    http://faktor.hu/faktor-europai-unio-brexit-fuggetlensegi-nepszavazas?source=hirstart
    http://magyaridok.hu/kulfold/macron-megfenyegette-kelet-europai-orszagokat-1861513/
    http://www.atv.hu/kulfold/20170622-ha-igy-folytatjak-hamarosan-elfogynak-a-spanyolok

    Arról senki se álmodjon, hogy egy bereccsenő EU mellett az USA is az marad, ami volt eddig, erről szó sincs. Az USA-n belüli demográfiai arányok eltolódása előre determinálja az USA és Európa között még többé-kevésbé meglévő geostratégiai szövetség felbomlását a pillanatnyi gazdasági rivalizáláson túl is. Az egykori európai hatalmak (Nagy-Britannia, Németország, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, stb.) per pillanat a „lepkefing a vadvirágos réten” kategóriát képviselik globális léptékben, bár hozzátenném, az EU sem sokkal hatékonyabb. Hiába a gazdaság és a viszonylagos fejlettség, az EU a globális játéktérben önmaga képtelen bármilyen valós irányt szabni a világ eseményeinek.

    Pyton

    A hivatkozott cikk korrekt, nagyjából ez a helyzet. A jelenlegi világrend napjai megszámláltattak, és a világrend átalakulása törvényszerűen magával hozza a jelenleg ismert struktúrák átalakulását illetve összeomlását.

    http://www.atv.hu/kulfold/20170623-azt-kovetelik-katartol-hogy-szakitsa-meg-kapcsolatait-irannal
    Újabb kísérlet a Nagy Háború kirobbantására.

    http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/orosz_hadihajok_ia-fegyverraktarakat_semmisitettek_meg.642269.html
    Orosz rakétacsapás a kamu IÁ-ra. Az IÁ szellemi és gazdasági központja nem a közel-keleti sivatagokban található, ezért ha a valódi központra mérne csapást az orosz haderő, az full-spectrum III. VH-t jelentene.

    A világ továbbra is játssza a hülyét és úgy tesz, mintha nem venné észre, hogy már nem is olyan lassan robog a szakadék felé.
    nyugger
    nyugger
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nyugger 2017-06-23, 11:23

    Pontosan, ezért lett volna egy kiváló lehetőség a Lisszabontól-Vlagyivosztokig nyúló Európa, de mivel az az USA érdekeket sértette volna és egy olyan hatalmi erőtér jött volna létre, mely már mind gazdasági, mind hadászati téren simán pariba lett volna az Egyesült Államokkal, így az a csökkenő befolyását védendő szétrúgta ezt az együttműködést Ukrajnán keresztül és Európát illetve Oroszországot egy szükségtelen konfliktusba hajszolta bele. Viszont ez egyben áldás is volt Oroszország számára, hisz így a szankciók égisze alatt a saját iparát, mezőgazdaságát fejlesztve számos korábbi sebezhetőségét orvosolni tudja, és mellesleg elkezdődhet a gazdaság diverzifikációja is. Az időközben Ukrajnából érkező több mint 1 millió ember pedig demográfiailag egy iszonyat nagy jackpot Putyinék számára.
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2017-06-23, 11:48

    Montezuma írta:Nyugger

    A nyugat-európai hatalmak azért fordultak mindig Oroszország ellen, mert európai léptékben az orosz dominancia rendkívül nagy lenne, ha „beengedték” volna az Orosz Birodalmat a „saját köreikbe”. Nagy-Britannia kettős játékában Oroszországot mindig a kontinentális megosztottság erősítésére használta fel.
    Ez a képlet – bár történelmileg sokszor igazolódott – jelen idő szerint már idejétmúlt. Az európai lakosság öregszik és nem születik elég gyerek, a Nyugati Civilizáció a széthullás felé tart, hogy csak a friss napi mainstreamből idézzek::

    http://faktor.hu/faktor-europai-unio-brexit-fuggetlensegi-nepszavazas?source=hirstart
    http://magyaridok.hu/kulfold/macron-megfenyegette-kelet-europai-orszagokat-1861513/
    http://www.atv.hu/kulfold/20170622-ha-igy-folytatjak-hamarosan-elfogynak-a-spanyolok

    Arról senki se álmodjon, hogy egy bereccsenő EU mellett az USA is az marad, ami volt eddig, erről szó sincs. Az USA-n belüli demográfiai arányok eltolódása előre determinálja az USA és Európa között még többé-kevésbé meglévő geostratégiai szövetség felbomlását a pillanatnyi gazdasági rivalizáláson túl is. Az egykori európai hatalmak (Nagy-Britannia, Németország, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, stb.) per pillanat a „lepkefing a vadvirágos réten” kategóriát képviselik globális léptékben, bár hozzátenném, az EU sem sokkal hatékonyabb. Hiába a gazdaság és a viszonylagos fejlettség, az EU a globális játéktérben önmaga képtelen bármilyen valós irányt szabni a világ eseményeinek.

    Pyton

    A hivatkozott cikk korrekt, nagyjából ez a helyzet. A jelenlegi világrend napjai megszámláltattak, és a világrend átalakulása törvényszerűen magával hozza a jelenleg ismert struktúrák átalakulását illetve összeomlását.

    http://www.atv.hu/kulfold/20170623-azt-kovetelik-katartol-hogy-szakitsa-meg-kapcsolatait-irannal
    Újabb kísérlet a Nagy Háború kirobbantására.

    http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/orosz_hadihajok_ia-fegyverraktarakat_semmisitettek_meg.642269.html
    Orosz rakétacsapás a kamu IÁ-ra. Az IÁ szellemi és gazdasági központja nem a közel-keleti sivatagokban található, ezért ha a valódi központra mérne csapást az orosz haderő, az full-spectrum III. VH-t jelentene.

    A világ továbbra is játssza a hülyét és úgy tesz, mintha nem venné észre, hogy már nem is olyan lassan robog a szakadék felé.


    Az Egyesült Államok által Oroszország ellen bevezetett új szankciók komolyan veszélyeztetik a kétoldalú kapcsolatokat - figyelmeztette Szergej Lavrov orosz külügyminiszter amerikai hivatali partnerét, Rex Tillersont az orosz diplomáciai tárca közlése szerint.
    Éleződik az amerikai-orosz viszony
    vcsaba81
    vcsaba81

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by vcsaba81 2017-06-24, 16:22

    Montezuma írta:Nyugger



    Arról senki se álmodjon, hogy egy bereccsenő EU mellett az USA is az marad, ami volt eddig, erről szó sincs. Az USA-n belüli demográfiai arányok eltolódása előre determinálja az USA és Európa között még többé-kevésbé meglévő geostratégiai szövetség felbomlását a pillanatnyi gazdasági rivalizáláson túl is. Az egykori európai hatalmak (Nagy-Britannia, Németország, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, stb.) per pillanat a „lepkefing a vadvirágos réten” kategóriát képviselik globális léptékben, bár hozzátenném, az EU sem sokkal hatékonyabb. Hiába a gazdaság és a viszonylagos fejlettség, az EU a globális játéktérben önmaga képtelen bármilyen valós irányt szabni a világ eseményeinek.



    Nem is beszélve arról, hogy az EU legnagyobb hátránya hogy nincs saját kitermelhető energiahordózója, így más államokra hagyatkozik, lsd. Oo. vagy a közel-kelet. Az előbbivel nincs jó viszonyban míg az útobbi helyen forrong a hangulat. Egyedül csak Norvégiából jön nyersanyag az meg nem elég. Egy komolyabb konfliktus esetén az EU összeroppan.

    Ajánlott tartalom

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 11 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-05-08, 05:11