[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 44068124
[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7

Biztonság politikai fórum


    [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Czulu
    Czulu
    Moderator
    Moderator

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Czulu 2017-02-19, 16:23

    A nemzetközi közösségnek fel kell ismernie, hogy valódi a veszélye egy világméretű járványnak, és a lehető leggyorsabban fel kell készülnie rá – jelentette ki a Microsoft-alapító Bill Gates szombaton, az 53. müncheni nemzetközi biztonságpolitikai konferencia (MSC) második napján elmondott beszédében.


    Nem az első eset, hogy járványokkal kapcsolatban nyilatkozik.

    http://www.hirado.hu/2017/02/19/bill-gates-a-vilagnak-fel-kell-keszulnie-egy-vilagmeretu-jarvanyra/
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2017-02-19, 17:12

    Montezuma írta:Üdv Mindenkinek!

    A minap kaptam egy megkeresést/üzenetet privátban, amire úgy gondolom, hogy itt reagálnék és ígértemhez híven két sornál mindenképpen hosszabban.

    Először is – és még egyszer – köszönet az illetőnek a megkeresésért. Az utóbbi hónapokban igen minimálisan szóltam hozzá itt a témákhoz, ennek pedig egyszerű oka van: nem volt hozzá kedvem, ráadásul van egy csomó olyan dolog, amire viszont külön jó, hogy ennyivel is több időm jutott. A helyzet az, hogy ezen azóta sincs okom alapvetően változtatni, ugyanakkor én is gondolkodtam azon, hogy – ha már eleve akad némi mondanivalóm – azt hol és milyen formában tegyem közzé. Elnézve a világ rohamos szétesését lassan már ott tartunk, hogy a ma gondolata holnapra dob egy 180 fokos fordulatot, van olyan, amelyik ezt kétszer is megteszi. Ergo nem túl egyszerű a lényegi vektorokat megfogni a történetből.

    Alapvetően két lehetőséget látok:
    A) A mainstream média alternatív valóságát és az alternatív média reálisabb valóságát (röviden: cikkeket) közzétéve agyalunk egy-egy témán. Voltaképpen lassan mindenki mindenhol ezt tolja, túl nagy fantáziát nem látok benne. Ma már ugye nem nagy kunszt az amerikai világhegemónia válságáról értekezni, mindenki ezt tolja fullba.
    B) Fogunk egy konkrét szerzőt és művet (Huntington, Todd, Kagan, Brzezinski) és részletesebb ismertetőt írok ezek közül az egyikről, kiegészítve egyéb észrevételekkel, akár napi aktualitásokkal.

    A magam részéről az utóbbit tudnám elképzelni, ha és amennyiben van rá igény. Kérnék ezzel kapcsolatban egy gyors ügydöntő népszavazást itt a fórumon, mert pusztán a magam örömére nem állnék neki szívesen. Ha van erre igény, akkor kezdésképpen javasolnám Emmanuel Todd 2002-ben írt és magyarul 2003-ban megjelent könyvét, amely A Birodalom után címen fut.

    Kénytelen vagyok pár sorban megemlékezni az alma materről is, mert – bár arrafelé már csak olvasóként vagyok jelen – mégis néha „megidéznek”. Mindenki megnyugtatásául közlöm, hogy nem a főnököm tiltotta meg, hogy oda írjak, már csak azért sem, mert per pillanat eleve rengeteg főnököm van: az összes megrendelőm és az összes alvállalkozóm valamint a nejem és - legnagyobb főnökként - a legkisebb gyerek a családban. Ők mindannyian a főnökeim és bár igen jelentős eltérések vannak köztük, egy dologban teljesen egyformák és teljes az egyetértés: magasról tesznek rá, hogy mit és hova írogatok a geopolitika témakörében.
    Senkit meg nem sértve a testvértopikban a sok jó írás közül két „szerzőről” külön is megemlékeznék: Krokomach és Haubagoi.
    Krokomach – lekövetve a napi média híreit – ezen cikkek köré szervezi a mondanivalóját, míg Haubagoi a nagy ívű stratégiai elgondolásait osztja meg és ezt néha megtámogatja a napi média híreivel is  - két ellenpólus a levezetésük metodikáját tekintve. Ahhoz képest, hogy egy kvázi „gumiszobáról” beszélünk, elég sok egyedi gondolat és minőségi logika kap ott helyett a sablonos és dögunalmas önismétlések helyett, csak így tovább! … egészen addig persze, amíg a gondolkodás illegálissá nem válik.

    Zárszóként pedig egy észrevétel, ha úgy tetszik reflektálás Haubagoi alaptételére, ami USA-orosz szövetséget feltételez. (Mivel nem szerencsés és nem elegáns más fórumokon írtakra „átreagálni”, így a magam részéről ezen az oldalon folytatnám a kollégával a „vitát”, ha benéz erre.)

    Az orosz-kínai geostratégiai háttér vetélkedés nyílt helyszíne Washington.
    A kínai érdek a tovább romló orosz-amerikai viszony, sőt, a legjobb, ha ezek agyoncsapják egymást.
    Az oroszok érdeke a romló kínai-amerikai viszony, sőt, a legjobb az lenne, ha ezek ketten agyonvernék egymást.
    A Washingtonban zajló orosz-kínai vetélkedés pedig semmi egyéb, mint a szuverenitás oldalán állók és a globalizáció oldalán állók végső vetélkedése.
    A globalizáció felemelte Kínát és hihetetlenül gazdaggá tett egy relatíve szűk, nemzethez és valláshoz nem köthető réteget ugyanakkor példátlan módon eladósította és leamortizálta az USA-t gyakorlatilag minden téren. Az USA nem bírja tovább fenntartani azt a globális birodalmat, aminek a terheit rátestálták, de a javakat lefölözték róla.
    Jelen idő szerint a kérdés annyi, hogy orosz-amerikai vagy kínai-amerikai háború előtt áll-e a világ. Robert Ludlum pár évtizeddel ezelőtt írt regénye, a Parsifal-mozaik egy hasonló világhelyzet létrejöttét írta le, igaz, a regényében nem Oroszország, hanem a Szovjetunió szerepelt. Ha valakit érdekel, olvassa el, jó kis kémthriller.


    Várom a B opció megvalósulását. Wink Smile
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-02-20, 20:20

    Üdv Mindenkinek!
    Rövidesen jelentkezem az első adaggal itt a topikban!

    OFF: Hülye kérdés lesz tudom, de át tudom valahogy állítani a felület háttérszínét kicsit olvasó barátabbá?
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-20, 21:14

    Montezuma írta:Üdv Mindenkinek!
    Rövidesen jelentkezem az első adaggal itt a topikban!

    OFF: Hülye kérdés lesz tudom, de át tudom valahogy állítani a felület háttérszínét kicsit olvasó barátabbá?

    Szóltam az adminnak, ha lehetséges átállítja.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-20, 22:56

    A Gallup intézet közvéleménykutatása közvetlenül a brüsszeli NATO szammit előtt.

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 OtYGEdOyhWU
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Admin 2017-02-21, 08:25

    Montezuma írta:OFF: Hülye kérdés lesz tudom, de át tudom valahogy állítani a felület háttérszínét kicsit olvasó barátabbá?

    OFF: Kialakításra került a választható felhasználói felület:

    https://biztpol.hungarianforum.net/t10-forum-kozlemenyek#5452
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-02-21, 09:13

    Köszönet, sikerült is átállítanom a képernyőt, így már nagyon frankó!
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-21, 16:12

    Miért kell a Krím és Szíria Oroszországnak? (oroszul értők előnyben)

    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-21, 18:58

    Boki. írta:A Gallup intézet közvéleménykutatása közvetlenül a brüsszeli NATO szammit előtt.

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 OtYGEdOyhWU

    http://hirvilag.co/negy-nato-tagallam-kilepne-es-inkabb-oroszorszaggal-szovetkezne/
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-22, 16:34

    3 hónap alatt 4 halott orosz diplomata. Ez a véletlen müve?

    http://theduran.com/4-dead-russian-diplomats-in-3-months/
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-23, 11:42

    Az amerikai elit egyre komolyabban vizsgálja egy korlátozott nukleáris csapás lehetőségét Oroszország ellen.

    Mennyi ember vesztené életét egy esetleges amerikai-orosz nukleáris konfliktus esetén?

    http://www.wsws.org/en/articles/2017/02/21/pers-f21.html

    https://russian.rt.com/inotv/2017-02-22/WSWS-podschital-skolko-chelovek-pogibnet
    haubagoi
    haubagoi

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by haubagoi 2017-02-23, 18:21

    Üdv Mindenkinek!

    Itt olvasható el az alábbi témáról szóló 140 oldalas tanulmány, és egy előadás videó is elérhető az alábbi linken:

    Preserving the Balance: A U.S. Eurasia Defense Strategy
    January 19, 2017  Andrew F. Krepinevich
    Resources: Strategy & Policy

    http://csbaonline.org/research/publications/preserving-the-balance-a-u.s.-eurasia-defense-strategy/publication


    Boki. írta:Az amerikai elit egyre komolyabban vizsgálja egy korlátozott nukleáris csapás lehetőségét Oroszország ellen.

    Mennyi ember vesztené életét egy esetleges amerikai-orosz nukleáris konfliktus esetén?

    http://www.wsws.org/en/articles/2017/02/21/pers-f21.html

    https://russian.rt.com/inotv/2017-02-22/WSWS-podschital-skolko-chelovek-pogibnet
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Ötezer katonát és tankokat küld az orosz határra Németország

    Témanyitás by Boki. 2017-02-24, 11:24


    Ötezer fővel emeli a Litvániában állomásozó katonáinak a számát Németország, jelentette be a védelmi miniszter. Céljuk, hogy 2024-re 198 ezer katonájuk álljon harcra készen Európa keleti határánál

    http://karpathir.com/2017/02/23/otezer-katonat-es-tankokat-kuld-az-orosz-hatarra-nemetorszag/
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-24, 12:07

    A világ 12 legnagyobb tengeri hatalma:

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 0hTTQQv1lBM


    1. USA
    2.Kína
    3.Oroszország
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-02-24, 13:10

    Üdvözletem Mindenkinek!

    Ez a szavazás meglepett két okból.
    Az egyik az, hogy csak egy fórumon történő „laza bekiabálásra” vártam, hogy igen vagy nem, nos, ehhez képest itten egy igazi nyomógombos szavazás lett. Bakker, tényleg belepődtem.
    A másik meglepetésem pedig az, hogy a szavazók közül eddig csak egy darab igaz barátom akadt, aki nem akart mindenáron dolgoztatni…  Wink

    Oké, szerintem nyugodtan lezárhatjuk a szavazást, voltaképpen nekiálltam, mégpedig itt és most. Arról nem is beszélve, hogy ha most zárjuk le szavazást, akkor olyan százalékkal konzerváljuk a végeredményt, amely szerény személyemre nézve rendkívül hízelgő.  Cool  
    (Mellékesen jelzem, már írtam az adminnak és ő már válaszolt is ebben a kérdésben.)

    Gondolkodtam a kivitelezésen és a formátumon, majd úgy gondoltam, hogy nem külön cikket írok, hanem ebben a topikban kvázi folytatásos tele-regényként tenném közkinccsé Todd írását, ha úgy tetszik, akkor létrehozva egy „interaktív” olvasó- és vitasarkot.

    Közben rájöttem, hogy ezzel széteshet a Nagy Sakktábla aktuális diskurzusa illetve maga az ismertető is, emiatt úgy döntöttem, hogy kérelmezem az adminnál egy új topik létrejöttét a Biztpol témakörben, ahol – kezdésképpen – ezzel az írással foglalkoznánk. Ha és amennyiben beválik a dolog, akkor további könyveket/írásokat/ is elemezhetünk és ez a lehetőség természetesen mindenki előtt nyitva van, remélem, hogy lesznek még páran, akik hozzák a saját kedvenceiket.
    Nem cél a könyv szolgai átírása ide, hiszen akkor egyszerűbb lenne szimplán szkennelni és feltölteni, sokkal inkább az lenne a cél, hogy aki nem olvasta (és nem is fogja) az is kapjon némi ízelítőt a műből, végső esetben pedig akár kedvet is ahhoz, hogy elolvassa. Fontos dolognak tartom azt is, hogy akár vitába szálljatok nem csak velem, hanem magával az íróval is, hiszen sem az ő, sem az én meglátásaim nem jelentenek kizárólagos igazságot.

    Tekintsük a kezdeti próbálkozásomat egyfajta „béta-verziónak” azután majd menet közben valamerre kiforrja magát. Az ismertető során igyekszem követni a könyv tematikáját (fejezeteit) kiegészítve a saját meglátásaimmal. A Todd könyvéből vett szó szerinti idézeteket igyekszem majd jól láthatóan elkülöníteni az egyéb gondolatoktól, így talán áttekinthetőbb és érthetőbb is lesz az egész.

    Viszlát a – remélhetően rövidesen megszülető – Stratégiai Stúdió topikban!

    Üdv: M
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-02-24, 13:30

    Boki és Haubagoi!

    Teljesen lényegtelen, hogy az amerikai elit hogyan és miként vizsgálja egy korlátozott nukleáris csapás lehetőségét Oroszország vagy Kína ellen, hiszen az oroszok és a kínaiak is rendelkeznek nemcsak megfelelő stratégiai alapelvekkel, hanem megfelelő eszközökkel ahhoz, hogy ők is pont ugyanezt tanulmányozzák visszafelé. Ami inkább érdekes, az a médianyilvánosság ebben a témában, ami sokkal inkább pszichológiai, semmint technológiai kérdés.

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen sikert és célt szeretnének ezek a zsenik egy korlátozott atomcsapással elérni például Oroszország ellen, amelyik egy korlátozott támadásra is simán válaszolhat egy full spectrumban indított totális válaszcsapással. Arról ne is beszéljünk, hogy az USA katonai fölényének csak egy kisebb része adódik a technológiai előnyéből (ami speciel az ICBM/SLBM kategóriában nem is létezik), sokkal fontosabb összetevő a világot behálózó támaszpont rendszer valamint a fejlett kommunikáció. A kommunikációs rendszerek kiütésével a papírforma szerinti amerikai katonai fölény valós hatékonysága a töredékére redukálódna, márpedig egy izmos orosz válaszcsapás nem kímélné sem a műholdrendszereket, sem az egyéb infrastruktúrákat sem.

    Ha a cél az USA kifektetése vagy a jelenlegi civilizáció likvidálása, akkor valóban kiváló az amerikai elit terve, bár megjegyzem, az első esetben már a maximumot eddig is megtették: Trump lett az elnökük.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-24, 13:48

    Montezuma írta:Boki és Haubagoi!

    Teljesen lényegtelen, hogy az amerikai elit hogyan és miként vizsgálja egy korlátozott nukleáris csapás lehetőségét Oroszország vagy Kína ellen, hiszen az oroszok és a kínaiak is rendelkeznek nemcsak megfelelő stratégiai alapelvekkel, hanem megfelelő eszközökkel ahhoz, hogy ők is pont ugyanezt tanulmányozzák visszafelé. Ami inkább érdekes, az a médianyilvánosság ebben a témában, ami sokkal inkább pszichológiai, semmint technológiai kérdés.

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen sikert és célt szeretnének ezek a zsenik egy korlátozott atomcsapással elérni például Oroszország ellen, amelyik egy korlátozott támadásra is simán válaszolhat egy full spectrumban indított totális válaszcsapással. Arról ne is beszéljünk, hogy az USA katonai fölényének csak egy kisebb része adódik a technológiai előnyéből (ami speciel az ICBM/SLBM kategóriában nem is létezik), sokkal fontosabb összetevő a világot behálózó támaszpont rendszer valamint a fejlett kommunikáció. A kommunikációs rendszerek kiütésével a papírforma szerinti amerikai katonai fölény valós hatékonysága a töredékére redukálódna, márpedig egy izmos orosz válaszcsapás nem kímélné sem a műholdrendszereket, sem az egyéb infrastruktúrákat sem.

    Ha a cél az USA kifektetése vagy a jelenlegi civilizáció likvidálása, akkor valóban kiváló az amerikai elit terve, bár megjegyzem, az első esetben már a maximumot eddig is megtették: Trump lett az elnökük.

    Igen, az oroszok felkészültek.MInden a helyén a "Periméter"("Halott kéz") modernizálva .

    "Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter az orosz parlamentben tartott beszédében kijelentette, hogy Oroszország történelmében először teljes mértékben védve van egy estleges atomtámadástól a területét teljesen lefedő korai előrejelző radaroknak köszönhetően. Szavai szerint az orosz stratégiai nukleáris erők rakéta indítóinak 99%-a teljes harckészültségben van és kész azonnal csapást mérni az ellenségre."
    Czulu
    Czulu
    Moderator
    Moderator

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Czulu 2017-02-25, 19:43

    "A kiadásnövelés legnagyobb haszonélvezője az USA lenne,

    amely a stockholmi békekutató intézet (SIPRI) adatai szerint a világ fegyverexportjának harmadát adja. Az USA 2012–2016 között 21 százalékkal növelte az export értékét 2007–2011-hez képest, és mintegy száz országnak szállít katonai felszereléseket. A NATO-tagállamok – követve az eddigi gyakorlatot – alighanem a jövőben is jórészt az amerikai hadiipari vállalatoktól vásárolnak majd, és így növekvő költéseikkel hozzájárulnak ahhoz, hogy Trump „ismét naggyá tehesse Amerikát”."

    Így profitál Amerika abból, hogy a NATO-tagok növelik katonai kiadásaikat

    Czulu
    Czulu
    Moderator
    Moderator

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Czulu 2017-02-25, 19:47

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Maritime_24_02_2017
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-02-25, 19:48

    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Az USA nélkül formálódik Európa új biztonsági koncepciója

    Témanyitás by Boki. 2017-02-25, 22:29

    A Nemzetközi Békepolitikai Társaság tagja és volt Bundeswehr-tiszt, Johen Scholz szerint Európának saját koncepciókra van szüksége, ahelyett, hogy egy külső hatalom által megszabott normák mentén alakítaná politikáját. A politikus „A világ az instabilitás korszakában” nevű konferencián visszautalt Sigmar Gabriel – volt alkancellár, ma külügyminiszter – korábbi nyilatkozatára, miszerint az Európai Unió egyenlő alapokra kell helyezze viszonyát az Egyesült Államokkal, ahelyett, hogy egyszerűen az USA által kijelölt irányvonalhoz igazodik.

    Scholz azt mondta, „ez azt jelenti, hogy Európa mindezidáig úgy tekintett magára, mint olyasvalakire, aki Amerika politikai igényei előtt meghajol.”

    xfotel
    xfotel

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by xfotel 2017-02-25, 23:47

    nem láttam, de ha volt elnézést: a héten kína leállította szénbehozatalt északkorea felől. becslések szerint ékszakkorea össztermékének harmadát bukja el ezen. kimék a tévéjükben finoman arra utaltak, hogy kína egy magát nagyhatalomnak képzelő ország, ami úgy táncol ahogy az amerikaiak fütyülnek.
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2017-02-26, 15:25

    Ötezer fővel emeli a Litvániában állomásozó katonáinak a számát Németország, jelentette be a védelmi miniszter. Céljuk, hogy 2024-re 198 ezer katonájuk álljon harcra készen Európa keleti határánál. A német hadsereg olyan elvárásokkal áll szemben, mint korábban soha
    – írta közleményében Ursula von der Leyen, hozzátéve, hogy a hadseregnek megfelelően kell tudnia kezelni mindenfajta biztonsági kockázatot.
    Ötezer katonát és tankokat küld az orosz határra Németország
    Python
    Python

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Python 2017-02-26, 15:28

    Csakhogy a nyugati, s részben az orosz sajtó értékelésével ellentétben, a Kreml vezetői, s az állami televízióban megszólaló, Putyin politikáját magukénak valló közéleti szereplők mindig hűtötték a kedélyeket. Már amennyire jól ítélem meg ezt az orosz állami tévé napi közéleti műsoraiból, és az interneten általam olvasott, különféle orosz lapok cikkeiből. Ezek alapján az emlékezetemben úgy él: legfeljebb arról beszéltek a hivatalos álláspontot magyarázók, Hillary Clintonról már tudjuk, hogy konfliktuspárti, Donald Trump viszont tiszta lappal indul. De feltételezzük, hogy ő is az amerikai érdekeket fogja képviselni, mert mi mást. Úgyhogy az Ekho Moskvi publicistájának felismerése nekem nem meglepetés.
    A cikkben többek között azt olvasom, hogy »az elmúlt szűk egy hónap teljesen eltemette a Kreml adminisztrációjának valamifajta reményét a „két deli legény” közötti különös viszony lehetőségével kapcsolatban«. Mert a szerző szerint alaptalanok voltak az orosz–amerikai viszony újrakezdéséhez fűződő ábrándok, a szankciók eltörléséhez, a Krím annektálásának elismeréséhez fűződő remények. Az USA-val való konfrontáció új szakaszának kezdetén áll Oroszország. Méghozzá olyan konfliktus előtt, amely keményebb lesz, mint volt az Obama-adminisztráció alatt. És annál is súlyosabb, mint amit Hillary Clinton megválasztása esetén éltünk volna meg – írja Andrej Illarionov. A moszkvai szerző szerint a Kreml, mindenekelőtt Putyin legdurvább hibája, hogy mindenféle módon, tevőlegesen is támogatta, sőt biztosította Donald Trump megválasztását.
    Trump lenne Putyin sírásója?


    Miért akartok háborút?
    Czulu
    Czulu
    Moderator
    Moderator

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Czulu 2017-02-26, 15:47

    xfotel írta:nem láttam, de ha volt elnézést: a héten kína leállította szénbehozatalt északkorea felől. becslések szerint ékszakkorea össztermékének harmadát bukja el ezen. kimék a tévéjükben finoman arra utaltak, hogy kína egy magát nagyhatalomnak képzelő ország, ami úgy táncol ahogy az amerikaiak fütyülnek.

    Nem volt még. Érdekes hír, az amúgy sem nyugodt környékről.

    Ajánlott tartalom

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 7 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-04-26, 22:59