Energetika

Biztonság politikai fórum

A 2017.02.27.-ei VKontakte leállás után tőlünk függetlenül a fórum korábbi
multimédiás anyagainak jelentős része nem elérhető a korábbi linkeken.

Energetika

Share
Boki.
Team
Team

Energetika

Témanyitás by Boki. on 2017-04-17, 21:17

Új orosz fejlesztés az atomenergia területén

Boki.
Team
Team

Re: Energetika

Témanyitás by Boki. on 2017-04-17, 21:19

Hogyan müködik egy modern atomerőmü biztonsági rendszere

Boki.
Team
Team

Témanyitás by Boki. on 2017-05-03, 22:02

Atomerőmüvek biztonsági rendszerei

vcsaba81

Témanyitás by vcsaba81 on 2017-05-12, 06:32

Mivel energetikai hozzászólás lesz ide teszem, bár tehetem az ukrán topikba is.
Tegnap olvastam a sputniknews-on hogy a naftogaz már május végére várja a stockholmi biróság döntését a gazprommal szemben. Mint tudjuk tavaly indítottak eljárást arra hivatkozva, hogy a gazprom túl magasan adta nekik a gázt a 2009-2013-as időszakban és most kb. 30 milliárdra perelték a gazpromot. Úgy vettem ki, hogy megy az optimizus az ukránok részéről(meg még néhány nyugati média részéről is), ha megnyerik a pert és a gazprom nem fizet akkor lefoglalják az eu-ban lévő vagyontárgyaikat. pl. északi áramlat gázvezetéket.
Én szerintem, viszont ezt el kell veszitenie az ukránoknak, mivel még tavaly szintén a stockholmi bíróság elutasította litvánok keresetét a gazprommal szemben, ami szintén "túlszámlázásból adódott".
Ha viszont nyernek akkor az politikai döntés lesz, mert volt már ilyen az utobbi években. Szerintetek mi lesz a döntés? Lesz-e újabb gázháború?
Boki.
Team
Team

Témanyitás by Boki. on 2017-05-15, 12:34

vcsaba81 írta:Mivel energetikai hozzászólás lesz ide teszem, bár tehetem az ukrán topikba is.
Tegnap olvastam a sputniknews-on hogy a naftogaz már május végére várja a stockholmi biróság döntését a gazprommal szemben. Mint tudjuk tavaly indítottak eljárást arra hivatkozva, hogy a gazprom túl magasan adta nekik a gázt a 2009-2013-as időszakban és most kb. 30 milliárdra perelték a gazpromot. Úgy vettem ki, hogy megy az optimizus az ukránok részéről(meg még néhány nyugati média részéről is), ha megnyerik a pert és a gazprom nem fizet akkor lefoglalják az eu-ban lévő vagyontárgyaikat. pl. északi áramlat gázvezetéket.
Én szerintem, viszont ezt el kell veszitenie az ukránoknak, mivel még tavaly szintén a stockholmi bíróság elutasította litvánok keresetét a gazprommal szemben, ami szintén "túlszámlázásból adódott".
Ha viszont nyernek akkor az politikai döntés lesz, mert volt már ilyen az utobbi években. Szerintetek mi lesz a döntés? Lesz-e újabb gázháború?

Érdekes lehet még ez a bírósági döntés. 38 milliárd USD-t akar a Gazprom a Naftogaztól, 16 milliárd USD-t akar a Naftogaz a Gazpromtól. Viszont a Gazpromnak van Ukrajnával érvényes szeződése mely szerint UKrajna a szerződésben leírt mennyiséget köteles átvenni vagy fizetni az át nem vett gázért-"Vidd a gázt vagy fizess". Ukrajna már két éve nem vesz orosz gázt ! 2019-ben lejár a szerződés -tranzitos is. Utána mi lesz senki sem tudja.Legjobb lenne, ha Ukrajna már végleg kimaradna a játékból, mert nem megbízható üzleti partner, tranzitország.A Déli-Áramlatot a bolgárok elkaszálták usa és EU nyomásra. Helyette már épül a Török-Áramlat. A Gazprom javára várom a bírósági döntést, ha nem akkor politikai döntés születik.
vcsaba81

Témanyitás by vcsaba81 on 2017-05-16, 10:19

Boki. írta:
vcsaba81 írta:Mivel energetikai hozzászólás lesz ide teszem, bár tehetem az ukrán topikba is.

Érdekes lehet még ez a bírósági döntés. 38 milliárd USD-t akar a Gazprom a Naftogaztól, 16 milliárd USD-t akar a Naftogaz a Gazpromtól. Viszont a Gazpromnak van Ukrajnával érvényes szeződése mely szerint UKrajna a szerződésben leírt mennyiséget köteles átvenni vagy fizetni az át nem vett gázért-"Vidd a gázt vagy fizess". Ukrajna már két éve nem vesz orosz gázt ! 2019-ben lejár a szerződés -tranzitos is. Utána mi lesz senki sem tudja.Legjobb lenne, ha Ukrajna már végleg kimaradna a játékból, mert nem megbízható üzleti partner, tranzitország.A Déli-Áramlatot a bolgárok elkaszálták usa és EU nyomásra. Helyette már épül a Török-Áramlat. A Gazprom javára várom a bírósági döntést, ha nem akkor politikai döntés születik.
Boki!
Én is a Gazprom javára várom a döntést, mivel van érvényes szerződésük és a litván döntés miatt, ráadásul a tavalyi bolgár-roszatom vitában is az oroszoknak adtak igazat. De volt már az utobbi időben politikai döntés pl. 3 éve a yukos perben a felpereseknek adtak igazat és 50 milliárd megfizetésére kötelezték az orosz államot( így az eu-s számláikat zárolták és lefoglalták a tulajdonukat). De az oroszok fellebbeztek a párizsi biróságon ahol nekik adtak igazat, mondván a felperesek nem külföldi állampolgárok és így a befektetéseiket zárolhatják az oroszok, ráadásul a strasbourgi emberijogi bíróság is kimondta, hogy a yukos a 90-es években adót csalt.
Viszont,hogyha most politikai döntést hoznak akkor a másik pert (gazprom 38 milliárdot követel a naftogaztol) el kell hallasztani, zárolhatják a gazprom számláit az eu területein és lefoglalhatják tulajdonait is, és még az ukránok meg is csapolhatják a tranzitgázt is. Ez több milliárdos kár lesz a Gazpromnak. Ráadásul mivel gondolom ebben az esetben megtámadja a döntést és másodfokon nyerne, akkor a másik pert megnyerné, de akkor azt nem tudná behajtani az ukránokon és a keletkezett kárt az eu sem téríti meg nekik.
Ha viszont nyernek az ukik, akkor remélem a gazprom abban a pillanatban kiüríti az eu-s bankszámláit, nehogy zárolják azt.
Boki.
Team
Team

Témanyitás by Boki. on 2017-06-29, 17:51

nyugger
Webmaster
Webmaster

Témanyitás by nyugger on 2017-07-03, 13:45

VVER-TOI biztonsági rendszerek
Boki.
Team
Team

Témanyitás by Boki. on 2017-08-19, 10:41

Centrifuga titka(Novouralszk-urándúsítás)

Boki.
Team
Team

Témanyitás by Boki. on 2017-09-06, 22:58

VVER-1200 atomreaktor, a világ leghatalmasabb és az egyik legmodernebb reaktora

Sponsored content

Témanyitás by Sponsored content

Pontos idő: 2017-09-20, 22:09