[BIZTPOL] Magyarország - Page 4

Biztonság politikai fórum

A 2017.02.27.-ei VKontakte leállás után tőlünk függetlenül a fórum korábbi
multimédiás anyagainak jelentős része nem elérhető a korábbi linkeken.

[BIZTPOL] Magyarország

Share
phaidros

Re: [BIZTPOL] Magyarország

Témanyitás by phaidros on 2017-09-08, 12:42

Most van valami tisztje/posztja Szaakasvilinek, vagy csak egy szimpla, hétköznapi amerikai állampolgár?
Boki.
-
-

Témanyitás by Boki. on 2017-09-08, 13:35

@phaidros írta:Most van valami tisztje/posztja Szaakasvilinek, vagy csak egy szimpla, hétköznapi amerikai állampolgár?

Mo-ról Litvániába ment, jelenleg Lengyelországban tartózkodik. Tervezi visszatérését Ukrajnába.

Grúz, ukrán állampolgársága már nincs, így marad az amerikai.
Boki.
-
-

Témanyitás by Boki. on 2017-09-08, 19:28

@Boki. írta:
@phaidros írta:Most van valami tisztje/posztja Szaakasvilinek, vagy csak egy szimpla, hétköznapi amerikai állampolgár?

Mo-ról Litvániába ment, jelenleg Lengyelországban tartózkodik. Tervezi visszatérését Ukrajnába.

Grúz, ukrán állampolgársága már nincs, így marad az amerikai.

Le is hozták most este Very Happy

http://karpathir.com/2017/09/08/szaakasvili-megprobal-visszaterni/
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-08, 19:59

@Boki. írta:
@Hungaromaus írta:
@phaidros írta:Az immár mind grúz, mind ukrán állampolgárságától megfosztott nagy internacionalista forradalmár/felforgató a magyar tengernél nyaral.

Ki ez az ember ? Mit kell tudni róla ?

Mikhail Szaakasvili volt grúz államfő,aki "színes forradalommal" (amerikából irányítva) szerezte meg a hatalmat,majd 2008 augusztus 8-án megtámadta Dél-Oszétiát. Kb 200 civilt és 30 orosz békefentartót megölve. Másnap beavatkozott az orosz hadsereg és 5 nap után kiüzték a grúzokat. Később elbukta a grúz elnökválasztásokat majd külföldre távozott. 2014-ben Ukrajnába érkezett és meg is kapta az állampolgárságot majd Odessza megye kormányzója lett- Nem sokáig mert leváltották. Idén Porosenko ukrán elnök megfosztotta őt az ukrán állampolgárságtól így teng-leng urópában.
Úgy tudom a grúz állampolgársága sincs már meg. Akkor meg milyen útlevéllel járkál mindenfele?
phaidros

Témanyitás by phaidros on 2017-09-08, 20:43

Sok mindent lehet a Csokikirályról elmondani, de nyilván ő sem feltétlen full ostoba, hisz neki sem a legyek hordták össze a birodalmát, hatalmát; kell neki egy "amerikás" konkurencia, mint egy falat franciadrazsé. Valószínűleg a Szaakasvilinek pár nyakkendőt még el kell majszolgatnia, mire újra pozícióba kerülhet Ukrajnában, hisz nem ok nélkül lett ilyen gyorsan eltávolítva még az országból is.
phaidros

Témanyitás by phaidros on 2017-09-08, 20:44

@joker írta:
@Boki. írta:
@Hungaromaus írta:
@phaidros írta:Az immár mind grúz, mind ukrán állampolgárságától megfosztott nagy internacionalista forradalmár/felforgató a magyar tengernél nyaral.

Ki ez az ember ? Mit kell tudni róla ?

Mikhail Szaakasvili volt grúz államfő,aki "színes forradalommal" (amerikából irányítva) szerezte meg a hatalmat,majd 2008 augusztus 8-án megtámadta Dél-Oszétiát. Kb 200 civilt és 30 orosz békefentartót megölve. Másnap beavatkozott az orosz hadsereg és 5 nap után kiüzték a grúzokat. Később elbukta a grúz elnökválasztásokat majd külföldre távozott. 2014-ben Ukrajnába érkezett és meg is kapta az állampolgárságot majd Odessza megye kormányzója lett- Nem sokáig mert leváltották. Idén Porosenko ukrán elnök megfosztotta őt az ukrán állampolgárságtól így teng-leng urópában.
Úgy tudom a grúz állampolgársága sincs már meg. Akkor meg milyen útlevéllel járkál mindenfele?

Amerikai állampolgár.
Boki.
-
-

Témanyitás by Boki. on 2017-09-10, 09:09

Ha Magyarország a migrációs válságban továbbra is ragaszkodik a konfrontációhoz, akkor szükség esetén meg kell vonni Magyarországtól uniós pénzeket – szögezte le a dpa német hírügynökség szombat hajnalban megjelent interjújában Heiko Maas szociáldemokrata német belügyminiszter.

http://www.hirado.hu/2017/09/09/a-nemet-belugyminiszter-szerint-meg-kell-vonni-az-unios-penzeket-magyarorszagtol/
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-10, 09:27

@Boki. írta:Ha Magyarország a migrációs válságban továbbra is ragaszkodik a konfrontációhoz, akkor szükség esetén meg kell vonni Magyarországtól uniós pénzeket – szögezte le a dpa német hírügynökség szombat hajnalban megjelent interjújában Heiko Maas szociáldemokrata német belügyminiszter.

http://www.hirado.hu/2017/09/09/a-nemet-belugyminiszter-szerint-meg-kell-vonni-az-unios-penzeket-magyarorszagtol/
Ezek teljesen meghülyültek, remélem kitart a V3 (V4?), látszott már, hogy együtt képesek elérni dolgokat.
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-10, 15:27

Szíjjártó bekeményített Ukrajnával szemben az oktatási törvény miatt.
http://www.origo.hu/itthon/20170910-szijjarto-peter-berendelte-a-miniszteriumba-ukrajna-budapesti-nagykovetet.html
Sajnos pont most szavazták meg az oroszok elleni szankciók meghosszabbítását, de méltó válasz lett volna. A lengyelekkel meg ki kellene egyezzenek, mert előbb-utóbb sor kerül rá, hogy az EU-t vezető elmebetegeknek oda kelljen szúrjanak a szankcióhosszabbítás megvetozásával, de ezt anélkül kellene megtenni, hogy Lengyelországgal összevesznének.
HTKAzsolti

Témanyitás by HTKAzsolti on 2017-09-10, 15:56

@joker írta:Szíjjártó bekeményített Ukrajnával szemben az oktatási törvény miatt.
http://www.origo.hu/itthon/20170910-szijjarto-peter-berendelte-a-miniszteriumba-ukrajna-budapesti-nagykovetet.html
Sajnos pont most szavazták meg az oroszok elleni szankciók meghosszabbítását, de méltó válasz lett volna. A lengyelekkel meg ki kellene egyezzenek, mert előbb-utóbb sor kerül rá, hogy az EU-t vezető elmebetegeknek oda kelljen szúrjanak a szankcióhosszabbítás megvetozásával, de ezt anélkül kellene megtenni, hogy Lengyelországgal összevesznének.

Igen, ez lenne a logikus, de szerintem a kettő együtt nem fog menni, a lengyelek olyan oroszellenesek, hogy csuda. No meg egyfelől nekem pl. tetszik az ahogy a lengyel vezetés szembe mer szállni a jelenlegi EU hatalmasokkal, de az már nem, hogy az amerikaiakban látják az alternatívát. Ők messze vannak, és nem érdekük egy erős, békés - kiegyensúlyozott Európa. A lengyelek meg mint a pincsikutya, úgy ugrálnak ahogy azt odaátról elvárják tőlük Sad.
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-10, 16:12

@HTKAzsolti írta:
@joker írta:Szíjjártó bekeményített Ukrajnával szemben az oktatási törvény miatt.

Igen, ez lenne a logikus, de szerintem a kettő együtt nem fog menni, a lengyelek olyan oroszellenesek, hogy csuda. No meg egyfelől nekem pl. tetszik az ahogy a lengyel vezetés szembe mer szállni a jelenlegi EU hatalmasokkal, de az már nem, hogy az amerikaiakban látják az alternatívát. Ők messze vannak, és nem érdekük egy erős, békés - kiegyensúlyozott Európa. A lengyelek meg mint a pincsikutya, úgy ugrálnak ahogy azt odaátról elvárják tőlük Sad.

Ezért mondom, hogy előzetesen ki kell egyezni az ügyben a lengyelekkel, hogy ne omoljon össze a jelenlegi V3/4, mert így együtt még valamennyire tudják érvényesíteni az érdekeiket és 100%-os szavazásokban egyik országot sem tudják megszívatni, mert a másik kettő vagy három mindig ellene szavaz.
phaidros

Témanyitás by phaidros on 2017-09-10, 16:18

@HTKAzsolti írta:

Lehet, hogy kissé visszatetsző a lengyel kormány amerikai orientációja -bár ez sem kizárólagos, azonban jelenleg ezen keresztül tudják politikai és gazdasági érdekeiket Kelet fele a Németország és Oroszország közti térségben(Baltikum, Ukrajna) létrehozni.
MuldR

Témanyitás by MuldR on 2017-09-10, 19:35

@joker írta:....
Sajnos pont most szavazták meg az oroszok elleni szankciók meghosszabbítását, de méltó válasz lett volna. A lengyelekkel meg ki kellene egyezzenek, mert előbb-utóbb sor kerül rá, hogy az EU-t vezető elmebetegeknek oda kelljen szúrjanak a szankcióhosszabbítás megvetozásával, ...
Akkor rekord gyorsasággal végigtolják a 7-es cikkelyt és megvonják a szavazati jogunkat. Majd újraszavaztatják.
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-10, 19:48

@MuldR írta:
@joker írta:....
Sajnos pont most szavazták meg az oroszok elleni szankciók meghosszabbítását, de méltó válasz lett volna. A lengyelekkel meg ki kellene egyezzenek, mert előbb-utóbb sor kerül rá, hogy az EU-t vezető elmebetegeknek oda kelljen szúrjanak a szankcióhosszabbítás megvetozásával, ...
Akkor rekord gyorsasággal végigtolják a 7-es cikkelyt és megvonják a szavazati jogunkat. Majd újraszavaztatják.

Ezért kell a V3/4 többi tagjával kiegyezni az ügyben, mert a szavazati jog megvonásába mindenki bele kell menjen az EU-ban, és ha ők ellenzik akkor nem tudják megcsinálni.
phaidros

Témanyitás by phaidros on 2017-09-10, 22:03

2014 végén pont ezekről a gondolatmenetekről írt Kardos Gábor:
http://mandiner.blog.hu/2014/11/04/a_beket_csak_egy_kozep-europai_unio_garantalhatna
Boki.
-
-

Témanyitás by Boki. on 2017-09-14, 08:37

Még a szót is megvonták tőle, nehogy az igazságot kelljen hallniuk...

HTKAzsolti

Témanyitás by HTKAzsolti on 2017-09-14, 19:55

@Boki. írta:Még a szót is megvonták tőle, nehogy az igazságot kelljen hallniuk...

Mondjuk nem értem, hogy milyen jogon vették el tőle a szót? Attól függetlenül hogy teljesen igaza van, még ha nem is lenne, ezt hogy? Ez a liberális demokrácia?
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-14, 20:54

Sajnos Morvait soha nem tudom végignézni. A magyarokat pártolja, ezért tisztelet jár neki még ha a tévútra lépett Jobbik vizén ment is be az EP-be, igaz akkor teljesen más volt a párt retórikája. De olyan hihetetlenűl irritál ennek a nőnek a hangja és a gesztusai, hogy egyszerűen nem tudom végignézni egy videóját sem.
HTKAzsolti

Témanyitás by HTKAzsolti on 2017-09-14, 20:55

Engem is irritál az ami téged, ettől eltekintve viszont én végignézem, mert jó és igaz dolgokat mond.
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-14, 21:12

@HTKAzsolti írta:Engem is irritál az ami téged, ettől eltekintve viszont én végignézem, mert jó és igaz dolgokat mond.
Nem tudok rá figyelni mit mond, csak azon agyalok mikor lesz már vége. Tudom jó dolgokat szokott mondani (néha leírják mit mondott, abból) de ez hasonló, mint a gyereksírás, genetikailag az emberbe van kódolva, hogy idegesítse, mert hanem nem törődnél a síró gyermekkel, Morvai hangja is valami ilyen receptort csesztet az agyamban.
MuldR

Témanyitás by MuldR on 2017-09-14, 23:38

Amennyire tudom Morvai függetlenként jutott be, csak Jobbik támogatással. Sosem volt párttag.
nekerdez

Témanyitás by nekerdez on 2017-09-17, 19:35

@MuldR írta:Amennyire tudom Morvai függetlenként jutott be, csak Jobbik támogatással. Sosem volt párttag.

Valamint Morvai még mindig azt mondja és teszi amit régebben is. Például ő echo tv is szokott szerepelni, ottani megmondó emberek annyira nem tudnak belekötni abba amit mond, így mindig sajnálják nagyon, hogy Morvai nem fidesz-es az Ep-ben.
Amellett, hogy kevés olyan magyar Ep képviselő egyike aki jól beszél angolul, valamint ELTE jogi tanszékének volt tanára!
Montezuma
Tisztes
Tisztes

Témanyitás by Montezuma on 2017-09-17, 22:10

Morvaival egy gond volt: igaz kérdéseket vetett fel, de ezt Brüsszel felvállalni nem meri. Európa keservesen megfizethet egy napon a gyávaságáért és a kétszínűségéért. A történelem nem kegyelmez.
nekerdez

Témanyitás by nekerdez on 2017-09-18, 16:12

@Montezuma írta:Morvaival egy gond volt: igaz kérdéseket vetett fel, de ezt Brüsszel felvállalni nem meri. Európa keservesen megfizethet egy napon a gyávaságáért és a kétszínűségéért. A történelem nem kegyelmez.

Történelmet a győztesek írják majd Mohamed 40 év múlva megmondja mi volt itt most.
joker

Témanyitás by joker on 2017-09-18, 19:37

@Montezuma írta:Morvaival egy gond volt: igaz kérdéseket vetett fel, de ezt Brüsszel felvállalni nem meri. Európa keservesen megfizethet egy napon a gyávaságáért és a kétszínűségéért. A történelem nem kegyelmez.

Mi akadályozza meg abban, hogy Brüsszelben az itthon felvállalt témákat felhozza és kiálljon mellettük?

Pontos idő: 2017-11-25, 12:24