[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 44068124
[BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17

Biztonság politikai fórum


    [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-08-13, 07:53

    AP: Trumpék állítólag titokban tárgyalnak Észak-Koreával

    http://karpathir.com/2017/08/13/ap-trumpek-allitolag-titokban-targyalnak-eszak-koreaval/
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-13, 11:56

    Zsolti
    Még ki sem tört a háború, az ukrán haderő fele máris átállt az oroszokhoz.
    Ha valóban beindulna az orosz hadigépezet, a maradék ukrán haderő háromnegyede állna át azonnal vagy tenné le a fegyvert, a lakosság döntő többségének maximális egyetértésével.
    Nem lenne ott Szíria 2.0, az ukrán kártyavár órák alatt omlana össze. Putyin nem azért nem indította be az Ukrajna elleni háborút, mert nem tudná gyorsan agyonverni a szedett-vedett ukri csürhét, hanem azért, mert szétkapják Ukrajnát háború nélkül is.
    Egyébként én sem akarok háborút, ugyanúgy, ahogy az ukrán emberek 99,99%-a sem, reméljük, hogy fegyverek nélkül is megoldódik a kérdés, már csak Magyarország és Európa jól felfogott érdekében is.

    Boki
    Nem lesz ÉK elleni támadás, Kína egyértelművé tette a helyzetet. USA szájkarate, tárgyalás és behátrálás, kábé erre van reális esély.
    Ozymandias
    Ozymandias

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ozymandias 2017-08-13, 13:33

    Üdv mindenki Smile

    A németek magatartása több, mint érdekes. Viszont amit látok, az az, hogy a saját liberális baromságaij kelepcéjébe estek. A reálisan látók számára egyértelmű, hogy fegyverkezni kell és növelni az önállóságot. A gond az, hogy a szavazóbázist viszont ennek az elutasítására idomították óvodás kora óta...

    Rengeteg friss álláshely van most itt a védelmi szektorban (Ruag, Rheinmetall, Airbus, KMW, stb..).

    Kettō nagy kérdés lesz a németek jövōjével:
    - mi lesz, ha a törökök és egyéb arabok száma eléri a kritikus szintet és romlik a kapcsolat a törökökkel?
    - a régi- és az újirányos német elit közül ki lesz a gyōztes és melyik oldalra fog felállni...
    nyugger
    nyugger
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nyugger 2017-08-13, 14:21

    Mi is üdvözlünk szerény fórumunk fedélzetén Very Happy

    A Bundeswehrt tekintve szerintem egyáltalán nem jó dolog, hogy egy volt családügyi minisztert (azt hiszem von der Leyen ezt a tisztséget töltötte be kinevezéséig) raktak a védelmi miniszteri székbe akinek fontosabb a hadsereg "családbaráttá tétele" illetve a szexuális kisebbségek helyzete, mint esetlegesen az eszközpark illetve a haderő fejlesztése.
    Mellesleg szerintem is kellő akarat mellett a technikai és pénzügyi feltételek meglennének egy nagyobb mértékű fejlesztéshez, de az elmúlt 70 év alatt a népbe annyira belesulykolták a hadsereggel kapcsolatos averziókat, hogy azokon szinte már lehetetlen változtatni.
    Sajnos a muszlimokkal kapcsolatban semmi jóra nem számítok. Kint él Passau mellett egy ismerősünk, aki volt kommandós (anno még zöldsapkásokat is képzett) és kb egyedül ő az egyetlen a környezetében aki komolyabban lépne fel a bevándorolt tömegek ellen, a többség inkább meghunyászkodik. Hosszabb távon pedig ebből a fejet a homokba dugjuk mentalitásból sok jó nem fog kisülni...
    Még egy személyes sztorit is megemlítek így a végén. 2011 augusztusában (pont így ezen időben) voltunk kinn Berlinben és már akkor esténként az Alexanderplatzon és környékén kb mi voltunk az egyedüli fehér emberek. Pedig akkor még nem is indult meg ez a nagy migrációs hullám...
    Ozymandias
    Ozymandias

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ozymandias 2017-08-13, 15:08

    nyugger írta:Mi is üdvözlünk szerény fórumunk fedélzetén Very Happy

    A Bundeswehrt tekintve szerintem egyáltalán nem jó dolog, hogy egy volt családügyi minisztert (azt hiszem von der Leyen ezt a tisztséget töltötte be kinevezéséig) raktak a védelmi miniszteri székbe akinek fontosabb a hadsereg "családbaráttá tétele" illetve a szexuális kisebbségek helyzete, mint esetlegesen az eszközpark illetve a haderő fejlesztése.
    Mellesleg szerintem is kellő akarat mellett a technikai és pénzügyi feltételek meglennének egy nagyobb mértékű fejlesztéshez, de az elmúlt 70 év alatt a népbe annyira belesulykolták a hadsereggel kapcsolatos averziókat, hogy azokon szinte már lehetetlen változtatni.
    Sajnos a muszlimokkal kapcsolatban semmi jóra nem számítok. Kint él Passau mellett egy ismerősünk, aki volt kommandós (anno még zöldsapkásokat is képzett) és kb egyedül ő az egyetlen a környezetében aki komolyabban lépne fel a bevándorolt tömegek ellen, a többség inkább meghunyászkodik. Hosszabb távon pedig ebből a fejet a homokba dugjuk mentalitásból sok jó nem fog kisülni...
    Még egy személyes sztorit is megemlítek így a végén. 2011 augusztusában (pont így ezen időben) voltunk kinn Berlinben és már akkor esténként az Alexanderplatzon és környékén kb mi voltunk az egyedüli fehér emberek. Pedig akkor még nem is indult meg ez a nagy migrációs hullám...

    Jelenleg még csend van... Kérdeztem a kollégáimat, hogy ez rendben van-e, hogy Hamburgot szétverheti a csőcselék, de a lakosok sehol se mennek ki, hogy figyelj, most elég.. Bezzeg, ha itt (Augsburg) pár afgánt haza akartak toloncolni, arra egy 1000-1500 fős tömeg ki tudott menni tüntetni, akkor ez most hogyisvanhe!?

    Másrészt, lassan nem marad ország, amit vagy ne akarjanak megtámadni, vagy nem muzulmán elözönlés szélén áll, nem hideg és nem lopják szét. Ez tényleg gáz... Sad
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-13, 19:40

    Ozymandias:

    Természetesen qrvára nincs rendben az egész, összeesküvés gyakorlat zajlik a nagyérdemű szeme előtt de a birka tömeg alszik tovább.
    Így menthetetlen ez a bolygó.
    Gondolj bele: Spanyolországban a turistákra támadnak a katalánok, mert szerintük ők a terroristák (mellesleg évi 37 milliárd euro bevétele hoznak), de a valódi migránsokról senki sem beszél.
    https://kepek.444.hu/2017/08/12/turistak-haza-mondjak-egyre-tobben-spanyolorszagban
    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 72p84sRMJmXtm8bbs

    Amerikáról (Haubagoinak is!):

    Trumpot blokkolja a Szenátus és a Kongresszus, a Demokrata Párt és a Republikánus Párt összefogott a Trump kormány ellen.

    Ebben a helyzetben Trumpnak csak egy esélye maradt arra, hogy a Kongresszus és a Szenátus kezéből szó szerint kivegye a kormánykereket: olyan helyzetet kell teremtenie, ahol az USA az Alkotmányt is félretéve közvetlen elnöki irányítás alá kerül.

    Magyarul:
    a) világháborús helyzet vagy
    b) polgárháború

    Mivel ehhez az akcióhoz Trumpnak szüksége lesz a hadseregre (FED, Szenátus és Kongresszus lefogása, helyi kormányzók lefogása szükség esetén), emiatt a polgárháború kevésbé jó program, ehelyett egy kamu világháborús színjáték kell, természetesen nagyon meggyőzően előadva.
    Ezért volt „furcsa” az oroszok nyilatkozata Észak-Koreával kapcsolatban és ezért veszi magát körbe egyre több tábornokkal, valamint ezért nem ítélte el a szélsőjobbot Virginiában.
    http://privatbankar.hu/makro/katonak-veszik-at-washington-kulcspozicioit-mire-keszul-trump-310280
    nekerdez
    nekerdez

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by nekerdez 2017-08-13, 20:01

    Montezuma írta:Ozymandias:

    Természetesen qrvára nincs rendben az egész, összeesküvés gyakorlat zajlik a nagyérdemű szeme előtt de a birka tömeg alszik tovább.
    Így menthetetlen ez a bolygó.
    Gondolj bele: Spanyolországban a turistákra támadnak a katalánok, mert szerintük ők a terroristák (mellesleg évi 37 milliárd euro bevétele hoznak), de a valódi migránsokról senki sem beszél.
    https://kepek.444.hu/2017/08/12/turistak-haza-mondjak-egyre-tobben-spanyolorszagban
    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 72p84sRMJmXtm8bbs

    Amerikáról (Haubagoinak is!):

    Trumpot blokkolja a Szenátus és a Kongresszus, a Demokrata Párt és a Republikánus Párt összefogott a Trump kormány ellen.

    Ebben a helyzetben Trumpnak csak egy esélye maradt arra, hogy a Kongresszus és a Szenátus kezéből szó szerint kivegye a kormánykereket: olyan helyzetet kell teremtenie, ahol az USA az Alkotmányt is félretéve közvetlen elnöki irányítás alá kerül.

    Magyarul:
    a) világháborús helyzet vagy
    b) polgárháború


    Mivel ehhez az akcióhoz Trumpnak szüksége lesz a hadseregre (FED, Szenátus és Kongresszus lefogása, helyi kormányzók lefogása szükség esetén), emiatt a polgárháború kevésbé jó program, ehelyett egy kamu világháborús színjáték kell, természetesen nagyon meggyőzően előadva.
    Ezért volt „furcsa” az oroszok nyilatkozata Észak-Koreával kapcsolatban és ezért veszi magát körbe egyre több tábornokkal, valamint ezért nem ítélte el a szélsőjobbot Virginiában.
    http://privatbankar.hu/makro/katonak-veszik-at-washington-kulcspozicioit-mire-keszul-trump-310280

    Jó estét. Először jó, hogy vissza tértél, valamint mihamarabbi teljes gyógyulást.
    Akkor a Trump politika háterében ez lehet, mivel választáskor nagyon nem ezt ígérte. Bár maga se mérte fel teljesen mekkora ellen erővel áll szemben.

    HTKA és más fórumok. Minden főtérnek van egy ura aki szabályozza saját világnézete szerint kik szólalhatnak fel valójában.
    Régebben ezen virtuális főtereknek nem tulajdonítottak nagy jelentőséget. De nálunk a kurucinfó és SZKR RÁDIÓ amely minimális tökével parlamentbe juttatott egy olyan pártot amely eddigi média viszonyok szerint esélytelen lett volna. Az más kérdés ezen pár azóta elfejetett honnan jött köpönyeg forgatóvá vált majd érzékelte ez nem jött be mint a vízben fuldokló elkezdett radikális szólamokkal kapálózni.
    Trump győzelmében is a netes főterek és infó oldalak nagyban segítették. Konzervatívok mikor nem tudtak mit kezdeni vele oké jó lesz gyenge jelöltnek demokraták ellen. Demokraták meg saját reform eberüket tönkre tették. Erre Konzervatívok és Trump nyert!

    Innentől nagyobb közösséggel rendelkező főterek komolyabb figyelmet, és éllenőzést kapnak. HTKA mögötti szerveződésre is rászóltak, jött a ban hummer.
    Komolyabb falsúlyos ellen véleményt képviselő embereket kittek jelek szerint az új ukázok alapján.
    Magam, és még páran jók vagyunk gyenge box partnernek. Legalább edzésen legyen meg a siker élmény! Smile
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-13, 20:39

    Üdv Nekerdez!

    Köszönöm a jókívánságokat, igyekszem felépülni, így most van időm és kedvem is fórumozni, na meg van is miről írni.
    A HTKA-ról Neked sem tudok és nem is akarok többet írni, mint amit leírtam, ez már nem az én problémám – tettem még egy javaslatot az ügyben, a többi nem rajtam áll.
    Ban hammer ukázok és megfigyelések – nagy kaland, nem mi fújjuk a passzátszelet. Például ha a 444 vagy 888 oldalain ha megnézed a cikkek utáni komment özönt, na az nagyon durva tud lenni, ahhoz képest itt mindenki elsőáldozó szűzlány.
    Nagyon várom már, hogy visszatérhessek én is tréningezni, de ez leghamarabb októbertől lehetséges, így addig kvázi tétlenségre vagyok kárhoztatva, amit bevallom, kissé nehezen viselek – de így van egy titkos tervem, befejezem Todd könyvének a rövid ismertetését és nekiállok egy igazi nagyágyú, Brzezinski mester utolsó könyvét is közkinccsé tenni.

    Onegai shimasu sempai! (azaz OSU!) Wink
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-14, 07:29

    MuldR írta:Még egy apró adalék. Volt az a nagy los angelesi gettólázadás 1992-ben. Az egész várost feldúlták és kirabolták a niggák, kivéve a koreai negydet. Pillanatok alatt megszervezték és kiépítették a védelmet és ott rend maradt + jónéhány nigga hulla. Nem kell őket félteni.

    Jók ezek a hozásszólások, mivel bevallom Dél Korea nekem annyi kb. hogy Samsung, Kia, Starcraft, szép lányok. Ez egy új információ számomra, hogy közel (vagy annyira ?) olyan militánsok fejben/készültségben mint az Északi testvéreik.
    Akkor viszont ha ez így van, és Kínával is azért - ahogy szerény ismereteimmel a térségről én tudom - elég jóban vannak, mi szükség az USA jelenlétére az országukbna??!

    Az átlag Dél-Koreai ember örül az USA jelenlétnek, támaszpontoknak?
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-14, 07:34

    Montezuma írta:Zsolti
    Még ki sem tört a háború, az ukrán haderő fele máris átállt az oroszokhoz.
    Ha valóban beindulna az orosz hadigépezet, a maradék ukrán haderő háromnegyede állna át azonnal vagy tenné le a fegyvert, a lakosság döntő többségének maximális egyetértésével.
    Nem lenne ott Szíria 2.0, az ukrán kártyavár órák alatt omlana össze. Putyin nem azért nem indította be az Ukrajna elleni háborút, mert nem tudná gyorsan agyonverni a szedett-vedett ukri csürhét, hanem azért, mert szétkapják Ukrajnát háború nélkül is.
    Egyébként én sem akarok háborút, ugyanúgy, ahogy az ukrán emberek 99,99%-a sem, reméljük, hogy fegyverek nélkül is megoldódik a kérdés, már csak Magyarország és Európa jól felfogott érdekében is.

    Boki
    Nem lesz ÉK elleni támadás, Kína egyértelművé tette a helyzetet. USA szájkarate, tárgyalás és behátrálás, kábé erre van reális esély.

    Az Ukrán haderő fele átállt az Oroszhoz, szerintem most erős túlzás tőled. A Krím ahogy mondtam, nem a maradék Ukrajna, abból ne induljunk ki, hogy egy zömében Oroszok lakta, történelmileg is inkább Oroszországhoz tartozó részen puskalövés nélkül átállt az ott állomásozó haderő, szinte komplett flotta etc. Komoly és véres harcok lennének ha az Oroszok el akarnák foglalni a mostani Ukrajna teljes területét, s rengeteg önkéntes menne harcolni ellenük a Lengyelektől, s még innen onnan, ebben biztos vagyok.

    Ezzel természetesen NEM azt mondom, hogy nem foglalnák el ha komolyan nekifeszülne a Medve, néhány nap alatt, hanem azt, hogy nem menne olyan békésen ahogy a Krím ment, s az elfolgalt területeken folyamatosan olyan körülmények lennének elhúzódóan, mint most Irakban és Szíriában.

    Nem lenne az fáklyás menet, na...
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 08:46

    Zsolti

    Nem látok sem koherens ukrán történelmet, sem ukrán nemzetet. Nincs olyan. hogy ukrán történelem, leszámítva az elmúlt 26 évet. Ukrajna voltaképpen egy 26 éve létrejött ország, előtte ilyen sosem volt, hiába is akarják átírni a történelmüket. A Szovjetunión belüli Ukrán SZSZK is csak egy tollvonással létrehozott belső régió volt a Cári Oroszországot követően.
    Elnézve a nemrég létrejött Ukrajna rövid történelmét valamint belső viszonyait, hát..., persze, egy háború sosem sétagallop, de egyelőre a maradék ukrán haderő a donyecki lázadást sem volt képes kezelni, eddig csak fegyvertelen civileket voltak képesek legyilkolni.
    Nem hinném, hogy egy komoly és szervezett haderővel szemben bármeddig is képesek lennének kitartani, ráadásul tömegesen lógnak meg a sorozás elől Ukrajnában, mert eszük ágában sincs a jelenlegi idegen vezetést szolgálni.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 09:39

    https://888.hu/article-eszak-koreat-haromfelekeppen-lehetne-lerendezni?source=hirstart#

    "Csoma Mózes egyetemi docens, az ELTE Koreai Tanszékének vezetője felsorolta a három lehetséges forgatókönyvet:
    1. Dél-Korea és Észak-Korea egyesülésével létrejönne az egyesült Korea, Dél-Korea zászlaja alatt.
    2. Észak-Korea kínai szatellit állam lenne, kínabarát katonai államcsíny után. Ennek Csoma Mózes több valószínűséget tulajdonít.
    3. A mostani patthelyzet marad változatlanul a következő 15-20 évre, harcias és fenyegetőző Észak-Koreával."


    Én a harmadikra szavazok, de a retorikán változtatni kell majd, azaz valamilyen formában az USA és ÉK meg kel hogy kezdje a tárgyalásokat. Sőt, továbbmegyek: ideje lenne az USA-ÉK közötti békeszerződés mellé odatenni az orosz-japán békeszerződést is. Kicsit rendezetlenek Dél-kelet Ázsia ügyei lassan 60-70 éve...
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-14, 10:30

    Montezuma írta:https://888.hu/article-eszak-koreat-haromfelekeppen-lehetne-lerendezni?source=hirstart#

    "Csoma Mózes egyetemi docens, az ELTE Koreai Tanszékének vezetője felsorolta a három lehetséges forgatókönyvet:
    1. Dél-Korea és Észak-Korea egyesülésével létrejönne az egyesült Korea, Dél-Korea zászlaja alatt.
    2. Észak-Korea kínai szatellit állam lenne, kínabarát katonai államcsíny után. Ennek Csoma Mózes több valószínűséget tulajdonít.
    3. A mostani patthelyzet marad változatlanul a következő 15-20 évre, harcias és fenyegetőző Észak-Koreával."


    Én a harmadikra szavazok, de a retorikán változtatni kell majd, azaz valamilyen formában az USA és ÉK meg kel hogy kezdje a tárgyalásokat. Sőt, továbbmegyek: ideje lenne az USA-ÉK közötti békeszerződés mellé odatenni az orosz-japán békeszerződést is. Kicsit rendezetlenek Dél-kelet Ázsia ügyei lassan 60-70 éve...

    Igen, rendezetlenek a viszonyok ott 70 éve a térségben. Azt kell megnézni, kinek áll az érdekében. Japánnak, Kínának, a két Koreának, az Oroszoknak? Szerintem igazából egyiknek sem. Nem miattuk nincs ott béke.
    MuldR
    MuldR

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by MuldR 2017-08-14, 10:52

    HTKAzsolti írta:
    Jók ezek a hozásszólások, mivel bevallom Dél Korea nekem annyi kb. hogy Samsung, Kia, Starcraft, szép lányok. Ez egy új információ számomra, hogy közel (vagy annyira ?) olyan militánsok fejben/készültségben mint az Északi testvéreik.
    Akkor viszont ha ez így van, és Kínával is azért - ahogy szerény ismereteimmel a térségről én tudom - elég jóban vannak, mi szükség az USA jelenlétére az országukbna??!

    Az átlag Dél-Koreai ember örül az USA jelenlétnek, támaszpontoknak?

    Hivatalos:
    1. USA azért van ott, hogy megvédje Délt. Ha bárki támad a jelen lévő US haderőt is támadnia kell ezért automatikusan hadba kerül az USA-val, azt meg általában nem szeretik az országok, mert könnyen harmadik világháborúba vagy atomháborúba is torkolhat.

    Amúgy, láttál már olyat, hogy az USA önként kivonult valahonnan?

    Valójában inkább vannak ott dél ellen meggátolva, hogy túlságosan közel kerüljenek Kínához. A gazdasági kapcsolataik csúcson voltak és nagyon jó volt közöttük a viszony. A déli turizmus 50+%-át kínai turisták adták. A szórakoztató ipar Kínából alig bírta átlapátolni Koreába a sok pénzt. És akkor az amcsik kitalálták, hogy THAAD kell oda. Amikor a leendő új elnök azt mondta, hogy ha ő nyer nem lesz THAAD, akkor titokban belopták az amcsik. Azt már csak akkor tudnák kipakolni a koreaiak, ha erőszakkal hajóra teszik. Ahhoz amcsi katonákat kell lelőni.
    Kína meg szigorítja a szankciókat. Igen, ez az amiről a médiában itt nem esik szó. Lightos, de USD milliárdokat jelentő Kínai szankciók vannak Dél-Korea ellen a THAAD miatt.
    Pl nem lehet szervezetten turista utakat bonyolítani kínai utazási irodáknak. Koreai sztárok nem kaphatnak reklámszerződést. Koreaiak nem koncertezhetnek. Ha a stábban van koreai tag, nem forgathatnak. Nem kaphatnak filmszerepet, nem szerepelhetnek TV showkban. A kínai üzletek nem árulhatnak koreai zenét. Bezáratták a LOTTE áruházlánc 55 boltját.
    Ha jól emlékszem eddig olyan 4-5 milliárd usd-re teszik a veszteséget a déliek.

    Hogy mennyire örül az átlag koreai. Nos mivel ugyanúgy viselkednek mint Japánban és ugyanúgy felesleges és nemkívánatos az ottlétük így kb annyira szeretik őket mint a japánok.
    Egy extra infó: A koreaiak nagyon nem szeretik a félvéreket. Itt ne a karibi tipusú félvérekre gondoljatok, hanem a félig fehér félig koreai emberekre. Az ok, mivel az első félvérek koreában amerikai katonák és "felelőtlen" koreai lányok szülöttei így ezeket megvetették.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-08-14, 10:55

    Közben Észak-Kórea konzultációkra haza hívta a moszkvai, pekingi és ENSZ nagykövetét. Tegnapi hír szerint Tillerson amerikai külügyminiszter és Mattis amerikai védelmi miniszter Oroszország és Kína segítségét fogják kérni a kóreai konfliktus megoldásához. Tehát a diplomácia megoldások kerülnek előtérbe.
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-14, 11:03

    MuldR írta:
    HTKAzsolti írta:
    Jók ezek a hozásszólások, mivel bevallom Dél Korea nekem annyi kb. hogy Samsung, Kia, Starcraft, szép lányok. Ez egy új információ számomra, hogy közel (vagy annyira ?) olyan militánsok fejben/készültségben mint az Északi testvéreik.
    Akkor viszont ha ez így van, és Kínával is azért - ahogy szerény ismereteimmel a térségről én tudom - elég jóban vannak, mi szükség az USA jelenlétére az országukbna??!

    Az átlag Dél-Koreai ember örül az USA jelenlétnek, támaszpontoknak?

    Hivatalos:
    1. USA azért van ott, hogy megvédje Délt. Ha bárki támad a jelen lévő US haderőt is támadnia kell ezért automatikusan hadba kerül az USA-val, azt meg általában nem szeretik az országok, mert könnyen harmadik világháborúba vagy atomháborúba is torkolhat.

    Amúgy, láttál már olyat, hogy az USA önként kivonult valahonnan?

    Valójában inkább vannak ott dél ellen meggátolva, hogy túlságosan közel kerüljenek Kínához.  A gazdasági kapcsolataik csúcson voltak és nagyon jó volt közöttük a viszony. A déli turizmus 50+%-át kínai turisták adták. A szórakoztató ipar Kínából alig bírta átlapátolni Koreába a sok pénzt. És akkor az amcsik kitalálták, hogy THAAD kell oda. Amikor a leendő új elnök azt mondta, hogy ha ő nyer nem lesz THAAD, akkor titokban belopták az amcsik. Azt már csak akkor tudnák kipakolni a koreaiak, ha erőszakkal hajóra teszik. Ahhoz amcsi katonákat kell lelőni.
    Kína meg szigorítja a szankciókat. Igen, ez az amiről a médiában itt nem esik szó. Lightos, de USD milliárdokat jelentő Kínai szankciók vannak Dél-Korea ellen a THAAD miatt.
    Pl nem lehet szervezetten turista utakat bonyolítani kínai utazási irodáknak. Koreai sztárok nem kaphatnak reklámszerződést. Koreaiak nem koncertezhetnek. Ha a stábban van koreai tag, nem forgathatnak. Nem kaphatnak filmszerepet, nem szerepelhetnek TV showkban. A kínai üzletek nem árulhatnak koreai zenét. Bezáratták a LOTTE áruházlánc 55 boltját.
    Ha jól emlékszem eddig olyan 4-5 milliárd usd-re teszik a veszteséget a déliek.  

    Hogy mennyire örül az átlag koreai. Nos mivel ugyanúgy viselkednek mint Japánban és ugyanúgy felesleges és nemkívánatos az ottlétük így kb annyira szeretik őket mint a japánok.
    Egy extra infó: A koreaiak nagyon nem szeretik a félvéreket. Itt ne a karibi tipusú félvérekre gondoljatok, hanem a félig fehér félig koreai emberekre. Az ok, mivel az első félvérek koreában amerikai katonák és "felelőtlen" koreai lányok szülöttei így ezeket megvetették.

    Köszönöm ezt a választ, úgy érzem picit több lettem tőle! Van még mit tanulnom Koreáról, úgy érzem, nekem tényleg őrül Manga-Zerg-Cyborg szamuráj -embereknek tűntek ilyen távolból eddig, pont annyit tudtam róluk mint azok akik azt hiszik rólunk hogy itt minden magyar lóháton ülő kackiás bajszú ostorral csattogtató csikós/betyár Very Happy!
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 12:18

    Zsolti! (… és persze mindenki más Olvasó is)

    Az LG-t kihagytad, pedig állítom, a legjobb dél-koreai cég a legfrankóbb elektronikai kütyükkel! Nekem a monitorom és az okostelóm is az, miután egy csomó félét már végig próbáltam. A tévém még Samsung, de azt soha többé, a következő abból is LG lesz. Very Happy

    Viccet félretéve, Ázsia, azon belül is a Távol-Kelet egy külön világ, számomra a legkedvesebb kultúra Európa után, ebbe elsősorban Kína, Korea és Japán tartozik bele (senkit se tévesszen meg a Montezuma nicknév, Dél- és Közép-Amerika világa nálam a harmadik helyezett).

    Mind a társadalmi tradíciók, mind a belső viszonyrendszerek, a vallások és a spiritualitás (első helyen a taoizmus és a shinto/sen-tao) valamint a művészetek terén példa értékű civilizáció – Samuel P. Huntington nem véletlenül nevezi Konfuciánuszi-civilizációnak egész Dél-kelet Ázsiát, amit megismerni és megérteni a Nyugati embernek szinte lehetetlen, csodálni viszont nem tilos, sőt, bőségesen van mit tanulnunk tőlük! Ez persze visszafelé is igaz, de minden, ami a Nyugati emberből hiányzik és hiánycikk, az pont náluk található meg. Ők már nagyon sokmindent megtanultak tőlünk, mi tőlük gyakorlatilag lóf..zt sem.
    (Fontos megjegyzés: ebbe a kultúrkörbe India nem tartozik bele, az megint egy külön civilizációs modell!)

    Óriási tévedésben van a Nyugati világ Ázsiával kapcsolatban, aminek komoly geopolitikai következményei lesznek már a mi életünkben – sőt, már most is vannak. A Nyugat mind társadalmilag, mind civilizációsan nyitott könyv mostanra, rólunk és a gondolkodásunkról mindent tudnak, szabadon járnak-kelnek, betelepülnek és itt élnek közöttünk, mégis külön diaszpórát alkotnak, amelyek rendkívül zártak és összetartóak. Ugyanakkor például Kínában sehol sem látsz nyugati diaszpórákat, ha úgy tetszik, a Nyugatnak gyakorlatilag lövése sincs a Keletről, míg fordítva ez nem igaz. Valójában komoly hátrányban vagyunk velük szemben.

    Egyik kedves barátom társtulajdonos egy nagy kínai cégben, a kínai üzlettársai évek óta rendszeresen viszik ki magukkal Sanghajba kínai holdújévet ünnepelni, ami egy Nyugati ember felé hatalmas elismerés és gesztus! Miután a kolléga bőven járt Nyugaton is (főleg az USA-ban), így bőséges tapasztalata van összehasonlítani a két világot, a véleménye és tapasztalatai megerősítettek abban, amit eleve gondoltam, illetve sejtettem.

    A Nyugat (USA) végrehajtott egy „felső” , technokrata globalizációt, míg Kína ugyanezt végrehajtotta egy „alsó”, csúnyán kifejezve biológiai (diaszpóra) globalizációt visszafelé. A Nyugat bevitte Keletre a technológiáját, a Kelet pedig bevitte Nyugatra az emberanyagát. A fő különbség annyi, hogy a Kelet a Nyugat technológiáját képes volt átvenni és adoptálni a saját céljaira, míg visszafelé az emberanyaggal ugyanezt a Nyugat nem volt képes hatékonyan végrehajtani. Nemhogy a kifinomult kultúrával és a nyugatinál sokkal régebbi civilizációs közösséggel rendelkező ázsiai diaszpórákat képtelen asszimilálni, a félanalfabéta kannibálok hordáival sem tud mit kezdeni, lásd Európát és a második körös muszlim bevándorlókat.
    A Nyugatot megtévesztette az, hogy Ázsia leszármazottjai képesek viselkedni és beilleszkedni – ez nem a Nyugat hatékonysága és érdeme!

    Regényeket lehetne erről írni, nem ez a lényeg, hanem az, hogy Ázsia nemzetei és civilizációja életképesebb formációnak tűnik, mint az utóbbi egy-kétszáz év nyugati modelljei. Az idő legalábbis eddig őket igazolta, még akkor is, ha az ipari forradalom óta eltelt 200 évben a Nyugat a technológiai fejlődéséből adódó előnyöket azonnal agresszív hódításokra használta fel. ez a 200 év csak 10%-a az elmúlt 2000 évnek, a maradék 90%-ban Ázsia birodalmai voltak a világ valódi középpontjai mint gazdaságilag, mind társadalmilag, szinte minden egyéb civilizációs területen – és a jövő ismét arrafelé tendál.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 12:18

    MuldR írta:
    HTKAzsolti írta:
    Jók ezek a hozásszólások, mivel bevallom Dél Korea nekem annyi kb. hogy Samsung, Kia, Starcraft, szép lányok. Ez egy új információ számomra, hogy közel (vagy annyira ?) olyan militánsok fejben/készültségben mint az Északi testvéreik.
    Akkor viszont ha ez így van, és Kínával is azért - ahogy szerény ismereteimmel a térségről én tudom - elég jóban vannak, mi szükség az USA jelenlétére az országukbna??!

    Az átlag Dél-Koreai ember örül az USA jelenlétnek, támaszpontoknak?

    Hivatalos:
    1. USA azért van ott, hogy megvédje Délt. Ha bárki támad a jelen lévő US haderőt is támadnia kell ezért automatikusan hadba kerül az USA-val, azt meg általában nem szeretik az országok, mert könnyen harmadik világháborúba vagy atomháborúba is torkolhat.

    Amúgy, láttál már olyat, hogy az USA önként kivonult valahonnan?

    Valójában inkább vannak ott dél ellen meggátolva, hogy túlságosan közel kerüljenek Kínához.  A gazdasági kapcsolataik csúcson voltak és nagyon jó volt közöttük a viszony. A déli turizmus 50+%-át kínai turisták adták. A szórakoztató ipar Kínából alig bírta átlapátolni Koreába a sok pénzt. És akkor az amcsik kitalálták, hogy THAAD kell oda. Amikor a leendő új elnök azt mondta, hogy ha ő nyer nem lesz THAAD, akkor titokban belopták az amcsik. Azt már csak akkor tudnák kipakolni a koreaiak, ha erőszakkal hajóra teszik. Ahhoz amcsi katonákat kell lelőni.
    Kína meg szigorítja a szankciókat. Igen, ez az amiről a médiában itt nem esik szó. Lightos, de USD milliárdokat jelentő Kínai szankciók vannak Dél-Korea ellen a THAAD miatt.
    Pl nem lehet szervezetten turista utakat bonyolítani kínai utazási irodáknak. Koreai sztárok nem kaphatnak reklámszerződést. Koreaiak nem koncertezhetnek. Ha a stábban van koreai tag, nem forgathatnak. Nem kaphatnak filmszerepet, nem szerepelhetnek TV showkban. A kínai üzletek nem árulhatnak koreai zenét. Bezáratták a LOTTE áruházlánc 55 boltját.
    Ha jól emlékszem eddig olyan 4-5 milliárd usd-re teszik a veszteséget a déliek.  

    Hogy mennyire örül az átlag koreai. Nos mivel ugyanúgy viselkednek mint Japánban és ugyanúgy felesleges és nemkívánatos az ottlétük így kb annyira szeretik őket mint a japánok.
    Egy extra infó: A koreaiak nagyon nem szeretik a félvéreket. Itt ne a karibi tipusú félvérekre gondoljatok, hanem a félig fehér félig koreai emberekre. Az ok, mivel az első félvérek koreában amerikai katonák és "felelőtlen" koreai lányok szülöttei így ezeket megvetették.

    Csak egyetérteni tudok!
    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-08-14, 12:56

    Ázsiáé már a közeljövő is, ez egyértelmű szerintem mindenkinek, aki egy picit is reálisan nézi a világot.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-08-14, 14:03

    Hoppá!
    Ukrán segítséggel sikerült ÉK-nak az USA-t is fenyegető ICBM-et létrehozni- írja a The New York Times.

    A Hwasong-14 rakéta RD -250 hajtómüve a szovjet R-36 ICBM(SS-9) rakéták hajtómüve volt.

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Mobile-high-zmy

    Bővebben:
    https://www.nytimes.com/2017/08/14/world/asia/north-korea-missiles-ukraine-factory.html
    xfotel
    xfotel

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by xfotel 2017-08-14, 17:53

    bizony, a Kolomojszkij uradalom csuda bizniszt csinált.

    közben azon gondolkodom, hogy a történelemkönyvekben hogyan fog mutatni az a tweet, amiben csokitorta zabálás után Trump közölte, hogy a kínaiak segítségére számít északkoreában. ez akkora gáz, hogy gyakorlatilag egy fordulópont, ami után vagy átadják az elsőséget (make america great again), vagy világháború árán próbálják megtartani azt.

    egy konvencionális lefejező csapás után a határnak induló milliós tömegeket Kína meg sem érezné, talán még nyerészkedne is egy jót rajta.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 18:32

    Egy jó gif/karikatúra ezer szónál többet mond Wink
    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Ben+benjamin+fulford+jap%C3%A1n+k%C3%ADna+oroszorsz%C3%A1+amerika+%C3%B6sszeesk%C3%BCv%C3%A9s+h%C3%ADrek-%C3%BAj+vil%C3%A1gtudat
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 18:36

    xfotel írta:bizony, a Kolomojszkij uradalom csuda bizniszt csinált.

    közben azon gondolkodom, hogy a történelemkönyvekben hogyan fog mutatni az a tweet, amiben csokitorta zabálás után Trump közölte, hogy a kínaiak segítségére számít északkoreában. ez akkora gáz, hogy gyakorlatilag egy fordulópont, ami után vagy átadják az elsőséget (make america great again), vagy világháború árán próbálják megtartani azt.

    egy konvencionális lefejező csapás után a határnak induló milliós tömegeket Kína meg sem érezné, talán még nyerészkedne is egy jót rajta.

    A Birodalmi Amerika felszámolása az egyetlen útja annak, hogy a nemzetállam Amerikának egyáltalán esélye legyen újra naggyá lenni. Ha nem, akkor vagy VH és pusztul Amerika is vagy szimplán szét fog hullani, mert nem tudja tovább eljátszani a fejőstehenet - ez pedig belátható időn belül bekövetkezik.

    http://www.atv.hu/kulfold/20170814-del-koreai-elnok-nem-lehet-haboru-a-felszigeten
    "Nem lehet többé háború a Koreai-félszigeten, az észak-koreai nukleáris és rakétakísérletek okozta válságot békésen kell megoldani - jelentette ki hétfőn Mun Dzse In dél-koreai elnök..."
    Továbbra sem hiszek egy Észak- és Dél-Korea közötti háború kirobbanásában, ha Phenjanon és Szöulon múlik, erre soha nem kerül sor.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Montezuma 2017-08-14, 18:39

    Boki. írta:Hoppá!
    Ukrán segítséggel sikerült ÉK-nak az USA-t is fenyegető ICBM-et létrehozni- írja a The New York Times.

    A Hwasong-14 rakéta RD -250 hajtómüve a szovjet R-36 ICBM(SS-9) rakéták hajtómüve volt.

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Mobile-high-zmy

    Bővebben:
    https://www.nytimes.com/2017/08/14/world/asia/north-korea-missiles-ukraine-factory.html

    Nem meglepő, az American Empire része Ukrajna és Észak-Korea is, akárcsak Szaúd-Arábia és tsai. Ez nem összeesküvés-elmélet, hanem a valóság.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Boki. 2017-08-14, 20:13

    Boki. írta:Hoppá!
    Ukrán segítséggel sikerült ÉK-nak az USA-t is fenyegető ICBM-et létrehozni- írja a The New York Times.

    A Hwasong-14 rakéta RD -250 hajtómüve a szovjet R-36 ICBM(SS-9) rakéták hajtómüve volt.

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Mobile-high-zmy

    Bővebben:
    https://www.nytimes.com/2017/08/14/world/asia/north-korea-missiles-ukraine-factory.html

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 LsSck3GsN9E

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 TalKWiL_jXk

    Ajánlott tartalom

    [BIZTPOL] A nagy sakktábla - Page 17 Empty Re: [BIZTPOL] A nagy sakktábla

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-04-26, 13:51