Ab ovo - Page 3

Biztonság politikai fórum

Ab ovo

Share

Montezuma
Tiszthelyettes
Tiszthelyettes

Re: Ab ovo

Témanyitás by Montezuma on 2017-11-06, 22:55

Joker
Smile

Aquarell
A hamis szirénhang (vagy inkább angyallélek) 2018-ig jegelve.
Akiből ennyi gyűlölet és mocsok képes kiszakadni írott szövegben(!!!) annak elég szar és boldogtalan élete lehet és tartok tőle, a lelki bajok az ő háza táján teremnek bőséggel.
ghostface

Témanyitás by ghostface on 2017-11-06, 23:08

@Montezuma írta:Úgy látom, hogy a HTKA-n a moderáció ma igazságosat és teljesen elfogultság menteset lépett.
A sok negatív kritika után becsületbeli ügy, hogy a pozitív dolgokat is észrevegyem és ne legyen elhallgatva.
Nice.

Azért kellett neki egy kis ösztönzés, magától nem biztos, hogy észre vette volna Wink :shock:
nickvagyok

Témanyitás by nickvagyok on 2017-11-06, 23:15

@Montezuma írta:Üdv Nickvagyok!

Először is az e-mail szó szerint idézve, hogy el tudd olvasni:

Monte, furcsa stílusban reagáltál, ezért én kérek elnézést, hogy mertem jelezni, hogy amit betettél, az nem olvasható abban a méretben.

@Montezuma írta:Szerinted ott és akkor hibáztam és nem így és nem ezt kellett volna tennem, hanem mielőtt kiszállok, előtte leírnom tételesen, hogy miért teszem, amit teszek és ezt lehetőleg a nyílt oldalon.
Túlspilázod! Minek? Hót' röviden leírtam, hogy milyen egyszerű beírással tudtad volna jelezni a távozásodat, erre oldalakat regélsz róla folyamatosan, és ráadásul, teljesen el-beszélsz a lényeg mellett.

Részemről befejezve, mert valamiért nem akarod megérteni a soraimat, az abban jelzettet.

@Montezuma írta:Úgy látom, hogy a HTKA-n a moderáció ma igazságosat és teljesen elfogultság menteset lépett.
A sok negatív kritika után becsületbeli ügy, hogy a pozitív dolgokat is észrevegyem és ne legyen elhallgatva.
Nice.

Ahol meg bővebb tájékoztatást kéne adj, arról meg nem írsz semmit Sad
Ráadásul, azt jegyzed meg, ami lehet, hogy jogos volt, így az ilyet nem szokás nagydobra verni. Fordított üzemmód-nak szokták az ilyet mondani.
A többi kitiltott nagyobb része, igencsak az értelmezéshibái és a ranggal való visszaélései (pl: moderátor döntéseinek megkérdőjelezése) miatt történtek meg. De egy nácit éltetőtől, aki diktátorként is viselkedik a tagok felett, más nem is lenne várható!

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ez így kiragadott a környezetéből, így meglehet, hogy nem az a jelentése, mint aminek így látszik.
Meg akárhogy is van, nem olyan szóhasználat történt, amire ez kellett volna legyen az ítélet. Nem a dedókorban vagyunk! Arról meg ne is szóljak, hogy az idijjótája a megbüntetett szóhasználatos hsz-t nem törölte XD

Montezuma
Tiszthelyettes
Tiszthelyettes

Témanyitás by Montezuma on 2017-11-07, 00:11

Ghostface

Sebaj, sosem árt a jó irányba terelni egyszerű embertársainkat. Már az is nagy dolog, hogy egyáltalán hallgatott másra is!

Nickname

Lehet, hogy igazad van, néha valóban fordítva vagyok bekötve.
Hidd el, hogy jobb, hogy ott és akkor nem írtam le azt, amit gondoltam és szívem szerint mondtam volna – jobb volt akkor meg sem szólalnom!
Nem tudom, hogyan tudnám ezt jóvá tenni, már nem tudok visszamenni az időben és rájuk borítani a saját szarukat, már elnézést a szóhasználatért.

Egyébként meg tényleg nem törölte a mocsok özönt a moderátor, bár nem hinném, hogy ilyen stílusú bejegyzés bármikor is a HTKA díszére válna.

Montezuma
Tiszthelyettes
Tiszthelyettes

Témanyitás by Montezuma on 2017-11-08, 22:07

Adminok!
SOS segítséget kérek, a legfrissebb hozzászólásomat a Nagy Sakktábla helyett véletlenül a szír topikba tettem! Kérlek, hogy rakjátok át! Köszönöm és elnézést a bénaságért!
nickvagyok

Témanyitás by nickvagyok on 2017-11-13, 14:10

@Montezuma írta:GhostfaceNickname

Lehet, hogy igazad van, néha valóban fordítva vagyok bekötve.
Hidd el, hogy jobb, hogy ott és akkor nem írtam le azt, amit gondoltam és szívem szerint mondtam volna – jobb volt akkor meg sem szólalnom!
Nem tudom, hogyan tudnám ezt jóvá tenni, már nem tudok visszamenni az időben és rájuk borítani a saját szarukat, már elnézést a szóhasználatért.

Egyébként meg tényleg nem törölte a mocsok özönt a moderátor, bár nem hinném, hogy ilyen stílusú bejegyzés bármikor is a HTKA díszére válna.
Nem lehet, hanem, sajna, biztos Smile
Ilyen helyzetekben épp ez a lelépési forma/stílus az, ami nem jó. Oda KELL pörkölni a megtevésre kényszerítettnek a felé, aki ezt a lépést kierőszakolta tőle! Ha az ember olyasmit lát, olyat él át, ami nem helyénvaló, akkor, igenis, "ugrálni" kell.
Nem jó sok esetben a borogatás. A kiabálásnál, a mosolygós, megfelelő stílusban megfogalmazott irónia sokkal kegyetlenebb fegyver. És ellened is fegyvert használtak, így érték el azt, amit te is megtettél, és szó nélkül leléptél, mint aki megfutamodott. Hidd el, így van, bármilyen furcsának is tűnik. Ez a pszichológiai magyarázat arra, amit tettél. Feltételezhető, hogy ilyet nem csak e világban követsz el, hanem a való életben is, amivel önmagadnak hazudsz, hiszen megalkuvó lettél, és engedelmeskedtél a nyomásnak. A megalkuvás mindig gyávaságból fakad. Amikor megalkuszom, akkor nem merem kimondani azt, ami bennem van, és hagyom, hogy a másik azt tegye velem, amit ő akar. Inkább tűrök, és némán szenvedek. Ez a viselkedés nem másból fakad, mint abból az ideológiából, hogy: Kerüld a konfliktust! Azaz, ha szembekerülnél vele, mert a helyzet ezt mutatja, inkább elhagyod a terepet, minthogy megoldanád azt. Az ilyen megoldatlannal meg, folyamatosan szembe fog találkozni mindaddig, míg meg nem oldja, meg nem beszéli azt.

Miért is lenne mocsoközön, ha ilyen megfogalmazás a másik oldaltól, a másik oldalról is megfogalmazódott, és olvasható is?

Montezuma
Tiszthelyettes
Tiszthelyettes

Témanyitás by Montezuma on 2017-11-13, 16:33

Üdv Nickvagyok!

Tényleg sajnálom azt, ha csalódást okoztam, mint ahogy azt is sajnálom, hogy anno így alakult az egész történet.

A lelépésem addigra már nagyon érett, a "szó nélküliség" oka pedig - szép vagy nem szép - annyi volt, hogy értelmét nem láttam tovább még annak sem, hogy bárkinek bármit is a fejére olvassak.
Ezt, azaz a balhéba történő beleállást - szerintem - akkor teszi meg az ember a való életben is, ha látja értelmét, azaz vár vagy számít valamilyen folytatásra egy adott dologban, emiatt változtatni akar az addigi meneten. Ha viszont valaminek számára nincs tovább folytatása és nem vár már semmiféle helyeslést/elutasítást, akkor minek a szócséplés, előtte hosszú évekig úgyis volt bőven a részemről elég. Legalábbis én ezt így gondoltam akkor is és most is.

Menekülés? Nevezhetjük így is, de én valósabbnak érzem azt, hogy egy never ending story gyors befejezése volt a döntésem, ahol sosincs lépés egyről a kettőre, mert mindenki folyamatosan csak és kizárólag a saját malmában őröl és önmagát ismétli unos-untalan a végtelenségig. Ha jobban megnézzük, a távozásom óta ez mit sem változott, ergo semmi jelentősége nem volt annak, hogy ott én írok bármit avagy sem, megyek vagy maradok.
Azon persze el lehet gondolkodni, hogy a távozásom mikéntje és stílusa vajon megfelelő volt-e vagy sem, ezt nem tudom eldönteni.
Azt viszont tudom, hogy ahol ilyen lenéző és pocskondiázó stílusban írnak véleményeket olyan témákról, amelyek nekem kedvesek és ami érdekelnek, ott voltaképpen mit is mondhatnék valójában? A zéró tisztelet és elfogadás esete...

Ezúton követek meg mindenkit, aki esetleg úgy érzi/érzete, hogy cserben hagytam vagy elárultam azzal, hogy szó nélkül továbbmentem, de erről a részemről szó sem volt. Bántani, kioktatni és leszólni ott és akkor másokat nem akartam, még akkor sem, ha szívemből lett volna néhány fórumozó társamnak  pár keresetlen észrevételem. Akkor haragudtam és dühös meg csalódott is voltam egy kicsit, mostanra már ez sincs, sőt, hálás vagyok azért, hogy volt pár "jó évünk" is azon a fórumon. Ma is szívesen olvasok ott cikkeket meg hozzászólásokat, persze olyan jelenségek is vannak, amelyek továbbra is dühítőek és pofátlanok - ezekről itt is már írtam már pár sort, de egyéb dolgom szerintem nincs vele.

Konfliktusokat fiatalon az ember gyorsan - és néha szívesen is - bevállal, de ahogy öregszünk, úgy lesz ez egyre kevésbé fontos. Ma csak akkor vállalok be konfliktusokat (szóban, tettben, akárhogy), ha látom konkrét értelmét vagy akkor, ha sarokba szorítanak és - ostoba módon - nem hagynak más választást.  Így 44 évesen ma már többre értékelem a nyugalmat, mint a kakaskodást a saját vélt vagy valós igazamért olyan helyen/helyzetben, ahol valójában tétje sincs a dolognak.
nickvagyok

Témanyitás by nickvagyok on 2017-11-13, 18:29

Üdv Montezuma!

Nehéz ebben a kommunikációs formában úgy kifejezni magam, hogy az, az olvasó számára úgy is legyen értelmezve, ahogy azt szeretném, mert maga a hanglejtés és a vele együttjáró arckifejezés hiánya ezt lehetetlenné teszi. E két segédforma meg, sok esetben épp a lényeget jelenti.

@Montezuma írta:Üdv Nickvagyok!

Tényleg sajnálom azt, ha csalódást okoztam, mint ahogy azt is sajnálom, hogy anno így alakult az egész történet.

A lelépésem addigra már nagyon érett, a "szó nélküliség" oka pedig - szép vagy nem szép - annyi volt, hogy értelmét nem láttam tovább még annak sem, hogy bárkinek bármit is a fejére olvassak.
Ezt, azaz a balhéba történő beleállást - szerintem - akkor teszi meg az ember a való életben is, ha látja értelmét, azaz vár vagy számít valamilyen folytatásra egy adott dologban, emiatt változtatni akar az addigi meneten. Ha viszont valaminek számára nincs tovább folytatása és nem vár már semmiféle helyeslést/elutasítást, akkor minek a szócséplés, előtte hosszú évekig úgyis volt bőven a részemről elég. Legalábbis én ezt így gondoltam akkor is és most is.
Csak magamat tudom megint ismételni:
Egy ilyen terepen is, mint ez, és ilyen kialakult állapot esetében az a helyes, szerintem, ha mindkét oldal tájékoztatva van a miért-ről.
Nem kell balhézni, mert itt mindig a DEL gomb tulaja a nyertes. Tapasztaltam Tcatnél is, hogy akkora *sípszó!*, hogy egyáltalán nem érdeklik az előzmények, és arról papolt folyamatosan, amiről fingja sem volt. Azaz, a tudatlanság legfelsőbb foka az, ha az egyén olyanról alkot meg véleményt -akár pozitívat, akár negatívat-, amiről semmit nem tud.
Két olyan munkahelyem is volt, ahol keményen összezörrentem a főnökkel, mert olyanok voltak a körülmények. Ki is rúgott mindkettő, amire számítottam is, hiszen épp a várható távozásom okát elemeztem ki feléjük, ha azokat a dolgokat, amiket megkritizáltam, nem változtatják meg közös-nevezőre jutással. Viszont, az üzleti kapcsolat megmaradt külsősként, meg a volt kollegák szeme is ki lett nyitva, aminek hatására megtörténtek azok a változások, amik miatt én távozásra lettem kényszerítve. Az esetek váratlansága okán, nem voltak képesek az emberek összefogni, de utána mégis megtették, és nyertek is általa. Mindkét oldal más szemmel nézett rám e történés megtörténte után.

Menekülés? Nevezhetjük így is, de én valósabbnak érzem azt, hogy egy never ending story gyors befejezése volt a döntésem, ahol sosincs lépés egyről a kettőre, mert mindenki folyamatosan csak és kizárólag a saját malmában őröl és önmagát ismétli unos-untalan a végtelenségig. Ha jobban megnézzük, a távozásom óta ez mit sem változott, ergo semmi jelentősége nem volt annak, hogy ott én írok bármit avagy sem, megyek vagy maradok.
Viszont, nem tudod meg soha, mi történt volna, ha megírod mindkét oldal felé a távozásod okát. Jaja, akkor távoztál volna, így meg leléptél. Hatalmas különbség. Meg éreztetve van az is, hogy vannak/voltak ott olyanok, akik számítottak valamit az ottlétükkel.

Azon persze el lehet gondolkodni, hogy a távozásom mikéntje és stílusa vajon megfelelő volt-e vagy sem, ezt nem tudom eldönteni.
Azt viszont tudom, hogy ahol ilyen lenéző és pocskondiázó stílusban írnak véleményeket olyan témákról, amelyek nekem kedvesek és ami érdekelnek, ott voltaképpen mit is mondhatnék valójában? A zéró tisztelet és elfogadás esete...
Mit lehet tenni olyankor, ha hagyva van, hogy telesz*rják azt a helyet, aminek magam kezdtem bele az építésébe, így azt magam alkottam meg? Leromboltatom!!, ha azt magam nem tudom megtenni. Miért? Mert eleve az alkotója neve kint marad továbbra is, a totális pöcegödörré válása esetében is, ezért! Ezért írtam, hogy töröltesd ki onnan a nickedet, vagy írják át akár Vendég-re. Tudom, hogy baromira tud fájni egy megalkotónak, ha látja a műve ilyen irányú változását, de hiába léptél le, mégis a "nevedet" adod továbbra is annak a történésnek. Hidd el, az újak meg nem fogják elolvasni a múltat, mert már a jelen történése miatt regiztek oda be, így a Te alkotásaid senkinek sem fognak hiányozni onnan.

...Így 44 évesen ma már többre értékelem a nyugalmat, mint a kakaskodást a saját vélt vagy valós igazamért olyan helyen/helyzetben, ahol valójában tétje sincs a dolognak.
Hopppp, a meglátásaid okán, megérettebb emberre gondoltam Smile
Csak szólok, hogy ez a kor, amiben vagy, még nem az, amikor így helyes a hozzáállás. Minimum egy 20-as kell még hozzáadódjon ahhoz, hogy az lehessen. Egy 10-essel vagyok nálad több, és igencsak úgy vagyok, hogy még bőven van helyem a harctéren, hiszen a jövő generációjával együtt élek az aktív korom miatt, és nem állhatok ki a part szélére, hogy harcoljanak a jövőjükért már maguk, mert én mindent megtettem idáig, és a kiérdemelt pihenésem már az, amit töltök. A fentebb leírt példa meg épp arra bizonyíték, hogy nem biztos, hogy a kimondott szavaknak nem lesz eredménye, így jobb, ha azt az ember magában tartja. A probléma, ami hamarosan már bajjá fog fajulni az, hogy az emberek egyre nagyobb létszáma pofázik, mert kívülállóként ugatnak bele a dolgokba, míg, mikor meg kéne szólaljon, kőkeményen kussban tartja magát. Olyan világban élünk, ahol lassan minden felfelé esik! Amit leejtünk, azt nem felvesszük, hanem levesszük onnan!!

Montezuma
Tiszthelyettes
Tiszthelyettes

Témanyitás by Montezuma on 2017-11-13, 19:56

Üdv Nickvagyok!

Értem, amiket írtál és el is fogadom, hogy ez a véleményed, de ez már akkor sem változtat a múlton. Nekem nem volt olyan fontos a másik fórum, hogy tűzön-vízen át toljam a nagy igazságot, a dolog pedig átlépett egy olyan határt, ami után részemről stop és vége a dolognak.
Most már nem tehetek mást, mint elnézést kértem ezért és igen részletesen leírtam a miértjeimet. De ezt itt tettem meg és nem megyek vissza oda. Ezt pedig mindenkinek el kell fogadnia, akármi is a véleménye az egészről.

Számomra nem a fórumozás a legfontosabb dolog a világon és főleg nem a fő „harcmezőm”, ahol napi szinten valóban helyt kell, hogy álljak. Bármennyit írhatsz még erről és akárhányszor körbe forgathatjuk ezt a dobozt, de a döntéseimet én hozom meg a saját felelősségemre és semmilyen okot nem látok arra, hogy ezen változtatnom kelljen vagy kellene. A „nagy művem” nem is az enyém, az ottani olvasóknak és fórumozóknak az érdeme a több, mint 1100 oldal, nem az én dicsőségem.

A papírforma szerinti életkor egy dolog, az idáig megélt/átélt valóság pedig egy másik, de ez nem tartozik semelyik fórumra.
Admin
Admin
Admin

Ab ovo

Témanyitás by Admin on 2017-12-03, 09:17

Ab ovo

Pontos idő: 2018-12-14, 20:15