3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 44068124
3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19

Biztonság politikai fórum


    [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-10-04, 18:51

    Lehet tudni előre hogy fegyvert akar venni, vagy másról lesz a tárgyalás?
    joker
    joker
    Tisztes
    Tisztes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by joker 2017-10-04, 19:27

    Van egy pár potenciális téma. Pl Szíria rendezése, terroristák finanszírozása Szíriában és világszerte, fegyvereladás, mert ez megnyugtatja kicsit az oroszok lelkét, olajkitermelés szabályozása az árak megemelés érdekében, ilyen-olyan vezetékek esetleg amiben olaj vagy gáz menne valahova, Katar helyzete, Jemen, Irán, stb.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Boki. 2017-10-04, 19:58

    Közben megérkezett Moszkvába Salman bin Abdel Aziz Al Saud szaudi király. A történelem során még nem járt szaudi király Oroszországban.


    (Érdekes, hogy mozgólépcsőt tettek a gépéhez, ami menet közben elromlott)

    Politikai szinten a közel-keleti stabilitás erősödése várható a talkozó után. Gzadasági szempontból az olaj árának stabilizálasa lesz terítéken. Több szerződés aláírása is várható:
    http://privatbankar.hu/makro/oriasi-osszeborulas-jon-az-olajpiacon-ajanlatot-tettek-putyinnak-az-arabok-312621

    HTKAzsolti
    HTKAzsolti

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by HTKAzsolti 2017-10-04, 20:00

    Köszi!
    joker
    joker
    Tisztes
    Tisztes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by joker 2017-10-04, 20:09

    Túléli-e amíg aláírják azokat a szerződéseket? Már CIA sem kell hozza, a kaszás azt hittem a mozgólépcső közepére kell érte menjen.
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Boki. 2017-10-07, 21:11

    С Днём Рождения, Император! Very Happy
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 B7SRWt-FMNE
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Boki. 2017-10-07, 21:15


    Kadirov is találkozott a szaudi királlyal

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 VXv8TL5xCHE

    Ma befejeződött a látogatása Oo-ban és 1500 fős kíséretével hazautazott SZA-ba.
    http://karpathir.com/2017/10/07/a-szaudi-kiraly-elkepeszto-luxusban-erkezett-moszkvaba/



    avatar
    Vendég
    Vendég

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Vendég 2017-10-07, 22:44

    A Pentagon szerint az us külügy hozzàjàrult ahhoz, hogy Szaudi- Aràbia THAAD légvèdelmi rendszereket vegyen 15 milliàrd usd èrtèkben, pàr nappal azutàn, hogy a Szaudiak szàndéknyilatkozatot irtak ala Moszkvàban S-400 rendszerek vételèről.
    Ravaszok ezek a kecskepàsztorok... lol!
    (Forràs: RT Smile)
    joker
    joker
    Tisztes
    Tisztes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by joker 2017-10-08, 14:08

    Valakik megint bombával fenyegetnek az oroszoknál.
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20171008-ismet-tobb-ezer-embert-evakualtak-moszkvaban-hamis-bombafenyegetesek-miatt.html

    Nagy lesz a számla ha kifizettetik velük a költségeit.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-02, 19:41

    Jajj! Jajj! Jajj!
    Ez most komolyan fájt gyerekek. Fizikailag is.

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 4768572_original
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 4768965_original
    No, akkor pár gondolat erről a „szovjet típusú” automatizált légi irányítási központról építészeti szempontból:

    A „szükségtelenül nagy beltér” fogalma jelen esetben nettó baromság, aki ezt hiszi, annak a leghalványabb fogalma sincsen arról, hogy ekkora mennyiségű elektronikai cuccnak kell a bőséges ájer, ellenkező esetben, ha mindegyik egy időben üzemel, akkor max. csak klotgatyában lehetne dolgozni mellettük pár órán belül úgy, hogy közben a légcserélő/légkondícionáló rendszer is csúcsra lenne járatva.

    Pont ezen okból tök felesleges izgulni a fűtés miatt is, sokkal kevesebb fajlagos fűtési energiaigénye lesz egy ilyen doboznak munkaidőben csúcsforgalom idején. Ja igen, egy légi irányító központ általában non-stop 24 órában üzemel jó esetben.

    Erről már első ránézésre kilométerekről lerí, hogy katonai feladatokra maximum másodlagosan használható, a katonai irányítási központokat ugyanis a föld alá rakják évtizedek óta még az oroszoknál is, bármekkora ostoba és primkó nemzetnek is látszanak.

    Az, hogy valamilyen rendszer automatizált, az pedig nem jelenti azt, hogy oda ember sem kell, pláne, ha légi irányításról van szó.
    Ennyi erővel a paksi blokkok irányítótermében vagy Cape Canaveralban (a fénykorukban) is elég lett volna műszakonként egy fő operátor meg egy fő takarító (aki a kávét is megfőzi), mert a többit majd kezeli az automatika.
    Na ja, mert az automatika az gondolkodik, mérlegel és dönt, pláne a vis maior helyzetekben.


    Ahhoz, hogy a dolgozók ne álmosodjanak be és lelkesen tegyék a dolgukat munkaidőben, célszerű a kis elszeparált kazettás blokkok helyett egy légterű és jól átlátható munkaállomásokat létrehozni – voltaképpen az összes nagyobb amerikai irodai munkahely is pont ilyen elvek szerint létezik, de sebaj.

    Ja igen, aki a „szovjet típusú” építészeti/strukturális megoldásokat fikázza, az valójában a Gropius-féle Bauhausiskola elveit szólja le és kapásból elárulja, hogy nem ért hozzá, legalábbis építészeti-statikai szempontból semmiképpen.
    Csak jelzem, hogy Németországtól az USA-ig a modern építészet alapja pont ugyanaz, mint ami a Szovjetunióban is volt: a BAUHAUS. (Sőt, tovább megyek: a ma divatos passzívház építészet rengeteg eleme is ugyanebből az építészeti iskolából való.)

    Remélem senkit sem bántottam meg ezzel a kis hozzászólásommal, de érdemes tisztába tenni néhány alapvető dolgot. Szakmai szempontból ez az épület a fotók alapján rendben van, még akkor is, ha orosz. Sorry.
    MuldR
    MuldR

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by MuldR 2017-11-02, 23:09

    Hát ezzel eléggé lyukra futottál. Fizikai fájdalomra meg ott az algopyrin.
    Olvass utána dolgoknak. Segítek, tűzvédelem, légkondicionálás, inerit gázok, helyes elrendezés, élő munkaerő megfelelő elhelyezése. Nyitott amcsi irodában dolgozom és építettem már ki pár szervertermet. Hidd el ez úgy szar ahogy van. Nem kell mindenben orosz ülepben lenni. Ehhez (még) nem értenek.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-02, 23:24

    Nem futottam lyukra, ez a szakmám, néhány épületet már terveztem és nem egynek a kivitelezését is levezényeltem, ennél jóval nagyobbat is, mint ami a képen van (konkrétan kábé 10x ekkorát). Ennél az épületnél én nem látom azokat a gondokat, amiről írtatok.
    Amúgy jelzem, hogy Moszkva (is) tele van nyugat-európai kollégák által tervezett új épületekkel, abban sem vagyok biztos, hogy ez például nem egy ilyen.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-02, 23:36

    Ui: Még mielőtt félreérthető lennék, a legnagyobb beruházáson, aminek a műszaki vezetője voltam az építményt természetesen nem én terveztem, hanem német és osztrák tervezőirodák, de a létesítmény (gyár + 2 erőműblokk) ennek minimum a tízszerese volt.
    Ellenben érdekelne, hogy szerintetek valójában mi a gond az épülettel, mert ebből a pár fotóból én semmi alapvető problémát nem látok.
    MuldR
    MuldR

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by MuldR 2017-11-02, 23:51

    A belső elrendezéssel. Helypazarló, nem komfortos. A 3ik képet is be kellet volna rakni, ahol látszik hogy szar az elrendezés. Arról nem beszélve, hogy ha automata miért van 100 operátor munkaállomás.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-02, 23:59

    Nem értek a légi irányítás berendezéseihez, de máshol is azt látom, hogy adott egy tisztességes belmagasság és egy nagy csomó munkaállomás egymás hegyén-hátán:
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Air-traffic-control-control-room-with-control-room-desk-slide-revised
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Nav2_hero
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Swan4gif2

    A harmadik kép:
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 4769194_original

    Ezen nem fogunk összeveszni, én az épületről írtam, hogy szerintem rendben van. Hogy a munkaállomások jók-e vagy vackok és a belső elrendezés optimális-e vagy sem, nagyrészt szerintem ízlés kérdése, meg adott terület technológiája és munkakultúrája.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-03, 00:05

    Valamiért nem mentek át a képek, megpróbálom ismét, ha most sem sikerül, akkor majd holnap újra próbálom.
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Nav2_hero
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Swan4gif2
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 IMG_3211
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-03, 00:25

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 <a href=3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Dokume10" />

    Na, így csak sikerül.

    A felső képen lévő irányítóterem szerintem borzasztó, az alsó képen lévő viszont világbajnok - és ott is nagy a belmagasság + szellős az elrendezés. Nekem ez tetszik, de lehet, hogy egy ott dolgozó lefikázná.
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-03, 10:10

    Elnézést, a monitoromon nem jelennek meg a linkelt képek, a nagyonokos telómon viszont igen, így többször dobtam fel ugyanazt.

    Visszatérve az épületre még néhány észrevétel (muszájból, mert ez valóban az én asztalom) és ezzel le is zárnám a témát, elnézést kérve ismét mindenkitől, ha bántóan fogalmaztam korábban.

    A szükségtelenül nagy beltér valamint a megalomán jelző szimplán nem igaz, sőt!

    Az épület a homlokzati fotója alapján nagyjából 80-100 m hosszú lehet, a szélessége sem több, mint 30-40 méter, így legjobb esetben is 3-4000 m2 beépített alapterületről beszélünk, ami egy közepes TESCO (5000 m2) alapterületét sem éri el. Egy földszint + 1. emelet épületmagasság (Nem keverendő az építménymagasság fogalmával!) esetén egyébként hol keressem ebben a megalomániát, de őszintén?
    Ha a föld alatt esetleg lenne még 6-8 szint lefelé, akkor esetleg, bár ez sem lenne különösebben extrém dolog, de erről infó semmi.

    Visszatérve a külső építészeti megjelenésre én ebben nem sok klasszikus ősi szovjet vonást látok, ellenben a kubatúra kialakításában és a homlokzati vonalvezetésben a Bauhaus-iskola teljes egészében jelen van. A hőszigetelt homlokzati fémburkolati rendszer, a pillérvázas tartószerkezet, valamint az alumínium homlokzati függönyfal betétek abszolúte korszerű építészeti megoldások, ráadásul a bejáratnál még - nagyon ügyesen - az akadálymentesítésre is figyeltek és felbaszcsiztak hozzá egy dizájn előtetőt is.

    A beltér kialakítása sem őskori, a telepített villamos és épületgépészeti rendszerek el vannak rejtve az álmennyezet és valószínűleg a belső falborítás, illetve a vélhetően vendégpadlóként kialakított járófelület alatt. Sehol egy tekergőző kábel, illetve egyéb, szemet nem annyira gyönyörködtető „belsőség”.

    A harmadik képen látható elrendezés szerintem pont kiváló, elég szellős és bőséges tér áll rendelkezésre ahhoz, hogy ne egymás seggébe bújva izzadjanak a dolgozók. Az első kép a terem egy másik részéről készült, ott két sorban vannak telepítve a munkaállomások, sok hely nem is maradt és elég zsúfolt – szerintem pont ez az a rész, ami nem annyira nyerő. A munkaállomás szekrények, mint belső bútorzati dizájn egyszerű és funkcionális, nincs túlcsicsázva semmi, ennek az esztétikai megítélése nettó szubjektum.

    Ami szerintem feldobná a belső teret, azok a nagyobb méretű beltéri dísznövények lennének, némi zöld elférne ott, ráadásul a világosbarna falfelületekhez a közép és sötétzöld – színdinamikai szempontból – még harmonikusan passzolna is, de ezt bízzuk azokra, akik majd belakják ezt a termet, mert eddig még nem sok segg koptatta a székeket, ez látszik.

    A fényképek alapján nyugodtam ki merem jelenteni, hogy az épület megjelenése kívül és belül abszolúte megfelel a mai kor követelményeinek, ahol a funkcionalitáshoz rendelt épülettömeg együttese nem túlzó, az arányosan tagolt homlokzati elemek vonalvezetése és ritmusa egyenletes, a homlokzati színek illeszkednek egymáshoz.

    Megalomániának valóban a nyomát sem látom sehol, pláne, hogy nem egy hétvégi víkendházról, hanem egy légi irányítási központról beszélünk. Sőt, ahhoz képest még csak nagynak sem mondanám!

    A beltéri digitális berendezésekről és az automatizálás konkrét műszaki tartalmáról nem tudok még ötlet szinten sem nyilatkozni, ez nem az én világom.
    Hogy miért kell ennyi operátori munkahely egy automatizált légiirányítási rendszerhez csak tippelni tudok: valószínűleg a folyamatos emberi felügyelet/kontroll biztosítása volt a cél, hogy műszaki hiba esetén az automatikától azonnal át tudja venni a humán faktor az intézkedést, ami a légi irányítás esetében emberi életek százait jelentheti percenként. Az amerikai és szovjet űrrepülés is magas fokon volt automatizált, ehhez képest az irányító központokban mindig volt egy csomó ember és egy jó nagy belső légtér hozzá, nem véletlenül. Nem gondolnám, hogy a mai légi közlekedés Moszkva környékén kevésbé lenne bonyolult és veszélyes.


    Ezennel kibújtam a moszkovita putyinista antiliberális seggekből és megkezdem az önátképzésem, hogy kompatibilis legyek akár a neokon ánuszokra is, hisz ki tudja, mit hoz még a jövő! Razz

    Ui: Bocs mindenkinek, a továbbiakban senkit sem untatok majd holmi építészeti/statikai dolgokkal, maradunk a tuti geopolnál, abban esély sincs mellélőni!
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Boki. 2017-11-03, 11:00

    Moszkva és Washington között újabb feszültséget keltett, hogy az amerikai légierő június 2-án közbeszerzései pályázatot írt ki orosz europid emberek ízületi nedv- és ribonukleinsav-mintájának beszerzésére. Július 18-án a kiírást úgy pontosították, hogy orosz és nem ukrán donorokra van szükség.

    http://oroszhirek.hu/2017/11/02/moszkva-ketsegbe-vonta-pentagonnak-az-orosz-biomintak-gyujtesere-adott-magyarazatat/
    akagi
    akagi

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by akagi 2017-11-03, 14:42

    Montezuma írta:Elnézést, a monitoromon nem jelennek meg a linkelt képek, a nagyonokos telómon viszont igen, így többször dobtam fel ugyanazt.

    Visszatérve az épületre még néhány észrevétel (muszájból, mert ez valóban az én asztalom) és ezzel le is zárnám a témát, elnézést kérve ismét mindenkitől, ha bántóan fogalmaztam korábban.

    A szükségtelenül nagy beltér valamint a megalomán jelző szimplán nem igaz, sőt!

    Az épület a homlokzati fotója alapján nagyjából 80-100 m hosszú lehet, a szélessége sem több, mint 30-40 méter, így legjobb esetben is 3-4000 m2 beépített alapterületről beszélünk, ami egy közepes TESCO (5000 m2) alapterületét sem éri el. Egy földszint + 1. emelet épületmagasság (Nem keverendő az építménymagasság fogalmával!) esetén egyébként hol keressem ebben a megalomániát, de őszintén?
    Ha a föld alatt esetleg lenne még 6-8 szint lefelé, akkor esetleg, bár ez sem lenne különösebben extrém dolog, de erről infó semmi.

    Visszatérve a külső építészeti megjelenésre én ebben nem sok klasszikus ősi szovjet vonást látok, ellenben a kubatúra kialakításában és a homlokzati vonalvezetésben a Bauhaus-iskola teljes egészében jelen van. A hőszigetelt homlokzati fémburkolati rendszer, a pillérvázas tartószerkezet, valamint az alumínium homlokzati függönyfal betétek abszolúte korszerű építészeti megoldások, ráadásul a bejáratnál még - nagyon ügyesen - az akadálymentesítésre is figyeltek és felbaszcsiztak hozzá egy dizájn előtetőt is.

    A beltér kialakítása sem őskori, a telepített villamos és épületgépészeti rendszerek el vannak rejtve az álmennyezet és valószínűleg a belső falborítás, illetve a vélhetően vendégpadlóként kialakított járófelület alatt. Sehol egy tekergőző kábel, illetve egyéb, szemet nem annyira gyönyörködtető „belsőség”.

    A harmadik képen látható elrendezés szerintem pont kiváló, elég szellős és bőséges tér áll rendelkezésre ahhoz, hogy ne egymás seggébe bújva izzadjanak a dolgozók. Az első kép a terem egy másik részéről készült, ott két sorban vannak telepítve a munkaállomások, sok hely nem is maradt és elég zsúfolt – szerintem pont ez az a rész, ami nem annyira nyerő. A munkaállomás szekrények, mint belső bútorzati dizájn egyszerű és funkcionális, nincs túlcsicsázva semmi, ennek az esztétikai megítélése nettó szubjektum.

    Ami szerintem feldobná a belső teret, azok a nagyobb méretű beltéri dísznövények lennének, némi zöld elférne ott, ráadásul a világosbarna falfelületekhez a közép és sötétzöld – színdinamikai szempontból – még harmonikusan passzolna is, de ezt bízzuk azokra, akik majd belakják ezt a termet, mert eddig még nem sok segg koptatta a székeket, ez látszik.

    A fényképek alapján nyugodtam ki merem jelenteni, hogy az épület megjelenése kívül és belül abszolúte megfelel a mai kor követelményeinek, ahol a funkcionalitáshoz rendelt épülettömeg együttese nem túlzó, az arányosan tagolt homlokzati elemek vonalvezetése és ritmusa egyenletes, a homlokzati színek illeszkednek egymáshoz.

    Megalomániának valóban a nyomát sem látom sehol, pláne, hogy nem egy hétvégi víkendházról, hanem egy légi irányítási központról beszélünk. Sőt, ahhoz képest még csak nagynak sem mondanám!

    A beltéri digitális berendezésekről és az automatizálás konkrét műszaki tartalmáról nem tudok még ötlet szinten sem nyilatkozni, ez nem az én világom.
    Hogy miért kell ennyi operátori munkahely egy automatizált légiirányítási rendszerhez csak tippelni tudok: valószínűleg a folyamatos emberi felügyelet/kontroll biztosítása volt a cél, hogy műszaki hiba esetén az automatikától azonnal át tudja venni a humán faktor az intézkedést, ami a légi irányítás esetében emberi életek százait jelentheti percenként. Az amerikai és szovjet űrrepülés is magas fokon volt automatizált, ehhez képest az irányító központokban mindig volt egy csomó ember és egy jó nagy belső légtér hozzá, nem véletlenül. Nem gondolnám, hogy a mai légi közlekedés Moszkva környékén kevésbé lenne bonyolult és veszélyes.


    Ezennel kibújtam a moszkovita putyinista antiliberális seggekből és megkezdem az önátképzésem, hogy kompatibilis legyek akár a neokon ánuszokra is, hisz ki tudja, mit hoz még a jövő!   Razz

    Ui: Bocs mindenkinek, a továbbiakban senkit sem untatok majd holmi építészeti/statikai dolgokkal, maradunk a tuti geopolnál, abban esély sincs mellélőni!
    Bocsika!
    Európa legnagyobb távközlési diszpécserközpontjába bejáratos vagyok Budapesten (Ha, valakinek nehézséget okozna a nagysága: Párizs-Moszkva(lehet nem sokáig!), Helsinki-Athen és Osló-Madrid a kiterjesztett nagysága. Ha, valaki nem hiszi , látogasson el (ha, teheti! A "kiskapu" is elég nehéz.) a :Fehérvári út 70-be, volt BHG székház második emeletére!
    Igazat adok Montinak!
    avatar
    Vendég
    Vendég

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Vendég 2017-11-03, 18:14

    Külső megjelenés: lehetne akàrmelyik üzleti parkban akàrhol Európàban.
    A belső funkcionalitáshoz keveset lehet hozzàszólni, mert senki nem tudja a valós igényeket.
    (Igazi htka vita kezd belőle lenni lol!)
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-03, 22:43

    Végre egy kis vita, mi? Wink
    Nem hinném, hogy a htka-n elharapózott vitakultúra szintjét tudjuk hozni, ahhoz még igen sokat kellene lejtmenetben haladni.
    Amúgy nem vitatom, amit MuldR írt, csak elég sok dolog inkább szubjektív, mint objektív, de a megalománia illetve az exszovjet stílus ennél az épületnél szakmai oldalról azért elég objektíven és könnyen megítélhető.
    Hozzáteszem, hogy semmi nagy durranás nincs az épületen építészeti szempontból, a jelenkor trendjéhez totál illeszkedik.

    A nagy durranás inkább pl. ez:
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 V%25C3%25A1lyogh%25C3%25A1z%2Bf%25C3%25B6ld%2Bh%25C3%25A1z%2Bzs%25C3%25A1k%2Bvideo%2B%25C3%25A9p%25C3%25ADt%25C3%25A9szet-nader-khalili-napenergia-meg%25C3%25BAjul%25C3%25B3-k%25C3%25B6rnyezetv%25C3%25A9delem-%25C3%25BAjrahasznos%25C3%25ADt%25C3%25A1s-amerika-2017-%25C3%25BAj%2Bvil%25C3%25A1gtudat
    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 V%25C3%25A1lyogh%25C3%25A1z%2Bf%25C3%25B6ld%2Bh%25C3%25A1z%2Bzs%25C3%25A1k%2Bvideo%2B%25C3%25A9p%25C3%25ADt%25C3%25A9szet%2Bnader%2Bkhalili-napenergia-meg%25C3%25BAjul%25C3%25B3-k%25C3%25B6rnyezetv%25C3%25A9delem-%25C3%25BAjrahasznos%25C3%25ADt%25C3%25A1s-amerika-2017-%25C3%25BAj%2Bvil%25C3%25A1gtudat

    Egy amerikai csaj csinálta egy iráni építész módszerével sárból. Ez egy működő lakóház Kaliforniában - nesztek passzívház, energiatakarékosság és természetes építőanyagok használata!!!
    Acélból, üvegből, téglából és vasbetonból kis túlzással a leghülyébb szakmabeli mérnök is összedob valami házat, de csináld meg ugyanezt első osztályú módon kőből, földből és fából! Na ez a művészet és a tudás!
    Statikázz ki egy paticsfalat! (patics: gallyazott fabetét + sár, azaz merevített vályog)
    Boki.
    Boki.
    -
    -

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Boki. 2017-11-04, 11:16

    avatar
    Vendég
    Vendég

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Vendég 2017-11-04, 12:17

    Első rànézesre agyagnak tűnt nekem....
    avatar
    Montezuma
    Tiszthelyettes
    Tiszthelyettes

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Montezuma 2017-11-04, 15:40

    OFF
    Aquarell
    Nem írtál butaságot, a vályognak többnyire van agyagtartalma (meg homok, iszap, stb.), a vályogot pedig pontosabban megnevezve agyagos földből készítették és ezt szokták klasszikusan különböző növényi eredetű származékokkal "felütni", többnyire szalma törettel. A "nagyobb tisztaságú" agyagból, mint alapanyagból (+ némi adalékanyag adagolásával) készül az égetett vázkerámia falazóblokk, amit póriasan téglának nevez a konyhanyelv.
    Hozzáértő módon felhasználva tökéletes és természetes építőanyag, ergo mindig sokat nevetek magamban azon, amikor előjönnek a jól hangzó passzívházas vagy energiatakarékos építési módokkal, ami reklám szinten tökéletes, de a valóságban átverés.
    Az energiatakarékos építés nem ott kezdődik, hogy csodaanyagokkal és aranyáron mért épületgépészeti rendszerekkel hozunk ki épületeket, miközben már ezer évvel ezelőtt is tudtak energiatakarékos passzív és környezetbarát házakat építeni. Sőt, csak azt tudtak! Very Happy

    Ajánlott tartalom

    3 - [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai - Page 19 Empty Re: [BIZTPOL] Oroszország és a Szovjetunió utódállamai

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-05-07, 00:44